Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Badanie wykazało, że paszporty szczepionek przeciw COVID powodowały pośpiech w wykonywaniu szczepień w krajach o niskim wskaźniku absorpcji

Badanie wykazało, że paszporty szczepionek przeciw COVID powodowały pośpiech w wykonywaniu szczepień w krajach o niskim wskaźniku absorpcji

Nowe badanie wykazało, że paszporty szczepionkowe skutecznie przekonują ludzi na obszarach o niskim wskaźniku szczepień do ich szczepienia.

Naukowcy z Uniwersytetu Oksfordzkiego i Anglii odkryli, że kiedy kraje takie jak Francja, Izrael, Włochy i Szwajcaria doświadczyły gwałtownego wzrostu popytu na szczepionki, gdy konieczne stało się chodzenie do barów i restauracji oraz angażowanie się w inne działania.

Młodsze osoby w wieku od 20 do 40 lat znacznie lepiej reagowały na mandaty, prawdopodobnie dlatego, że wprowadzenie reguły zmusiło ich do wezwania do poprawy życia społecznego.

Przed rozpoczęciem mandatów cztery kraje pozostawały w tyle za swoimi rówieśnikami pod względem przyjmowania szczepionek, chociaż obecnie istnieje pilna potrzeba aresztowania ludzi z rozprzestrzenianiem się Omicron, przy czym szacuje się, że zmienna ta odpowiada za nawet trzy procent nowych infekcji w NAS.

Stwierdzono również, że wymagania są mniej skuteczne w kraju takim jak Niemcy, gdzie wiele osób zostało już zaszczepionych, zanim kraj ten utworzył nawet niektóre państwa.

Nakazy szczepień powoli stają się coraz bardziej powszechne, a miasta takie jak Nowy Jork, Los Angeles i San Francisco wymagają kontroli szczepień, aby uczestniczyć w niektórych wydarzeniach i uczestniczyć w określonych działaniach.

Naukowcy odkryli, że mandaty, które skłoniły Włochów do wykazania dowodów szczepień, aby wziąć udział w imprezach sportowych lub na jakiejś prywatnej imprezie, zwiększyły przyswajanie szczepionki o 7%. Oczekiwana absorpcja szczepionki bez zezwolenia jest zaznaczona na niebiesko, a rzeczywista absorpcja szczepionki na czerwono. Linia przerywana to dzień ogłoszenia autoryzacji, a linia ciągła to dzień, w którym autoryzacja zaczęła obowiązywać

We Francji robotnicy z pierwszej linii byli wśród tych, którzy zostali upoważnieni do oddania strzałów.  Do wzięcia udziału w imprezach, w których uczestniczyło ponad 50 osób, wymagany był również dowód szczepienia.  Stany zwiększyły zapotrzebowanie na szczepionkę o 13%.  Oczekiwana absorpcja szczepionki bez zezwolenia jest zaznaczona na niebiesko, a rzeczywista absorpcja szczepionki na czerwono.  Linia przerywana to dzień ogłoszenia autoryzacji, a linia ciągła to dzień, w którym autoryzacja zaczęła obowiązywać

We Francji robotnicy z pierwszej linii byli wśród tych, którzy zostali upoważnieni do oddania strzałów. Do wzięcia udziału w imprezach, w których uczestniczyło więcej niż 50 osób, wymagany był również dowód szczepienia. Stany zwiększyły zapotrzebowanie na szczepionkę o 13%. Oczekiwana absorpcja szczepionki bez zezwolenia jest zaznaczona na niebiesko, a rzeczywista absorpcja szczepionki na czerwono. Linia przerywana to dzień ogłoszenia autoryzacji, a linia ciągła to dzień wejścia autoryzacji w życie

READ  Wojna na Ukrainie: dyrektor WFP Cindy McCain mówi, że umowa zbożowa z Rosją jest potrzebna, aby wyżywić świat
Izrael odniósł największy sukces ze swoim mandatem dotyczącym szczepień, który został zastosowany do sal gimnastycznych, wydarzeń sportowych i miejsc kultu, zwiększając zapotrzebowanie na szczepionkę o 24%.  Oczekiwana absorpcja szczepionki bez zezwolenia jest zaznaczona na niebiesko, a rzeczywista absorpcja szczepionki na czerwono.  Linia przerywana to dzień ogłoszenia autoryzacji, a linia ciągła to dzień, w którym autoryzacja zaczęła obowiązywać

Izrael odniósł największy sukces ze swoim mandatem dotyczącym szczepień, który został zastosowany do sal gimnastycznych, wydarzeń sportowych i miejsc kultu, zwiększając zapotrzebowanie na szczepionkę o 24%. Oczekiwana absorpcja szczepionki bez zezwolenia jest zaznaczona na niebiesko, a rzeczywista absorpcja szczepionki na czerwono. Linia przerywana to dzień ogłoszenia autoryzacji, a linia ciągła to dzień, w którym autoryzacja zaczęła obowiązywać

Zespół badawczy, który opublikował swoje wyniki w: Lancet W poniedziałek zebrał do badania dane z pięciu krajów europejskich i Izraela.

