Aby uczcić Miesiąc Dziedzictwa Polskiego, Centrum Historii Hrabstwa Oneida nawiązało współpracę z Towarzystwem Pamięci Kopernikańskiej, aby zaprezentować specjalną wystawę artefaktów i pamiątek z okazji polskiego dziedzictwa Utica począwszy od soboty 2 października.
W tej galerii znajdują się dzieła sztuki, wyroby szklane, rzeźby, lalki i wiele innych, które odzwierciedlają ważne polskie tradycje.
Od lat 80. XIX wieku przemysł włókienniczy w prowincji Oneida przyciągał setki polskich imigrantów. Trend ten utrzymał się po II wojnie światowej, gdy wielu imigrantów uciekło z zdominowanej przez komunistów Polski. W Utica pracowali w przemyśle i założyli małą firmę.
Stowarzyszenie Pamięci Kopernika powstało w 1973 r. i działa na rzecz lepszego zrozumienia polskiej kultury, historii i tradycji.
„Zachowując i wzmacniając nasze polskie dziedzictwo, zachowujemy uświęcone tradycje naszych przodków. Zachowując naszą przeszłość, kultywujemy naszą przyszłość.”
Zgodnie z wytycznymi lokalnymi, federalnymi i CDC maski są wymagane dla wszystkich odwiedzających, niezależnie od statusu szczepień podczas imprez i programów publicznych.
Centrum Historii Hrabstwa Oneida to prywatna instytucja edukacyjna typu non-profit, której celem jest zachowanie historii, dziedzictwa i kultury większej doliny Mohawk dla obecnych i przyszłych pokoleń.
Wstęp na ten program jest bezpłatny; Zachęcamy do datków. Zadzwoń do Centrum Historii pod numer 315-735-3642 lub odwiedź stronę internetową OCHC (www.oneidacountyhistory.org), aby uzyskać dodatkowe informacje.
„Certyfikowany guru kulinarny. Internetowy maniak. Miłośnik bekonu. Miłośnik telewizji. Zapalony pisarz. Gracz.”
More Stories
Ukraińska gospodarka straciła 400 mln euro w wyniku blokady polskiej granicy. Zakazano także niektórych transportów wojskowych, w tym tysięcy opasek uciskowych
Masdar rozszerza swoją obecność w Europie poprzez nabycie portfela energii odnawialnej o mocy 1 GW w Polsce
Ewa Majewska: „Feminizm polega na rzucaniu wyzwania społeczeństwu, w którym są ludzie uprzywilejowani i pokrzywdzeni”