Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Grupa CGO wspiera inwestorów zagranicznych w dostosowaniu się do polskich systemów podatkowych i księgowych

Grupa CGO wspiera inwestorów zagranicznych w dostosowaniu się do polskich systemów podatkowych i księgowych

Los Angeles, Kalifornia, 6 grudnia 2022 r. – (PR.com) – CGO Legal przez lata obsługiwało ponad 1500 polskich firm, w większości z udziałem kapitału zagranicznego. Zespół składa się z ponad 50 wykwalifikowanych ekspertów specjalizujących się w dziedzinach prawnych, podatkowych i księgowych. Obsługują nową klasę klientów na polskim rynku prawniczym – firmy z kapitałem zagranicznym i mogą świadczyć usługi w języku polskim, angielskim, niemieckim, włoskim, francuskim i rosyjskim. Naturalnym skutkiem rozwoju Grupy CGO było utworzenie odrębnego oddziału przeznaczonego dla inwestorów zagranicznych – Działu Finansowego, na czele którego stoi jeden z najbardziej doświadczonych specjalistów, Marek Çelak.

Marek jest absolwentem Politechniki Warszawskiej na kierunku Matematyka i Nauki Informacyjne (Polska) oraz Uniwersytetu Ekonomicznego (Polska). Pełnił funkcje Głównego Dyrektora Finansowego, Głównego Księgowego i Kontrolera Finansowego w Międzynarodowych Grupach Kapitałowych oraz posiada uprawnienia Ministerstwa Finansów do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

Marek posiada bogate doświadczenie w zakresie rachunkowości zarządczej i podatkowej, konsolidacji sprawozdań finansowych grup kapitałowych, kontroli operacyjnej i finansowej oraz finansowania projektów inwestycyjnych.

W Grupie CGO pracuje głównie z klientami korporacyjnymi z kapitałem zagranicznym, zajmując się zagadnieniami z zakresu rachunkowości finansowej (MSSF, Powszechnie Akceptowane Zasady Rachunkowości w Stanach Zjednoczonych), rachunkowości zarządczej oraz podatków.

O dziale finansowym CGO
Usługi działu finansowego CGO nie ograniczają się tylko do prowadzenia księgowości. Powołany w 2016 roku dział specjalizuje się w usługach księgowo-podatkowych offshore oraz obsłudze kadrowo-płacowej dla organizacji międzynarodowych i lokalnych.

Zespół zajmuje się dokonywaniem korekt podatkowych dla przedsiębiorców o różnych profilach działalności. Prowadząc kompleksową obsługę księgową podmiotów gospodarczych, specjaliści nie tylko wykonują wymagane procedury, ale także na bieżąco analizują kondycję finansową stałych klientów. Jeśli pojawiają się nowe możliwości, przedstawiają je w sposób jasny i zrozumiały, odpowiadający potrzebom klienta. Ponadto dział świadczy usługi kadrowo-płacowe dla firm, które poza umowami cywilnoprawnymi zatrudniają osoby na podstawie umów o pracę.

READ  Senatorowie republikańscy wzywają Bidena do wysłania polskich samolotów bojowych na Ukrainę

Obecnie dział finansowy CGO koncentruje się przede wszystkim na centrach outsourcingu IT, globalnych zasobach ludzkich i mobilności, farmacji, wojsku i energii odnawialnej.

W swojej pracy zespół wykorzystuje zaawansowane i sprawdzone rozwiązania technologiczne (IT), które umożliwiają pełną automatyzację. Dzięki temu mogą zdalnie wspierać klientów, umożliwiając im optymalny wkład i dzielenie się przydzielonymi obowiązkami i obowiązkami.

O Grupie CGO
Grupa CGO to połączenie wiedzy i doświadczenia. Począwszy od 2010 roku, obecnie składa się z działów Prawnego, Księgowości i Mobilności. Zespół ponad 50 wykwalifikowanych ekspertów ma na celu zrozumienie aktualnych światowych trendów w biznesie i oferowanie indywidualnego podejścia do każdego klienta. Posiadając szerokie doświadczenie w różnych dziedzinach, CGO Group może zapewnić wieloaspektową analizę każdego zagadnienia związanego z działalnością gospodarczą w Polsce i Europie.