Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Historia, kultura i parki ożywiają kobiety w Polsce |  Wiadomości, sport, praca

Historia, kultura i parki ożywiają kobiety w Polsce | Wiadomości, sport, praca

Reporter/Sean Baron Laurie Fox, prezes Towarzystwa Historycznego Miasta Polski, pozuje obok sztandaru Małej Czerwonej Szkoły w Polsce, gdzie stowarzyszenie odbywa większość swoich spotkań.

Polska – Schwebel’s Baking Co mówiło się, że pochodzi z Youngstown i jest piekarzem, a można dodać, że Laurie Fox urodziła się i wychowała w Polsce.

„Robimy piesze wycieczki po (polskiej) wsi wzdłuż South Main Street” – powiedział 71-letni Fox, który dorastał w Polsce i jest absolwentem polskiej szkoły średniej w 1969 roku.

Nawiązała do jednego z obowiązków Towarzystwa Historycznego Miasta Polski, w którym pełniła funkcję prezesa przez cztery lata.

Towarzystwo Historyczne, założone w 1979 roku, w dużej mierze zajmuje się propagowaniem dziedzictwa miasta i jego zabytków, edukacją i promowaniem większego zainteresowania historią Polski oraz zachowaniem Czerwonej Szkoły, 4515 Center Road, która jest własnością Kuratorium Oświaty im. Polska i wynajmowana przez społeczność za 1 dolara rocznie.

Budynek znajduje się również w Krajowym Rejestrze Miejsc Zabytkowych.

Ze swojej strony Fox organizuje takie parady w South Main, wraz z szeregiem domów i firm założonych w XIX wieku.

Fox wyjaśnił, że przy takich okazjach członkowie nosili ubrania z epoki i odtwarzali je. Zauważyła, że ​​wśród tras znajdują się również Cmentarz Nadrzeczny i Cmentarz Prezbiteriański w Polsce, na tym ostatnim spoczywa wielu pierwotnych osadników miasta.

„To lekcja historii dla dzieci” – powiedział Fox.

Zasiada również w radzie doradczej Poland Township Park, której głównym celem jest zwiększenie zainteresowania i działalności w 107-hektarowym parku przy Moore Street. Fox zaznaczył, że planuje zbudować budki i huśtawkę, a także dodać udogodnienia dla osób zainteresowanych piłką do pikle, siatkówką piaskową i disc golfem.

Ponadto przez osiem lat pracowała jako skarbnik grupy Seniorów Sagrada Familia w kościele Świętej Rodziny przy Centre Road, której przewodniczącą była matka Fox, Ruth Burns. Seniorzy spotykają się raz w miesiącu, a Fox daje odczuć swoją obecność na inne, bardziej widoczne sposoby.

READ  Dr John C. Schuster 1939-2021 | Wiadomości, sport, praca

„Dzwonię Bingo po bingo”, powiedziała ze śmiechem. „Są bardzo aktywni w społeczności”.

Jednak jej działania związane z Polską nie kończą się na ostatniej zwycięskiej literze i cyfrze. Fox jest także częścią amerykańskiego non-profit Słowackiego Zgromadzenia Narodowego z siedzibą w McMurray, a także lokalnego oddziału, który ma odpowiednio 37 000 i 1000 członków.

Główną misją NSS jest zapewnienie bezpieczeństwa finansowego swojej siostrzanej rodzinie poprzez renty i ubezpieczenia, jak czytamy na jej stronie internetowej.

W szczególności Fox jest członkiem Krajowej Rady Dyrektorów NSS i Prezesem Oddziału Stowarzyszenia Lokalnego 0731, który prowadzi również zajęcia dla dzieci.

W 2009 roku Fox, który jest również fotografem amatorem, przeszedł na emeryturę po 35 latach pełnienia funkcji sekretarza administracyjnego dyrektora Centrum Usług Edukacyjnych Hrabstwa Mahoning.

„Po prostu wiedziałem, że może wykonać niesamowitą pracę (dla Towarzystwa Historycznego Miasta Polski) i spełniła wszystkie oczekiwania jako prezydent, aby pójść za mną” – powiedział Larry Bogman, który pełnił tę funkcję od 2014 do 2018 roku. Jest świetny w fotografii i komunikacji, i jest świetnym liderem. „

Obecnie Fox i inni członkowie społeczności są zajęci prowadzeniem misji upiększającej i dobudową The Little Red Schoolhouse, która została zbudowana w 1858 roku, ale przestała funkcjonować jako szkoła w 1915 roku. Działania te obejmują plany dodania kwietników i szopy, zostały przekazane w Fox wyjaśnił, że tyłki.

Kontynuowała, że ​​po 1915 roku budynek był okazjonalnie wykorzystywany do nabożeństw i innych funkcji.

W latach osiemdziesiątych, po tym, jak popadł w ruinę, dobudowano budynek, skupując wiele darowanych artefaktów związanych z historią miasta, w tym z jego domami. Wśród nich jest gablota ze zdjęciami byłego prezydenta Williama McKinleya, którego dom rodzinny znajdował się w Polsce, a także szafy na akta z zapisami wczesnej historii Polski.

Niedawno przekazał Towarzystwu Historycznemu replikę dawnej Kasy Depozytowo-Oszczędnościowej w pobliżu Riverside Drive, która została wydzierżawiona w 1875 roku.

READ  Poznaj Wilfredo Leona, Cristiano Ronaldo z Olympic Volleyball

Poza tym raz do roku w dawnym jednoizbowym budynku szkolnym spotyka się polska rada szkolna – dodał Fox.

Aby zasugerować sobotni profil, skontaktuj się z redaktorem funkcji Burtonem Cole pod adresem [email protected] lub redaktorem Metro Marly Reichert pod adresem [email protected].

[email protected]

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej