Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Asseco Poland SA: Uruchomienie portalu usług elektronicznych dla działalności przestępczej (e-Sprawa)

Asseco Poland SA: Uruchomienie portalu usług elektronicznych dla działalności przestępczej (e-Sprawa)

Portal Usług Elektronicznych dla Postępowań Karnych z dnia 21 marca 2022 r. (e-byla.lt) rozpoczął swoją działalność. Została utworzona na podstawie Umowy o modernizacji i wdrożeniu oprogramowania do obsługi procesów kryminalnych zintegrowanych systemów informatycznych (IISPP), podpisanej przez Ministerstwo Informatyki i Łączności przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Republiki Litewskiej i Azeko Lithuania (Prezydent Federacji).

Na rzecz uczestników postępowania przygotowawczego w Portalu Usług Elektronicznych świadczone są następujące usługi drogą elektroniczną:

  • Wezwanie osoby biorącej udział w rozprawie przygotowawczej;

  • Przeglądanie praktycznych dokumentów związanych z postępowaniem przygotowawczym i zamawianie kopii dokumentu;

  • Podpisywanie praktycznych dokumentów składanych podpisem elektronicznym;

  • Informować o decyzjach i czynnościach postępowania przygotowawczego;

  • Składanie wniosków, skarg i dodatkowych informacji związanych z postępowaniem przygotowawczym;

  • Zarządzanie opłatami związanymi z postępowaniem przygotowawczym.

Portal ten pomaga zmniejszyć zużycie dokumentów papierowych, skrócić czas poświęcany na drukowanie i wysyłanie dokumentów, zmniejszyć ilość pracy ręcznej wymaganej do digitalizacji dokumentów papierowych oraz efektywniej wysyłać informacje, prośby, wezwania i inne dane do uczestników postępowania przedprocesowego. Postępowanie przygotowawcze w pełnym zakresie. Portal ten zapewnia bezpieczny dostęp do informacji i usług 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Portal ten jest zintegrowany z IISPP, SIRIP (Państwowa Platforma Zasobów Informacji), TEISIS (Państwowy System Informacji o Gwarantowanej Pomocy Prawnej) oraz Rejestratorem Prawników Litewskich. Współrzędne pozwalają portalowi „Niewątpliwie zidentyfikowani użytkownicy uzyskiwać istotne informacje dotyczące postępowania przygotowawczego, w którym uczestniczą, kontaktować się z śledczym przedprocesowym oraz składać nowe pisma procesowe i/lub skargi związane z postępowaniem przygotowawczym. . Oszczędza to czas badacza i osoby. Koordynacja z aktami adwokackimi umożliwia pełnomocnikom zdalny dostęp do dokumentów sprawy oraz dostarczanie praktycznej dokumentacji związanej z rozprawami przygotowawczymi.

Przeszkolono ponad 1000 użytkowników zamiast 500 zaplanowanych podczas programu.

Odmowa

Azeko Polska S.A. Opublikował tę treść 29 czerwca 2022 I ponosi wyłączną odpowiedzialność za informacje w nich zawarte. Dystrybuowane przez OgólnyNieedytowane i niezmodyfikowane, włączone 30 czerwca 2022 08:01:09 UTC.

READ  Oczekuje się, że Polska ureguluje rynki kryptowalut w 2024 roku LeapRate