Gole Kyliana Mbappe dały obrońcy tytułu Francji pierwsze miejsce w rundach pucharowych mistrzostw świata.

CNN

Broniąca tytułu Francja została pierwszą drużyną w 2022 roku Mistrzostwa Świata Późny gol gwiazdora Kyliana Mbappe przypieczętował awans do rundy pucharowej wygraną 2:1 z Danią.

Les Blues Przez większość czasu utrzymywali się przy piłce przez pierwsze 45 minut, ale obrona Danii trzymał się mocno, gdy drużyny wyrównały po pierwszej połowie.

Impas trwał do 61. minuty, kiedy odbity strzał Mbappe minął Kaspera Schmeichela, wywołując wielkie świętowanie ze strony francuskiej drużyny, która postawiła jedną nogę w fazie pucharowej.

Ale Dania szybko wyrównała, gdy Andreas Christensen odbił piłkę do siatki z rzutu rożnego.

Gdy zegar tykał pod koniec normalnego czasu gry, wyglądało na to, że Francja wymknęła się z kwalifikacji, ale Mbappé pokazał swoje ogromne umiejętności i instynkt, aby zdobyć kolejnego gola i parę, aby wysłać swoją drużynę do rundy. 16.

Robert Lewandowski strzelił w A Mistrzostwa Świata Polska została pokonana po raz pierwszy Arabia Saudyjska 2-0, aby podtrzymać nadzieje na kwalifikacje w Katarze.

Napastnik Lewandowski, który już jest czołowym strzelcem Polski i trzecim najlepszym strzelcem w historii Ligi Mistrzów, za Lionelem Messim i Cristiano Ronaldo, nie zagrał na Mistrzostwach Świata 2014, nie strzelił gola w turnieju 2018, ponieważ Polska nie zakwalifikowała się i miał rzut karny obroniony przeciwko Meksyk we wtorek.

Emocjonalnie prześlizgnął się po boisku, gdzie schował twarz w murawie, gdy jego koledzy z drużyny rzucili się na niego.

Po pokonaniu Argentyny we wtorek, Zieloni przypieczętowali decydujące zwycięstwo nad Sokołami i podwoili prowadzenie Polski w końcówce meczu.

Pierwszy gol dla Polski padł w przerwie meczu, kiedy Lewandowski strzelił w pierwszej połowie, ale utrzymał piłkę w grze i podał ją do kolegi z drużyny Piotra Zielińskiego, który nie popełnił błędu na mecie.

Tuż przed przerwą sędzia asystent wideo (VAR) przyznał Arabii Saudyjskiej rzut karny, ale pierwszy rzut karny Salem Al-Tawsari obronił bramkarz Wojciech Szczęsny.

READ  Nexon będzie współproducentem fotowoltaiki o mocy 206 MW w Polsce

Arabia Saudyjska zmarnowała kilka okazji do wyrównania w drugiej połowie, zanim Lewandowski przypieczętował zwycięstwo Polski.

Australia Jej pierwszy sukces Mistrzostwa Świata Od czerwca 2010 roku turniej przegrywa Tunezja Zwycięstwo 1:0 w Katarze dało im szansę na awans do rundy pucharowej.

Oszałamiająca główka Mitcha Duke’a w pierwszej połowie pokazała różnicę między obiema stronami, ponieważ Tunezja odrzucała okazję za szansą i nie była w stanie znaleźć sposobu na ominięcie upartej australijskiej obrony.

To był mecz, który trzeba wygrać dla obu drużyn, które chcą awansować do rundy pucharowej z mistrzami wagi ciężkiej, Francją i Danią.

Carthage’s Eagles wychodzą na boisko z wiatrem w plecy, gdy w pierwszym meczu zremisowali 0: 0 z Danią, podczas gdy Australia przegrała 4: 1 z broniącą tytułu mistrzem Francji i potrzebuje wygranej, aby utrzymać ich w polowaniu na kwalifikacje . .

Australia zaczęła jako silniejsza z dwóch drużyn, przygwożdżając Tunezję z powrotem na własnej połowie podczas starcia otwierającego, a Socceroos szybko objęli prowadzenie, zdobywając bramkę od końca do końca.

Kiedy podnieśli piłkę w górę, Craig Goodwin znalazł miejsce na lewym skrzydle i strzelił dośrodkowanie w pole karne, które pomimo odbicia zobaczyło, jak Duke wyskoczył w powietrze, kierując piłkę do domu.

Mitch Duke świętuje z kolegami z drużyny po strzeleniu gola.

Stłoczony przez kolegów z drużyny, Duke zrobił „J” rękami, wiadomość dla swojego młodego syna Jacksona, który obserwował na trybunach, który dał uprzejme i uniesione kciuki.

Tunezja miała szanse na wyrównanie tuż przed przerwą, kiedy Mohamed Dragar skierował piłkę na bramkę, ale Harry Souter ominął piłkę, a Youssef Massagni uderzył obok bramki.

Po przerwie Carthage’s Eagles nadal atakowali, ale mimo kilku prób zdobycia bramki nie byli w stanie odblokować obrony Australii.

Na pięć minut normalnego czasu gry gra nagle się otworzyła i Tunezja przeszła do kontrataku.

Ponownie to Souter uratował Australię, chroniąc smukłą przewagę swojej drużyny, a Australia utrzymała historyczne zwycięstwo.

READ  Prezydent Polski zatwierdził ustawę o rosyjskich wpływach, która może być wymierzona w opozycję