10 najlepszych goli na mundialu 2022

To najbardziej pamiętne gole z czteroletnich rozgrywek w tym roku.

Mega-wydarzenie odbywające się co cztery lata ma zamiar odsłonić kurtyny 18-goDziesiąty grudnia, a my będziemy świadkami historycznej konfrontacji między Argentyną a Francją o nieuchwytny puchar na stadionie Lusail w niedzielę 18Dziesiąty Grudzień, 20:30 IST.

Najbardziej ekscytującą częścią każdego meczu piłkarskiego są bramki. Zasadniczo jest to coś, za co widzowie płacą i jest integralną częścią tego, co czyni piłkę nożną tak atrakcyjną. Zdobycie większej liczby bramek niż twoi przeciwnicy to coś, co w kręgach filozofii sportu jest znane jako śmiertelna bramka. Innymi słowy, cel gry.

W ciągu ostatniego miesiąca byliśmy świadkami kilku historycznych momentów. Od gigantycznych drużyn kłaniających się do słabszych, od uniesienia do rozpaczy, od złamanego serca do euforii, to była pełna zwrotów podróż dla każdego fana piłki nożnej na całym świecie. Ale czy to nie sprawiedliwe, że spoglądamy wstecz na niektóre hity, które sprawiły, że się uśmiechnęliśmy? Przyjrzyjmy się 10 najlepszym golom dotychczasowych mundialu 2022:

10 – Drugi gol Al-Dosariego przeciwko Argentynie (Argentyna 1:2 Arabia Saudyjska, grupa C).

Arabia Saudyjska zanotowała jedno z największych zmartwień w historii mistrzostw świata, wygrywając 2:1 z Argentyną, która przez wielu uważana jest za faworyta turnieju. Tekst odwrócił się, gdy Al-Dosari trafił do siatki Al-Dosariego w 53. minucie, dając swojemu zespołowi prowadzenie, a wraz z nim wiele emocji i emocji. To było tak radosne, jak wszyscy myśleli, że może być. Porażka przerwała serię 35 meczów bez porażki od 2019 roku dla Albiceleste, podczas gdy po raz pierwszy od 1958 roku Argentyna przegrała mecz na Mistrzostwach Świata po zdobyciu pierwszego gola.

9. Drugi gol Richarlisona przeciwko Korei Południowej (Brazylia 4:1 Korea Południowa, 1/8 finału).

Brazylia uderzyła w Koreę Południową, wygrywając mecz w pierwszej połowie. Imponujący gol Brazylii sprawił, że Richarlison sam rozpoczął atak, utrzymując piłkę pod presją, a ekstrawaganckie podanie Thiago Silvy rozbiło koreańską obronę. Richarlison dobrze zaplanował swój bieg, aby dostać piłkę i umieścić ją w siatce, aby zakończyć fantazyjny ruch i przede wszystkim pokazać klasę Joga Bonito na większej scenie.

READ  Piłka nożna chłopców: Bramka w Cockenham pomogła Polsce w awansie do finału IV ligi | Sport Rangerów

8. Rzut wolny Marcusa Rashforda przeciwko Walii (Anglia 3:0 Walia, grupa B)

Napastnik Manchesteru United, Marcus Rashford, strzelił pierwszego bezpośredniego gola z rzutu wolnego na Mistrzostwach Świata FIFA 2022. Otworzył wynik dla Anglii z około 25 jardów, prowadząc ich do czołowej grupy C i wyrzucając Walię z turnieju. Rashford nie mógł lepiej umieścić rzutu wolnego w lewym górnym rogu, ponieważ Danny Ward nie miał szans. Bramkę tę dedykował swojemu przyjacielowi, zaraz po zdobyciu gola, który odszedł po długiej walce z rakiem.

7. Bramka Baek Song Ho przeciwko Brazylii (Brazylia 4:1 Korea Południowa, 1/8 finału).

Chociaż ostatecznie było to pocieszenie dla Koreańczyków, był to cel do zapamiętania na wieki. Ponieważ Brazylia kontrolowała tempo przez całą drugą połowę, Korea Południowa miała oczywiście szanse na bieganie po boisku w poszukiwaniu pocieszenia po tym, jak do przerwy przegrywała 4:0. Paik zapewnił im trafienie w 76. minucie, uderzając do bramki po odbiciu od krawędzi pola karnego.

