Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Aryna Sabalenka zakwalifikowała się do 1/8 finału US Open 2023 |  Wiadomości tenisowe

Aryna Sabalenka zakwalifikowała się do 1/8 finału US Open 2023 | Wiadomości tenisowe

Rozstawiona z drugiej pozycji Aryna Sabalenka z Białorusi wyeliminowała w sobotę Francuzkę Clarę Borrell i awansowała do 1/8 finału turnieju tenisowego US Open.

Aryna Sabalenka z Białorusi reaguje podczas meczu z Clarą Borel z Francji podczas trzeciej rundy US Open (AP)

Po raz kolejny Sabalenka, która w zeszłym roku pokonała Borrella w prostych setach na tym samym etapie turnieju, okazała się zbyt silna przeciwko 62. rozstawionemu Borelowi, wygrywając 6:1 6:1 w 60-minutowym meczu.

O miejsce w ćwierćfinale białoruski praworęczny zmierzy się teraz z Rosjanką Darią Kasatkiną lub Belgijką Grete Minin.

Sabalenka, która na początku tego roku odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w wielkoszlemowym turnieju Australian Open, może zastąpić polską Igę Świątek na pozycji numer jeden na świecie, jeśli jej przeciwniczka poprawi się w Nowym Jorku.

25-latka z Mińska, która w zeszłym roku przegrała ze Swatikiem w półfinale na Flushing Meadows, sobotnim występem klinicznym po raz kolejny dała znać, że jest gotowa na głęboki start w turnieju.

Niezawodne pierwsze serwisy Białorusina i mocne uderzenia po ziemi wymanewrowały Borrella, za który kłopoty serwisowe Sabalenka została bezlitośnie ukarana.

Sabalenka zaserwowała 21 zwycięzcom, a Borelowi 6, czterokrotnie przełamując serwis Francuza i zapewniając sobie zwycięstwo z rzędu.

READ  Hinton, Gough zdobył złoto jako najlepszy wynik medalowy w Stanach Zjednoczonych