Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kerr zdobywa bramkę, a Chelsea jest liderem WSL po zwycięstwie nad West Hamem

Kerr zdobywa bramkę, a Chelsea jest liderem WSL po zwycięstwie nad West Hamem

Piłka nożna – Superliga kobiet – Chelsea vs West Ham United – Kingsmeadow, Londyn, Wielka Brytania – 14 października 2023 r. Sam Kerr z Chelsea strzela swojego pierwszego gola obok Mackenzie Arnold z West Ham United, zdjęcia za pośrednictwem REUTERS/John Sibley Uzyskanie praw licencyjnych

LONDYN (Reuters) – Australijski napastnik Chelsea Sam Kerr strzelił gola w 36. minucie w swoim pierwszym meczu w sezonie, co umożliwiło jej drużynie zwycięstwo 2:0 u siebie z West Ham United w sobotę, a obrońcy tytułu awansowali do angielskiej Premier League. Pierwsze miejsce w tabeli Premier League kobiet.

Po frustrującej pierwszej połowie godziny Kerr (30 lat), która doznała kontuzji łydki na Mistrzostwach Świata, przez co opuściła pierwsze dwa mecze ligowe w tym sezonie, głową dośrodkowała Niamha Charlesa i otworzyła wynik.

Goście mieli kilka okazji na wyrównanie, ale Chelsea kontrolowała piłkę, a rezerwowa Erin Cuthbert strzeliła w 90. minucie i zapewniła sobie trzy punkty.

Chelsea ma siedem punktów po trzech meczach, ale w niedzielę może zostać zastąpiona na szczycie, gdy dawni liderzy Leicester City, mający sześć punktów, zmierzą się z Manchesterem United, a trzeci w tabeli Liverpool, który również ma sześć punktów, zmierzy się z Evertonem.

Raportowanie Philipa O’Connora. Pod redakcją Kena Ferrisa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę
READ  Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce: Wielka Brytania rozpoczyna ostatni dzień w Polsce