Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Cash zaprasza Martineza, kolegę z drużyny Aston Villi, na mundial

Cash zaprasza Martineza, kolegę z drużyny Aston Villi, na mundial

Umm Salal (Katar) (Reuters) – polski obrońca Matti Cash otrzymał specjalną prośbę od swojego kolegi z drużyny Aston Villi i argentyńskiego bramkarza Emiliano Martineza przed spotkaniem na Mistrzostwach Świata w Katarze, aby zdobyć dla niego koszulkę Lionela Messiego.

Cash i Martinez zmienią swoich kolegów z Premier League, gdy Polska zmierzy się z Argentyną w grupie C 30 listopada.

Zapytany, czy był w kontakcie z Martinezem przed turniejem, Cash powiedział dziennikarzom w sobotę: „Żadnych zakładów. Poprosiłem go o koszulkę Messiego, jeśli to możliwe.

„Oczywiście, kiedy wychodzimy na boisko, stajemy się rywalami, mimo że jesteśmy kolegami z drużyny w Villi. To kolejny wielki mecz przeciwko naprawdę trudnemu przeciwnikowi”.

W Katarze obrońca Anglii Cash zagra swój pierwszy duży turniej z Polską po uzyskaniu obywatelstwa w zeszłym roku.

25-latek, który ma na koncie siedem występów w reprezentacji Polski, zakwalifikował się do obywatelstwa dzięki matce i dziadkowi.

„Każdy marzy o grze w dużym turnieju, a teraz są (Puchar Świata), co jest naprawdę ekscytujące” – powiedział Cash.

„Naprawdę lubię presję i myślę, że gra w Premier League sama w sobie jest presją… Chcę udowodnić, że jestem na największej scenie i to jest właściwy czas, aby to zrobić”.

Polska rozpoczyna swoją kampanię Pucharu Świata we wtorek przeciwko Meksykowi, który Cash opisuje jako bardzo mocną drużynę.

„Meksyk jest dobry, ale musimy wierzyć, że jesteśmy lepsi” – dodał. „W naszym obozie musimy skupić się na sobie i poprawić siebie”.

(Raportowanie Manasi Pathaka). Edytowanie przez Claire Fallon

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio: Vinod Kumar zdobywa brąz w męskich dyskach F52