Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Boris Johnson zawiesza prezydenta Władimira Putina, pozwala Francji objąć przewodnictwo dyplomatyczne

Oficjalny rzecznik premiera przekonywał, że nie ma „określonego czasu” na rozmowę i że nadal mają nadzieję na umówienie spotkania z Kremlem, aby obaj przywódcy mogli porozmawiać.

Dodał, że nie jest niczym niezwykłym, że czas rozmów między światowymi przywódcami uległ zmianie, dodając, że Johnson „zobowiązał się przyjść do Izby Reprezentantów w celu aktualizacji” po opublikowaniu raportu Graya.

Przemawiając we wtorek przed swoją wizytą w Kijowie, Johnson ostrzegł Moskwę, że „Wielka Brytania, jako przyjaciel i partner demokratyczny, będzie nadal wspierać suwerenność Ukrainy w obliczu tych, którzy chcą ją zniszczyć”.

Wzywamy Rosję do wycofania się i podjęcia dialogu Znajdź rozwiązanie dyplomatyczne I unikaj dalszego rozlewu krwi”.

Wcześniej w poniedziałek Johnson powiedział, że zamierza nakłonić Putina do „cofnięcia się z krawędzi” i nie wszczynania inwazji na sąsiada.

„Myślę, że inwazja na Ukrainę i jakikolwiek wtargnięcie na Ukrainę poza terytorium już zajęte przez Rosję w 2014 roku byłaby absolutną katastrofą dla świata, a przede wszystkim byłaby katastrofą dla Rosji” – powiedział.

Johnson dodał, że każda rosyjska inwazja napotkałaby „krwawy i zaciekły opór” ze strony narodu ukraińskiego.

Tobias Ellwood, przewodniczący Specjalnej Komisji Obrony Izby Gmin, ostrzegł, że „odwołanie tego wezwania przypomni Putinowi, jak rozproszona jest Wielka Brytania”.

„Każdy telefon z Putinem musi potwierdzać, że jesteśmy” – powiedział Telegraph Zmobilizować siły NATO, by udzielały bezpośredniego wsparcia naszym ukraińskim przyjaciołom”.

Ujawniono nowe plany sankcji

Tymczasem sekretarz stanu Liz Truss ogłosiła w poniedziałek plany wprowadzenia nowych uprawnień do karania osób i przedsiębiorstw. związany z państwem rosyjskim.

„Będziemy w stanie zaatakować każdą firmę powiązaną z państwem rosyjskim, która prowadzi działalność gospodarczą o znaczeniu gospodarczym dla państwa rosyjskiego lub działa w sektorze o strategicznym znaczeniu dla państwa rosyjskiego” – powiedziała Izbie Gmin.

Pani Truss dodała, że ​​byłby to „najtrudniejszy system sankcji, z jakim kiedykolwiek mieliśmy do czynienia wobec Rosji”, podkreślając, że była to „najbardziej radykalna zmiana podejścia od czasu opuszczenia UE”.

READ  Nowy gabinet zakazuje mówców krytykujących politykę rządu | służba cywilna

„Ci na Kremlu i wokół niego Nie będzie miała gdzie się ukryć,” ona dodała.

Oczekuje się, że Wielka Brytania będzie Wzmocnienie obecności wojskowej W Europie Wschodniej w ramach wysiłków NATO mających na celu zabezpieczenie regionu, w odpowiedzi na zmasowanie przez Rosję około 100 000 żołnierzy na granicy z Ukrainą.

Putin zaprzeczył, że planował atak, ale robi to Żądają gwarancji Ukraina nigdy nie wejdzie do NATO, a jednocześnie wzywa zachodni sojusz do wycofania swoich sił z Europy Wschodniej.

Stany Zjednoczone w poniedziałek wieczorem nakazały członkom rodzin pracowników rządu na Białorusi wyjechać, ostrzegając przed podróżami tam w związku z napięciami wokół Ukrainy.