W przypadku każdego z nich porównywali przyjmowanie szczepionek według grup wiekowych od czasu poprzedzającego czas po uzyskaniu statusu mandatu.

Naukowcy wykorzystali dane sprzed wprowadzenia ograniczeń dotyczących szczepień lub „interwencji”, które miały miejsce, aby zbudować prognozę liczby osób, które otrzymałyby szczepionki, gdyby start był kontynuowany jak zwykle.

Następnie porównali przewidywany model z faktycznym wynikiem zadania szczepień.

Nakazy były najskuteczniejsze w Izraelu, gdzie przyjmowanie szczepionki było kiedyś czterokrotnie wyższe niż oczekiwano.

Ogólnie rzecz biorąc, naukowcy odkryli, że mandat w Izraelu – który wymaga dowodu szczepionki, aby uczestniczyć w wydarzeniach sportowych, chodzić na siłownię, miejsca kultu, atrakcje turystyczne lub uniwersytety – zwiększył liczbę szczepionek o 24 procent.

We Francji sporządzono mandat na szczepionki dla wielu pracowników służby zdrowia, policji, straży pożarnej i pracowników pierwszej linii.

Dowód szczepienia był również wymagany w przypadku dalekich podróży samolotem lub pociągiem lub wzięcia udziału w imprezie, w której obecnych było 50 lub więcej osób.

Stany zwiększyły swój ogólny wskaźnik szczepień o 13 procent.

Włosi musieli przedstawić dowód szczepień, aby wejść do obiektów hotelarskich, niektórych prywatnych imprez lub hal sportowych, a zapotrzebowanie na szczepienia w krajach wzrosło o siedem procent z powodu mandatów.

W Szwajcarii osoba musi zostać zaszczepiona, aby móc uczestniczyć w dowolnym miejscu, w którym przebywa ponad 1000 osób, a także w innych wydarzeniach zamkniętych w obiektach hotelarskich.

Szwajcarski mandat uzyskał również ogólny wzrost liczby szczepień o siedem procent.

We wszystkich krajach największy wzrost wskaźnika szczepień dotyczył osób w wieku poniżej 30 lat, co prowadzi badaczy do przekonania, że ​​wielu młodych ludzi, którzy wcześniej byli obojętni na szczepienia, nagle zapragnęło nadal uczestniczyć w wydarzeniach.

„Wiemy, że niektóre grupy mają mniejszą absorpcję szczepionek niż inne, a certyfikacja COVID-19 może być użytecznym sposobem zachęcania grup szczepionych, takich jak młodzi dorośli i mężczyźni, do szczepienia się” – powiedział Tobias Rottnauer, współautor. studenta i stażystów podoktoranckich w Oksfordzie, w komunikacie prasowym.

Jednak sam certyfikat COVID-19 nie jest srebrną kulą do poprawy przyjmowania szczepionek i powinien być używany w połączeniu z innymi zasadami, takimi jak ukierunkowane kampanie szczepień.

Naukowcy znormalizowali również codzienne liczby przypadków COVID-19, aby porównać wyniki tych czterech krajów w porównaniu z innymi krajami w Europie.

Okazało się, że po rozpoczęciu mandatu liczba przypadków we Francji, Włoszech i Szwajcarii była mniejsza niż u ich rówieśników.

W Ameryce młodzi ludzie konsekwentnie mają najniższy wskaźnik szczepień.

Podczas gdy prawie wszyscy Amerykanie w wieku powyżej 65 lat otrzymali co najmniej jeden zastrzyk szczepionki COVID-19, a ponad 80 procent osób w wieku od 40 do 65 lat, młodsze grupy wiekowe pozostają w tyle.

Tylko 70 procent Amerykanów w wieku od 18 do 24 lat otrzymało co najmniej jeden zastrzyk szczepionki COVID-19, a 58 procent zostało w pełni zaszczepionych, wynika z danych Centers for Disease Control and Prevention.

READ  Konsultant SAGE mówi, że fala Covid w Europie powinna służyć jako ostrzeżenie dla Wielkiej Brytanii

Około 74% osób w wieku od 25 do 39 lat otrzymało pojedynczy zastrzyk, z czego 62% zostało w pełni zaszczepionych.

Wielu młodych ludzi czuje się bezpiecznych przed wirusem, ponieważ jest mniej podatne na poważne komplikacje.

Urzędnicy ds. zdrowia zwykle wprowadzają stany z dwóch powodów.

Po pierwsze, aby pomóc kontrolować rozprzestrzenianie się wirusa, pozwalając tylko osobom, które są mniej podatne na zarażenie Covid – ze względu na szczepionkę – na wchodzenie w poważne zdarzenia, w których wirus może szybko się rozprzestrzeniać.

Po drugie, pozbawienie osób nieszczepionych możliwości uczestniczenia w określonych czynnościach może motywować ich do szczepień.

Według tego badania drugi czynnik może działać w niektórych krajach europejskich.