Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Płonące meteoryty z zewnętrznych części Układu Słonecznego dały początek życiu na Ziemi 4,6 miliarda lat temu

Płonące meteoryty z zewnętrznych części Układu Słonecznego dały początek życiu na Ziemi 4,6 miliarda lat temu

Wielkie kule do strzelania! Płonące meteoryty z zewnętrznych regionów Układu Słonecznego dały początek życiu na Ziemi 4,6 miliarda lat temu.

Nowe badanie ujawnia, że ​​duże kule ognia z zewnętrznych regionów Układu Słonecznego przyniosły na Ziemię elementy życia 4,6 miliarda lat temu.

Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology i Imperial College London odkryli, że te starożytne meteoryty zawierają chondryty węglowe, które składają się z potasu i cynku.

Potas pomaga w produkcji płynów komórkowych, podczas gdy cynk jest niezbędnym składnikiem w tworzeniu DNA.

Zespół odkrył, że te kosmiczne skały stanowiły dziesięć procent kosmicznych skał, które zderzyły się z planetą podczas jej narodzin.

Pozostałe 90 procent pochodziło z niewęglowego materiału wewnętrznego Układu Słonecznego.

Życie na Ziemi zostało stworzone przez kule ognia, które uderzyły w nowo narodzoną planetę 4,6 miliarda lat temu

„Nasze badania uzupełniają i potwierdzają wzajemne odkrycia na wiele sposobów” – powiedziała SWS główna autorka badania, dr Nicole Ni.

„Wśród średnio lotnych pierwiastków potas jest najmniej lotny, a cynk jest jednym z najbardziej lotnych pierwiastków”.

Meteoryty dostarczały 20 procent ziemskiego potasu i połowę cynku.

Oba są uważane za substancje lotne, które są pierwiastkami lub związkami, które zmieniają się ze stanu stałego lub ciekłego w parę w stosunkowo niskich temperaturach.

READ  NASA ujawnia zdjęcia największej próbki asteroid, jaką kiedykolwiek zebrano w kosmosie

Starszy autor, profesor Mark Rekamper, z Wydziału Nauk o Ziemi i Inżynierii w Imperial College London, powiedział w oświadczeniu stwierdzenieNasze dane pokazują, że około połowa złóż cynku na Ziemi została dostarczona przez materiał z zewnętrznych części Układu Słonecznego, poza orbitę Jowisza.

„Biorąc pod uwagę obecne modele wczesnego rozwoju Układu Słonecznego, było to zupełnie nieoczekiwane”.

Poprzednie badania wskazywały, że Ziemia powstała prawie wyłącznie z materiału wewnętrznego Układu Słonecznego, który według naukowców jest głównym źródłem lotnych substancji chemicznych na Ziemi.

Jednak nowe badanie dostarcza pierwszych dowodów na to, że Ziemia powstała częściowo z węglowych meteorytów z asteroid w zewnętrznym pasie głównym.

„Ten wkład materiału zewnętrznego Układu Słonecznego odegrał istotną rolę w tworzeniu ziemskich zapasów lotnych chemikaliów” – powiedział Recamber.

Wydaje się, że bez wkładu materiału z zewnętrznego Układu Słonecznego, Ziemia miałaby znacznie mniej lotnej materii, niż znamy dzisiaj – czyniąc ją znacznie bardziej suchą i prawdopodobnie niezdolną do pielęgnowania i podtrzymywania życia.

Zespół przeanalizował 18 meteorytów,11 z regionu wewnętrznego, a reszta przybyła z regionów zewnętrznych.

Meteoryty zawierały potas i cynk i przemieszczały się z zewnętrznych krańców Układu Słonecznego

Meteoryty zawierały potas i cynk i przemieszczały się z zewnętrznych krańców Układu Słonecznego

A potem są Zmierz względną obfitość pięciu różnych form cynku – lub izotopów.

Następnie porównali każdy izotopowy odcisk palca z próbkami Ziemi, aby oszacować, ile te materiały przyczyniają się do inwentaryzacji cynku na Ziemi, co wskazuje, że Ziemia zawiera tylko około 10 procent swojej masy w ciałach węglowych.

Naukowcy odkryli, że substancje o wysokim stężeniu cynku i innych lotnych składników prawdopodobnie występują również stosunkowo obficie w wodzie, co daje wskazówki dotyczące pochodzenia wody na Ziemi.

reklamy