Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Fairown rozszerza rozwiązanie gospodarki o obiegu zamkniętym w Polsce o dystrybutora Apple Premium iDream oraz Inbank

Fairown rozszerza rozwiązanie gospodarki o obiegu zamkniętym w Polsce o dystrybutora Apple Premium iDream oraz Inbank

bajkoweFirma fintech wspierająca gospodarkę o obiegu zamkniętym rozwija w Polsce własny zrównoważony produkt jako usługę w ramach nowego partnerstwa z Apple Premium Reseller, iDream i cyfrowym bankiem Inbank. To drugie partnerstwo Fairown w kraju, po wejściu fintechu na polski rynek w lipcu i rozpoczęciu współpracy z innym resellerem Apple Premium, Cortlandem.

Platforma Fairown „produkt jako usługa” umożliwia bankom, markom i sprzedawcom detalicznym uczestnictwo w gospodarce o obiegu zamkniętym, skupionej wokół produkcji, konsumpcji i ponownego wykorzystania produktów, zmniejszając w ten sposób nadmierne odpady i zapotrzebowanie na surowce poprzez wydłużenie żywotności produktów.

W obecnej sytuacji gospodarczej, w której oczekuje się, że wysoka inflacja i niepewność ekonomiczna poważnie wpłyną na wydatki konsumentów, handlowcy bardziej niż kiedykolwiek potrzebują konkurencji, aby przyciągnąć klientów. Model subskrypcyjny Fairown okazał się pozytywnie wpływać na sprzedaż detaliczną w krótkim czasie – po zaledwie kilku miesiącach współpracy z Fairown, subskrypcje stanowiły 10% sprzedaży B2C dla Komplett, największej nordyckiej firmy e-commerce. Podczas gdy samodzielne opracowywanie subskrypcji produktów może zająć od 18 do 24 miesięcy, integracja rozwiązania outsourcingowego może zostać zakończona bardzo szybko — w przypadku iDream sprzedawca detaliczny potrzebował tylko jednego dnia roboczego, aby przeprowadzić konfigurację techniczną platformy Fairown w sklepie.

Hendrik Rosena, dyrektor generalny Fairown, skomentował: „Fairown oferuje markom i detalistom proste rozwiązanie z szybkim czasem wprowadzenia na rynek. To pozwala nam złagodzić wszelkie obawy, a handlowcom przetestować wody i szybko uzyskiwać wyniki, bez żadnych komplikacji. Nasza platforma może być używana bez integracji i skonfigurowana w sposób średnio dwa tygodnie. To ogromny krok bliżej do gospodarki o obiegu zamkniętym, ponieważ usługa abonamentowa jest bardziej dostępna dla banków i handlowców w całej Europie”.

Fairown oferuje pełny pakiet oprogramowania i usług do dostarczania produktów w ramach miesięcznych subskrypcji i zarządzania całym cyklem życia produktu, od zakupu po okresowe odnawianie, ponowne przydzielanie i recykling. rozwiązując jego imię iDream jest łatwyKonsumenci będą mieli dostęp do produktów takich jak iPhone, iPad, Apple Watch i MacBook za pośrednictwem usługi abonamentowej, a Fairown może wzbogacić obecną polską ofertę gospodarki o obiegu zamkniętym. W ramach partnerstwa Fairown zapewni platformę płatniczą i będzie zarządzać cyklami odnawiania produktów; iDream będzie sprzedawać produkty; Inbank sfinansuje produkty.

READ  Polski KGHM przechodzi na energetykę jądrową jako alternatywne źródło energii

W tym modelu okrężnym wygrywają wszyscy uczestnicy – ​​marki i detaliści zdobywają lojalnych klientów i powtarzają sprzedaż; Banki korzystają z oczekiwanych wpływów z tytułu spłat; Konsumenci otrzymują niższe ceny, lepszy stosunek jakości do ceny i zrównoważone oferty.

Według Międzynarodowego Forum ds. Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego, 5,3 miliarda telefonów komórkowych zostanie wyrzuconych w 2022 roku. Głównym problemem jest to, że ludzie zachowują swoje stare urządzenia, zamiast je poddawać recyklingowi. Szacuje się, że na świecie jest około 16 miliardów telefonów komórkowych, aw Europie prawie jedna trzecia nie jest już używana. Powoduje to, że tylko 17% światowych e-odpadów jest poddawanych właściwemu recyklingowi.

Rosena kontynuowała, „O to właśnie chodzi w ofertach produktów jako usług. Pomagając markom i sprzedawcom detalicznym we wprowadzaniu ofert produktów jako usług, dajemy urządzeniom takim jak telefony i laptopy nowe życie. Naszym celem jest zmniejszenie ilości odpadów poprzez odnawianie poprzez odsprzedaż, ponowne wykorzystanie lub Dzięki naszej usłudze dostępnej już w sklepach Cortland w Polsce, z przyjemnością wprowadzamy rozwiązanie iDream Easy wraz z iDream i Inbank oraz poszerzamy nasz zasięg, co pozwala nam przewodzić w przejściu na zrównoważoną produkcję i konsumpcję oraz wspólnie podejść do gospodarki o obiegu zamkniętym”.

iDream ma 12 sklepów i ponad 100 pracowników; Jej właścicielem jest Eurotel, który ma ponad 20-letnie doświadczenie na polskim rynku elektroniki użytkowej. komentuje Tomasz Paciński, wiceprezes Eurotel, „Oferta finansowania dla klientów iDream stale ewoluuje. Dzięki wdrożonemu w Sklepach iDream rozwiązaniu iDream Easy konsumenci będą mogli uzyskać dostęp do produktów, takich jak iPhone, iPad, Apple Watch czy MacBook, poprzez usługę abonamentową. To pierwszy tak szerokiej oferty produktów Apple na rynku polskim”.

potwierdził Tomasz Rzeski, Dyrektor Sprzedaży w Inbank Polska, „Cieszymy się, że wspólnie z iDream i Fairown możemy wprowadzić na rynek ten innowacyjny produkt. Nie tylko kształtuje on nowe trendy na rynku elektroniki użytkowej, ale także przyczynia się do wzrostu zrównoważonej konsumpcji.”