6. Rzut wolny Luisa Chaveza przeciwko Arabii Saudyjskiej (FT Arabia Saudyjska 1:2 Meksyk, grupa C)

Meksykanie wyglądali na martwych i pogrzebanych i wycofywali się z turnieju, w którym powinni byli zdobyć bramkę, mając nadzieję, że Polska straci więcej przeciwko Argentynie w ostatnim meczu grupowym z rzędu, jeśli tylko zakwalifikują się do ostatnich 16 meczów. Niestety nie udało im się dojść do nokautu, ale jaki cios zadał Chavez, by w tamtym momencie podtrzymać nadzieje Meksykanów! Rzut wolny wykonany przez Luisa Chaveza był najpotężniejszym golem w fazie grupowej mistrzostw świata z prędkością 75 mil na godzinę i przez wielu uważany jest za jeden z goli turnieju.

5- Niesamowity gol Mbappe przeciwko Polsce (Francja 3:1 Polska, 1/8 finału)

Kolejny świetny finisz „Donatelli” sprawił, że młody cudowny zawodnik został pierwszym zawodnikiem w historii, który strzelił 8 bramek przed ukończeniem 24. roku życia.Dziesiąty Urodziny po tym golu. To wyczyn sam w sobie! Kozłował, mijając weterana Kamela Glika, by wciąć i trafić w prawy górny róg strzałem podkręconym. Chesny dostał rękę, ale nie mógł jej utrzymać, ponieważ Francja miała stosunkowo łatwy wieczór z Polską.

READ  Hurkacz i Majchrzak dają Polsce swoje pierwsze zwycięstwo w Pucharze ATP

4. Bramka Neymara przeciwko Chorwacji (FTC 1(4) – 1(2) Brazylia, ćwierćfinały).

Błyskotliwość Neymara poszła na marne, gdy Kockasti pokonał Brazylię po bolesnej porażce w tie-breaku. Impas został przełamany w 106. minucie dogrywki po 90 minutach, gdy oszałamiający gol gwiazdy Paris Saint-Germain wyrównał rekord Pele, który strzelił 77 bramek w reprezentacji, i postawił Brazylię na krawędzi półfinału z Argentyną. Strzelił swojego gola strzałem z prawej nogi po minięciu obrony i dryblingu obok bramkarza Chorwacji Dominika Levakovicia, który według wielu był bramkarzem turnieju.

3- Niesamowity gol Messiego przeciwko Meksykowi (Argentyna 2:0 Meksyk, grupa C)

Mecz był wyrównany do czasu, gdy do akcji wkroczył Zawodnik Turnieju, który po raz kolejny olśnił widzów. Argentyna była na ostrzu noża, ponieważ musiała przełamać impas, aby awansować do nokautu. Potem jak zwykle wystąpił Lionel Messi! Wziął piłkę po podaniu Angela Di Marii w poprzek pola karnego i w 64. minucie uderzył niskim uderzeniem z 25 metrów w dolny róg, pokonując niezawodnego Guillermo Ochoa i dając drużynie Albiceleste wszystko, co się liczyło. . Przywództwo.

2. Chip Vincent Aboubakar vs Serbia (Kamerun 3:3 Serbia, grupa G)

Abubakar uniknął pułapki przed drużyną i strzelił najbardziej skandalicznego gola mundialu przeciwko Serbii. Być może była to również zapowiedź spalonego, która skłoniła go do błyskotliwego wykończenia. Może nie. A jak ujawnia jego przeszłość, jest więcej niż zdolny do tworzenia takich marzycielskich rozkwitów. Kamerun był poza meczem, dopóki nie doszedł do tego wspaniałego momentu, aby wrócić i strzelić drugiego gola. Zapewnił również asystę przy trzecim golu w emocjonującym meczu pomiędzy tymi dwoma bramkami.

1. Strzał Richarlisona przeciwko Serbii (FT Brazylia 2:0 Serbia, grupa G)

Śmiało i spójrz na tę brzoskwinię od Target, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś! Brazylijski napastnik strzelił oszałamiającego gola cudownym kopnięciem nożycowym, pomagając swojej drużynie pokonać Serbię 2:0 w pierwszym meczu fazy grupowej. Zostałem we łzach po zdobyciu tej poprzeczki. Brazylia z trudem ominęła zagorzałą serbską obronę, dopóki nie zdobyła gola z bliskiej odległości w 62. minucieSkrót II chwila. Vinicius Jr asystował przy obu bramkach, dając oświadczenie, że awansowali na mundial. Jego skandaliczna próba zdecydowanie stawia go wysoko na naszej liście.