World

Kim Jong-un pojawił się ponownie po ponad miesiącu wśród plotek o złym stanie zdrowia

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un pojawił się publicznie we wtorek po najdłuższej od siedmiu lat nieobecności w oczach ludzi, wywołując plotki o jego złym stanie zdrowia.

Został sfotografowany podczas wizyty na placu budowy miasta powstającego w pobliżu obszaru graniczącego z Chinami. Kim odwiedził również świętą górę położoną w pobliżu góry Pektu, historycznie ważnej góry dla jego rodziny, według doniesień państwowych mediów.

Od 2018 roku pan Kim wielokrotnie odwiedzał tę górę. Podczas jego wizyty media państwowe opublikowały niedatowane zdjęcia przywódcy w otoczeniu szeregu urzędników państwowych.

Korea Północna przekształca miasto Samjiyon w północnym regionie Alp zwanym „socjalistyczną utopią” i buduje je jako ogromne centrum gospodarcze. W odnowionym mieście powstaną nowe mieszkania, hotele, ośrodek narciarski, placówki medyczne oraz nowe centra handlowe i kulturalne.

Przywódca Korei Północnej był ostatnio widziany 12 października, po czym donosiły media państwowe mieć się dobrze, pośród narastającej serii przerw, które pan Kim robił w ciągu ostatnich kilku lat.

Według południowokoreańskiej agencji wywiadowczej w październiku nie miał żadnych problemów zdrowotnych.

Strona internetowa Międzynarodowej Agencji Monitorującej z siedzibą w Waszyngtonie NK . aktualności, że zdjęcia satelitarne wykazały gwałtowny wzrost aktywności wokół domu pana Kima na wschodnim brzegu i Lake Palace w Pjongjangu, gdzie często bywał on podczas ataków choroby.

Zdjęcia pokazują również łódź rekreacyjną poruszającą się po wodach poza posiadłością Kim na brzegu pod koniec zeszłego miesiąca.

Tylko w 2021 r. przywódca Korei Północnej zrobił osiem przerw w publicznych zaangażowaniach trwających co najmniej 14 dni.

Po sprawozdaniach pana Kima Stan sercowo-naczyniowy Pojawiający się w zeszłym roku, potwierdzający zły stan zdrowia, przywódca zniknął z publicznego nadzoru na około trzy tygodnie. Po jego powrocie obserwatorzy zauważyli ślad na jego ramieniu i wskazali, że mógł przejść operację.

READ  Stany Zjednoczone zwracają się do sądu o natychmiastowe uchylenie obowiązywania ustawy o szczepionkach w miejscu pracy | Korona wirus

Od tego czasu wydaje się, że odzyskał zdrowie i zrzucił około 20 kg (44 funty). W czerwcu tego roku miał nawet zauważalnie smuklejszą ramę i węższą linię podbródka.

About the author

Halsey Pearson

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment