Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Die Welt: Niemcy przejmą inicjatywę Polski z komisją w sprawie rosyjskich wpływów

Die Welt: Niemcy przejmą inicjatywę Polski z komisją w sprawie rosyjskich wpływów

Powołana obecnie w Polsce komisja do zbadania rosyjskich wpływów powinna rzucić Niemcom wyzwanie, by wreszcie z należytą powagą i starannością zbadali własne stosunki z Rosją, napisał poczytny niemiecki dziennik Die Welt.

Kilka dni temu prezydent Polski Andrzej Duda podpisał ustawę o powołaniu Komisji do Badania Wpływów Rosyjskich. Die Welt spekuluje, czy Niemcy pójdą w ślady Polski.

Niemiecka gazeta sugeruje, że Niemcy powinni najpierw posprzątać na swoim „podwórku”. Dalej napisano: „W Bundestagu nie została jeszcze powołana komisja do zbadania niewłaściwej polityki wobec Rosji, nie mówiąc już o zachowaniu AfD i lewicowych zdezorientowanych rusofilów” – napisała niemiecka gazeta.

Prezydent RP popiera komisję w sprawie nadmiernych wpływów rosyjskich

Prezydent RP Andrzej Duda zapowiedział, że zaproponuje poprawki do ustawy o komisji do zbadania bezprawnych wpływów Rosji.

Zobacz więcej

Według gazety, po niedawnej publikacji książki zatytułowanej „Moscow-Connection”, która ujawnia tajną współpracę polityków Partii Socjaldemokratycznej (SPD) z Kremlem, stało się jasne, że Niemcy muszą wyjaśnić takie podejrzane interesy. „Na razie jednak Manuela Schwesig nadal rządzi w Meklemburgii-Pomorzu Przednim, podczas gdy były kanclerz Gerhard Schröder świętuje w rosyjskiej ambasadzie” – czytamy w gazecie.

Die Welt zauważył również, że polska komisja do zbadania wpływów rosyjskich niekoniecznie byłaby „precedensem”, ale powinna skłonić Niemcy do zbadania własnych stosunków z Rosją „z należytą powagą i starannością”.


Źródło:

READ  Ojciec i syn polecieli z San Diego do Polski, aby dostarczyć towary na Ukrainę - NBC 7 San Diego