Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Irlandzkie dane kryminalistyczne wskazują na szczątki 27 niezidentyfikowanych osób

Według danych zebranych przez śledczych w Republice Irlandii szczątki 27 osób nie zostały zidentyfikowane.

Nowe informacje wynikały z oświadczeń przekazanych Ministerstwu Sprawiedliwości przez śledczych.

Poprosiła o szczegóły wszystkich ludzkich szczątków w obszarach medycyny sądowej sprzed 70 lat.

Irlandzki nadawca RTÉ Stwierdził, że śledztwo przeprowadzone przez wydział wykazało, że jest 13 niezidentyfikowanych szczątków całkowitych i 14 szczątków częściowych.

Siedem samców i trzy samice, reszta nieznana.

Sekretarz sprawiedliwości Helen McEntee powiedziała, że ​​wszyscy śledczy napisali w zeszłym roku i zostali poproszeni o dostarczenie informacji na temat wszelkich niezidentyfikowanych szczątków, które mieli w swoim okręgu.

Pani McEntee powiedziała, że ​​intencją jej biura było przekazanie informacji do Gardaí (Irlandzkiej Policji) i „mamy nadzieję, że pozwolisz i wesprzesz Jednostkę Zaginionych Osób z Forensic Science Ireland w celu zidentyfikowania większej liczby zaginionych osób i, miejmy nadzieję, pomocy większej liczbie rodzin”.

Krajowa Linia Pomocy dla Osób Zaginionych, która reprezentuje rodziny zaginionych, powiedziała, że ​​ma nadzieję, że liczba niezidentyfikowanych szczątków 27 będzie dokładna, ponieważ zauważyła, że ​​ponad 800 osób zostało zarejestrowanych jako „od dawna zaginionych” w kraju.

„Wszystko, co pomaga zapewnić rodzinom ulgę, jest mile widziane” – powiedział jej prezes Dermot Brown.

Dodał, że informacje o nieznanych szczątkach nie powinny być przechowywane przez lokalnych śledczych, ale w jednym centralnym miejscu.

Pani McEntee powiedziała, że ​​informacje o anonimowych szczątkach zostaną umieszczone w centralnej bazie danych, która jest corocznie aktualizowana przez śledczych z ich regionów i że „jest naprawdę ważne, aby wszystkie te informacje były dostępne” dla Gardaí.

Profesor Dennis Cusack, specjalista medycyny sądowej i prawnej oraz były koroner w hrabstwie Kildare, powiedział, że baza danych pomoże rodzinom zaginionych znaleźć zamknięcie.

Pani McEntee powiedziała, że ​​testy DNA na 27 niezidentyfikowanych szczątkach są sprawą Gardaí i Forensic Science Ireland.

READ  Aktualizacja wiadomości na żywo: japońska Honda ogłasza plan rekompensat dla pojazdów elektrycznych o wartości 40 miliardów dolarów