Wielkie kule do strzelania! Płonące meteoryty z zewnętrznych regionów Układu Słonecznego dały początek życiu na Ziemi 4,6 miliarda lat temu.
Nowe badanie ujawnia, że duże kule ognia z zewnętrznych regionów Układu Słonecznego przyniosły na Ziemię elementy życia 4,6 miliarda lat temu.
Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology i Imperial College London odkryli, że te starożytne meteoryty zawierają chondryty węglowe, które składają się z potasu i cynku.
Potas pomaga w produkcji płynów komórkowych, podczas gdy cynk jest niezbędnym składnikiem w tworzeniu DNA.
Zespół odkrył, że te kosmiczne skały stanowiły dziesięć procent kosmicznych skał, które zderzyły się z planetą podczas jej narodzin.
Pozostałe 90 procent pochodziło z niewęglowego materiału wewnętrznego Układu Słonecznego.
Życie na Ziemi zostało stworzone przez kule ognia, które uderzyły w nowo narodzoną planetę 4,6 miliarda lat temu
„Nasze badania uzupełniają i potwierdzają wzajemne odkrycia na wiele sposobów” – powiedziała SWS główna autorka badania, dr Nicole Ni.
„Wśród średnio lotnych pierwiastków potas jest najmniej lotny, a cynk jest jednym z najbardziej lotnych pierwiastków”.
Meteoryty dostarczały 20 procent ziemskiego potasu i połowę cynku.
Oba są uważane za substancje lotne, które są pierwiastkami lub związkami, które zmieniają się ze stanu stałego lub ciekłego w parę w stosunkowo niskich temperaturach.
Starszy autor, profesor Mark Rekamper, z Wydziału Nauk o Ziemi i Inżynierii w Imperial College London, powiedział w oświadczeniu stwierdzenieNasze dane pokazują, że około połowa złóż cynku na Ziemi została dostarczona przez materiał z zewnętrznych części Układu Słonecznego, poza orbitę Jowisza.
„Biorąc pod uwagę obecne modele wczesnego rozwoju Układu Słonecznego, było to zupełnie nieoczekiwane”.
Poprzednie badania wskazywały, że Ziemia powstała prawie wyłącznie z materiału wewnętrznego Układu Słonecznego, który według naukowców jest głównym źródłem lotnych substancji chemicznych na Ziemi.
Jednak nowe badanie dostarcza pierwszych dowodów na to, że Ziemia powstała częściowo z węglowych meteorytów z asteroid w zewnętrznym pasie głównym.
„Ten wkład materiału zewnętrznego Układu Słonecznego odegrał istotną rolę w tworzeniu ziemskich zapasów lotnych chemikaliów” – powiedział Recamber.
Wydaje się, że bez wkładu materiału z zewnętrznego Układu Słonecznego, Ziemia miałaby znacznie mniej lotnej materii, niż znamy dzisiaj – czyniąc ją znacznie bardziej suchą i prawdopodobnie niezdolną do pielęgnowania i podtrzymywania życia.
Zespół przeanalizował 18 meteorytów,11 z regionu wewnętrznego, a reszta przybyła z regionów zewnętrznych.
Meteoryty zawierały potas i cynk i przemieszczały się z zewnętrznych krańców Układu Słonecznego
A potem są Zmierz względną obfitość pięciu różnych form cynku – lub izotopów.
Następnie porównali każdy izotopowy odcisk palca z próbkami Ziemi, aby oszacować, ile te materiały przyczyniają się do inwentaryzacji cynku na Ziemi, co wskazuje, że Ziemia zawiera tylko około 10 procent swojej masy w ciałach węglowych.
Naukowcy odkryli, że substancje o wysokim stężeniu cynku i innych lotnych składników prawdopodobnie występują również stosunkowo obficie w wodzie, co daje wskazówki dotyczące pochodzenia wody na Ziemi.
reklamy
„Certyfikowany guru kulinarny. Internetowy maniak. Miłośnik bekonu. Miłośnik telewizji. Zapalony pisarz. Gracz.”
More Stories
Firma zajmująca się planowaniem powierzchni handlowych CADS postrzega technologię jako odpowiedź na Święta Wielkanocne i inne sezonowe wyzwania w 2024 r. — Retail Technology Innovation Hub
Astronomowie odkryli, że woda unosi się w części przestrzeni, która tworzy planetę
Tęskniłam za nim bardzo długo! Satelita NASA i martwy rosyjski statek kosmiczny zbliżają się do siebie na swojej orbicie