Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Brainomix wprowadza oprogramowanie do udarów oparte na sztucznej inteligencji w całej Polsce

Firma Prynomix wykorzystała swoje flagowe oprogramowanie do e-udaru oparte na sztucznej inteligencji (AI) w jednym z największych kompleksowych ośrodków leczenia udarów w Polsce, co pozwoliło firmie stać się liderem europejskiego rynku w tej dziedzinie. Publikacja ta jest częścią inicjatywy Polgardu polskiego Ministerstwa Zdrowia, która koncentruje się na rozszerzeniu dostępu do tromboktomii i poprawie ogólnej opieki poudarowej, a także obejmuje pierwszy w Europie przetarg na obrazowanie udaru mózgu za pomocą sztucznej inteligencji.

Oprogramowanie e-stroke firmy Brainomix to zbiór narzędzi, które wykorzystują wyrafinowane algorytmy sztucznej inteligencji, aby wspierać lekarzy, zapewniając interpretację skanów mózgu w czasie rzeczywistym, pomagając w kierowaniu leczeniem i wynikami transmisji dla pacjentów z udarem oraz przyjmując pacjentów. W firmowym komunikacie prasowym we właściwym miejscu, we właściwym czasie, aby się odbyć.

„Mamy oprogramowanie Brainomix od ponad roku i pomogło nam skutecznie zidentyfikować pacjentów, którzy kwalifikują się zarówno do tromboktomii, jak i trombolizy” – powiedziała Violeta Balox-Duda (Szpital Uniwersytecki nr 2 dr Johna Pieslina, Bytcos, Polska). . „E-udar pomaga w diagnozowaniu ostrego udaru niedokrwiennego poprzez obliczenie stopnia uszkodzenia niedokrwiennego, wskazuje, gdzie znajdują się ukryte naczynia i ocenia stan krążenia równoległego. [computed tomography] Moduł perfuzji może być bardzo pomocny w ocenie kwalifikacji pacjentów późnego okienka do trombektomii. Ogólnie bardzo polecam witrynę e-stroke dostarczoną przez firmę Prynomics. ”

Po wprowadzeniu e-udaru wiele polskich szpitali zaczęło włączać perfuzję CD do swojego protokołu obrazowania udaru jako sposób oceny pacjentów późno zgłaszających się. Piotr Luczowski (Niezależny Ogólny Szpital Medyczny, Laponia, Polska) i jego zespół przeprowadzają ponad 200 trombektomii rocznie. „Zazwyczaj używamy oprogramowania Brainomix, aby zakwalifikować się do leczenia wewnątrznaczyniowego późnego okna” – powiedział. „Znaleźliśmy doskonałe zastosowanie z modułem perfuzji CD w przypadku udarów kameleonów lub odruchów udarowych u pacjentów w standardowym oknie leczenia. Dzięki oprogramowaniu Brainomix znacznie zwiększamy szansę na prawidłowe, skuteczne leczenie”.

READ  Wzmocnienia wojsk amerykańskich dotarły w pobliże granicy polsko-ukraińskiej