Match Day 7 Live Blog: Tunezja, Australia przed Polską i Arabią Saudyjską

· Australia odpadnie z Mistrzostw Świata, jeśli przegra ten mecz.

· Australia odpadła w fazie grupowej w czterech z pięciu meczów mistrzostw świata. Jedynym wyjątkiem był przypadek, gdy Guus Hiddink poprowadził Socceroos do 1/8 finału w 2006 roku (przegrywając 1: 0 z Włochami dzięki 95. minucie rzutu karnego zdobytego przez Francesco Tottiego).

· Pomimo prowadzenia Craiga Goodwina w dziewiątej minucie, Australia przegrała mecz otwierający Mistrzostwa Świata 2022 z Francją 4:1. To był jego piąty z sześciu występów na mundialu.

· Australia przegrała sześć z ostatnich siedmiu meczów mistrzostw świata (W0-R1-P6) w zremisowanym 1:1 meczu z Danią w Samarze w fazie grupowej 2018.

· Australia wygrała dwa z 17 meczów mistrzostw świata (W2-R4-P11): 3-1 z Japonią w fazie grupowej 2006 (otwierająca runda meczów grupowych) i 2-1 z Serbią w fazie grupowej 2010 (runda finałowa) gier zespołowych).

· Australia zachowała tylko jedno czyste konto w swoich 17 występach na Mistrzostwach Świata, remisując 0-0 z Chile w fazie grupowej 1974.

· Najwięcej występów w Pucharze Świata dla Australii to Tim Cahill i Mark Bresciano (obaj po 9). Dwóch graczy prawdopodobnie zrówna się z tym wynikiem w fazie grupowej: Matthew Ryan i Matthew Leckie (obaj obecnie w siódemce).

· Żaden zawodnik w wieku poniżej 26 lat nie strzelił gola w Pucharze Świata dla Australii. Socceroos mają 10 zapolowych w wieku poniżej 26 lat w swoim obecnym składzie, w tym Karang Kwol, który został najmłodszym zawodnikiem, który grał dla Australii na Mistrzostwach Świata przeciwko Francji w wieku 18 lat i 68 dni.

· Craig Goodwin strzelił gola w każdym z ostatnich czterech występów dla klubu i reprezentacji. Strzelił gola w trzech kolejnych meczach A-League dla Adelaide United przeciwko Francji.

· Aaron Mooy, Mitchell Duke i Jackson Irvine są o jedną żółtą kartkę od zawieszenia.