Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Historyczne centrum Youngstown kuźni 30 lat historii energetyki przemysłowej | Wiadomości, sport, praca

Zdjęcie pracownicze / Andy Gray.. Frank Krejwski z Polski dokonuje w sobotę inspekcji odtworzenia szatni huty w Zabytkowym Centrum Przemysłu i Pracy Youngstown. Muzeum obchodzi w tym roku trzydziestą rocznicę istnienia.

Youngstown – Historyczne Centrum Przemysłu i Pracy w Youngstown zorganizowało w sobotę przyjęcie w ramach obchodów 30-lecia.

Odwiedzający zwiedzali muzeum, próbowali napojów i cieszyli się zajęciami prowadzonymi przez Towarzystwo Historyczne Doliny Mahoning, Muzeum Medyczne Melnik i Archiwum Uniwersytetu Stanowego w Youngstown.

„Celem było otwarcie obiektu i umożliwienie ludziom zobaczenia, jak wielkim klejnotem w społeczności jesteśmy” — powiedział Marcel Wilson, kierownik budowy centrum. „Czasami wydaje się, że trzymamy w tajemnicy to, co najlepsze w Youngstown”.

Centrum nie jest obce Frankowi Kriegowskiemu z Polski. Powiedział, że kiedy studiował technologię produkcji na Uniwersytecie Stanowym w Youngstown, regularnie wysyłał swoich studentów do muzeum i wypytywał ich o to, co tam jest.

„Myślę, że naprawdę potrzebujemy czegoś takiego” – powiedział Krejwski. „Przemysł stalowy jest odpowiedzialny za istnienie tego miasta i niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę”.

Wilson prowadził wycieczki po budynku, który został zaprojektowany przez słynnego architekta Michaela Gravesa i otwarty w 1992 roku.

„Jestem naprawdę zadowolony z frekwencji” – powiedział Wilson. „Wchodziłem w interakcje i rozmawiałem z wieloma ludźmi, ucząc się ich powiązań z fabrykami. To było naprawdę zabawne.”

Podczas gdy główna publiczność muzeum pochodzi z hrabstw Mahoning, Trimble, Columbiana, Ohio, Pensylwania i Zachodnia Wirginia, Wilson powiedział: „W rzeczywistości mamy ludzi z całego świata”.

Sobotnia impreza przyciągnęła wielu gości spoza stanu z lokalnymi koneksjami.

Michael Deem, który urodził się w Struthers, a obecnie mieszka w Teksasie, zabrał swoją rodzinę do muzeum w drodze do domu, aby odwiedzić krewnych.

„Mój ojciec pracował w hutach stali” – powiedział. „Moja żona, jej ojciec pracuje w młynach. Myślę, że wszyscy dziadkowie tak robili. Wszyscy robili dużo.”

READ  Polska: Kolejne wybuchy w kopalni – ratownicy poszukują siedmiu zaginionych | tata

Chris i Celine Jackson z Kalamazoo w stanie Michigan odwiedzili krewnych w Greenville w Pensylwanii i spędzili dzień w muzeum oraz w pobliskim Instytucie Sztuki Amerykańskiej Butlera.

„To niesamowite miejsce. Uwielbiam historię, biorąc pod uwagę informacje z Czarnego Poniedziałku” – powiedziała Lauren Cox, pochodząca z Boardman, która obecnie mieszka w Jacksonville na Florydzie.

Centrum rozpoczęło obchody 30-lecia serią wykładów w kwietniu. Pozostały trzy programy, a w następnym wystąpi Tom Leary, emerytowany dyrektor Programu Historii Stosowanej w YSU, na temat „Zachowanie historii stali: 30 lat ochrony dziedzictwa przemysłowego” 23 czerwca.

[email protected]

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej