Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Archeolodzy odkrywają posąg Buddy w starożytnym egipskim mieście portowym |  Inteligentne wiadomości

Archeolodzy odkrywają posąg Buddy w starożytnym egipskim mieście portowym | Inteligentne wiadomości

Naukowcy odkryli w Berenice wysoki na dwie stopy posąg Buddy.
Egipskie Ministerstwo Turystyki i Starożytności

Naukowcy odkryli wysoki na pół metra posąg Buddy BerenikStarożytne egipskie miasto nadmorskie.

Ten artefakt jest pierwszym Buddą znalezionym w zachodnim Afganistanie, według New York Review of BooksWilliama Dalrymple’a. Wykonany jest ze śródziemnomorskiego marmuru i dostarcza świeżych dowodów handlu między starożytnym Rzymem a Indiami.

Opierając się na szczegółach stylistycznych, badacze uważają, że został wykonany w Aleksandrii około II wieku naszej ery. Mówi egipskie Ministerstwo Turystyki i Starożytności w oświadczeniewedług Tłumacza Google.

Berenike zostało założone w III wieku pne i według Ministerstwa Starożytności stało się jednym z największych portów w kontrolowanym przez Rzymian Egipcie. Towary takie jak kość słoniowa, tekstylia i metale półszlachetne przepływały przez miasto przez wiele lat, aż ostatecznie zostały porzucone około VI wieku naszej ery.

Niedawne wykopaliska w Berenike ujawniły inne elementy wskazujące na podobną mieszankę kulturową. Wśród nich jest inskrypcja sanskrycka pochodząca z czasów panowania cesarza Marek Juliusz FilipusZnany jako Filip z Arabii. Urodził się na terenie dzisiejszej Syrii i rządził Cesarstwem Rzymskim od 244 do 249 rne

Odkrycia te są częścią rosnącej liczby dowodów, które pokazują, jak blisko Imperium Rzymskie było połączone ze swoim starożytnym indyjskim odpowiednikiem. Pomagają również podkreślić wyjątkową rolę, jaką odegrał Egipt, który „był centralnym punktem szlaku handlowego łączącego Cesarstwo Rzymskie z wieloma częściami starożytnego świata” – mówi Ministerstwo Starożytności.

Wykopaliska w Berenike to wspólny wysiłek naukowców amerykańskich i polskich. Stephena Sidebothamahistoryk z University of Delaware, jest kierownikiem drużyny amerykańskiej, prowadząc jednocześnie drużynę polską Mariusz GuaizdaArcheolog W Uniwersytet Warszawski.

Sidebotham był zaciekle oddany projektowi i rozpoczął prace na miejscu wraz z rozpoczęciem wykopalisk w 1994 roku. Od tego czasu, pośród ciągle zmieniających się sił Niepokoje polityczne i niedobory budżetoweon i jego zespół kontynuowali badania historii opuszczonego portu Morze Czerwone.

Na przykład w 1999 roku archeolodzy odkryli słoik wypełniony 17 funtami czarnego pieprzu osadzony w podłodze dziedzińca świątyni Berenike, jak Badania Uniwersytetu Delaware czasopismoAnne Manser napisała w 2011 roku. Pochodzi z I wieku, aw tym czasie rosła tylko w południowo-zachodnich Indiach.

Sidebotham powiedział publikacji: „Wiele słyszy się dziś o globalizacji, ale w pierwszym wieku ery chrześcijańskiej istniała„ gospodarka globalna ”łącząca Europę, Afrykę i Azję, a miasto Berenike jest tego najlepszym przykładem”.

Otrzymuj najnowsze artykuły na swoją skrzynkę odbiorczą każdego dnia tygodnia.

READ  US Trinseo sprzedaje biznes elastomerów Synthos za 491 milionów dolarów