Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Daniel Dubois wierzy, że w Polsce uda mu się wygrać z Ołeksandrem Usykiem

Daniel Dubois wierzy, że w Polsce uda mu się wygrać z Ołeksandrem Usykiem

Obowiązkowy pretendent Dubois walczy o pasy WBA, IBF i WBO, które Usyk początkowo zdobył od Joshuy, a następnie obronił w dwóch dramatycznych walkach pomiędzy złotymi medalistami olimpijskimi z 2012 roku.

43-tysięczny tłum zgromadzi się na Arenie Tarczyńskiego we Wrocławiu, która jest uważana za regularną obronę tytułu Ukraińca – ale Dubois ma inne pomysły.

25-latek z Londynu twierdzi, że strzela ze wszystkich sił po ciężkim zwycięstwie nad Kevinem Llereną w grudniu, podczas którego został trzykrotnie powalony w pierwszej rundzie podczas walki z kontuzją kolana.


„Z kolanem wszystko w porządku, teraz wszystko w porządku” – powiedział Dubois, gdy zawodnicy przybyli w poniedziałek na pierwszą konferencję prasową do Warszawy.

„Jestem na obozie treningowym, biegam, wszystko idzie dobrze. Jestem wdzięczny za tę szansę i jestem gotów chwycić ją obiema rękami.

„Minęło dużo czasu i jestem gotowy, aby to wziąć. Usyk był wielkim mistrzem, ale wszystko, co ma początek, ma swój koniec i jestem gotowy.

Usyk będzie walczył przed tłumem partyzantów po tym, jak ponad milion ukraińskich uchodźców wyemigrowało do Polski, uciekając przed rosyjską okupacją ich ojczyzny.

Dodatkową rangę wydarzenia stanowi fakt, że walka odbędzie się dwa dni po Dniu Niepodległości Ukrainy, kiedy Usyk zdobył swój pierwszy tytuł w wadze cruiser przeciwko Krzysztofowi Głowackiemu w Gdańsku w 2016 roku.


„Przede wszystkim chcę podziękować chłopakom, którzy teraz bronią Ukrainy” – powiedział niepokonany 36-latek.

„Tylko dzięki temu, że to robią, mamy szansę obronić nasze tytuły i przynieść dumę naszemu krajowi i naszej fladze.

„Bardzo się cieszę, że wracam do Polski. Ten kraj dobrze mnie przyjął.

„Tutaj zostałem mistrzem świata WBO w wadze junior ciężkiej iw kolejnych latach zdobyłem wiele pasów. Teraz wróciłem do Polski, aby ich bronić.

READ  Warszawa wzywa NATO do zwiększenia obecności w Polsce MON - Pierwsze wiadomości

„Chcę podziękować Polakom za wsparcie Ukrainy. Podróżuję po świecie i walczę na podwórkach moich wrogów, ale ta walka tutaj, w Polsce, będzie bardzo blisko mojego domu.