Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Centrum Historii świętuje Miesiąc Dziedzictwa Polskiego 2 października

Centrum Historii świętuje Miesiąc Dziedzictwa Polskiego 2 października

Aby uczcić Miesiąc Dziedzictwa Polskiego, Centrum Historii Hrabstwa Oneida nawiązało współpracę z Towarzystwem Pamięci Kopernikańskiej, aby zaprezentować specjalną wystawę artefaktów i pamiątek z okazji polskiego dziedzictwa Utica począwszy od soboty 2 października.

W tej galerii znajdują się dzieła sztuki, wyroby szklane, rzeźby, lalki i wiele innych, które odzwierciedlają ważne polskie tradycje.

Od lat 80. XIX wieku przemysł włókienniczy w prowincji Oneida przyciągał setki polskich imigrantów. Trend ten utrzymał się po II wojnie światowej, gdy wielu imigrantów uciekło z zdominowanej przez komunistów Polski. W Utica pracowali w przemyśle i założyli małą firmę.

Stowarzyszenie Pamięci Kopernika powstało w 1973 r. i działa na rzecz lepszego zrozumienia polskiej kultury, historii i tradycji.

„Zachowując i wzmacniając nasze polskie dziedzictwo, zachowujemy uświęcone tradycje naszych przodków. Zachowując naszą przeszłość, kultywujemy naszą przyszłość.”

Zgodnie z wytycznymi lokalnymi, federalnymi i CDC maski są wymagane dla wszystkich odwiedzających, niezależnie od statusu szczepień podczas imprez i programów publicznych.

Centrum Historii Hrabstwa Oneida to prywatna instytucja edukacyjna typu non-profit, której celem jest zachowanie historii, dziedzictwa i kultury większej doliny Mohawk dla obecnych i przyszłych pokoleń.

Wstęp na ten program jest bezpłatny; Zachęcamy do datków. Zadzwoń do Centrum Historii pod numer 315-735-3642 lub odwiedź stronę internetową OCHC (www.oneidacountyhistory.org), aby uzyskać dodatkowe informacje.

READ  Polskie Linie Lotnicze realizują ekspansję Big Apple z Krakow Route