Golden Knights przebili się czterema golami w rundzie finałowej i przypieczętowali porażkę 5-2 z obleganą Arizoną w środę.

Historia autorstwa Alana Snella Zdjęcia autorstwa J. Teague O’Donnell

Nieszczęścia zdobywane przez Vegas Golden Knights u siebie to nie miraż. VGK, który ma średnią 8-9 u siebie po 17 meczach w dzisiejszym meczu z Arizona Coyotes, zdobył zaledwie 2,35 w hałaśliwej grze na T-Mobile Arena.

Rycerze zdominowali również Coyotes na własnym lodzie, wygrywając osiem z rzędu w Las Vegas od listopada 2019 roku.

VGK strzelił tylko jednego gola w ciągu pierwszych 40 minut i wszedł do ostatniego segmentu z remisem 1:1 przez AZ, po czym ogłosił 17 711 kibiców.

Ale w ostatnim segmencie Knights strzelili dwa gole w odstępie 54 sekund, a Mark Stone przesunął piłkę obok bramkarza Coyotes, Karela Vemelki, uzyskując solidny wynik gry i prowadząc Williama Carriera 3-1, zdobywając 10. bramkę w karierze.

Rycerze zdobyli pierwszą bramkę po golu obrońcy Daniila Mirmanova, jego drugim golu w sezonie na początku drugiej tercji.

Ale Coyotes obronili wyrównującego gola obrońcy Joso Valimakiego niecałe półtorej minuty po zdobyciu bramki przez Miromanova.

Po tym, jak Coyotes zmniejszyli stratę w trzeciej tercji do 3-2, Stone strzelił gola z bliskiej odległości na około siedem minut przed końcem trzeciej tercji, aby przywrócić dwubramkowe prowadzenie VGK do 4-2.

Rycerze mieli nadzieję, że wygrają mecz na wyjeździe, zdobywając piątą bramkę – czwartą w trzeciej tercji – kiedy Michael Amadio odbił piłkę od Vimelki i zdobył swoją drugą bramkę w sezonie na zaledwie 2:40 do końca ostatniej tercji. Bramkarz VGK Logan Thompson zatrzymał 22 z 24 strzałów.

Finał: Vegas 5 Vegas 2.

Rycerze poprawili się do 9-9 u siebie i 23-11-1 w klasyfikacji generalnej, prowadząc w Dywizji Pacyfiku z 47 punktami – także najwięcej w Konferencji Zachodniej.

READ  Europa Środkowo-Wschodnia: Walka o zażegnanie recesji | Artykuł - Towar