Brytyjska Agencja Kosmiczna (UKSA) i Japońska Agencja Badań Kosmicznych (JAXA) połączyły siły, aby zbudować orbitalną usługę przekaźnika telemetrycznego o nazwie InRange, która będzie wspomagać najnowszą japońską rakietę startową, H3.
„Dzięki usłudze InRange dla rakiety nośnej H3 można zoptymalizować trajektorie startu, eliminując zależność od zasięgu zasięgu stacji naziemnych podczas krytycznych etapów startu” – wyjaśniła w raporcie Japońska Agencja Badań Kosmicznych. Oświadczenie w puszkach.
Japońska Agencja Badań Kosmicznych dodała, że w niektórych przypadkach usługa przekaźnika telemetrycznego zmniejszy ilość paliwa potrzebnego do wyniesienia statku kosmicznego na orbitę, zwiększając tym samym ładowność.
Dyrektor generalny UKSA Paul Butt zauważył, że posunięcie to zmniejszy presję na systemy naziemne.
„Usługa InRange zwiększy elastyczność tras lotu H3, co umożliwi H3 zaspokojenie różnorodnych potrzeb klientów startujących. Zintensyfikujemy nasze wysiłki, aby pomyślnie przeprowadzić drugi lot testowy i nadal będziemy promować rozwój H3 poprzez realizację tego projektu” – podsumował kierownik projektu JAXA H3 Masashi Okada.
Usługa telemetryczna będzie korzystać z geostacjonarnej sieci satelitarnej ELERA w paśmie L firmy Inmarsat-Viasat, a jej wartość wynosi ponad 2 miliony dolarów (1,7 miliona funtów). Japońska Agencja Badań Kosmicznych zapewni rozwój nadajników i anten, a także odegra techniczną rolę w integracji usługi z infrastrukturą naziemną.
Japońska firma NEC Space Technologies pomoże zaprojektować nadajnik pracujący w paśmie L, który Mitsubishi Heavy Industries (MHI) zintegruje z rakietą nośną H3.
Viasat i producent H3, MHI, wspólnie zweryfikują usługę InRange, udowadniając, że będzie ona w pełni operacyjna po wystrzeleniu rakiety.
H3 ma zastąpić H-IIA, który służy Japońskiej Agencji Badań Kosmicznych od ponad 20 lat i ma wykonać jeszcze tylko trzy starty.
Produkcja nowego pocisku trwała dziesięć lat. Są również modułowe, jednorazowe i przeznaczone do wystrzeliwania niezależnie lub przy pomocy dwóch lub czterech wzmacniaczy na paliwo stałe. Oczekuje się, że koszty wystrzelenia H-IIA obniżą się o połowę.
Niestety, samochód uległ awarii podczas pierwszego uruchomienia w marcu, kiedy to górny stopień nie zapalił się przez kilka minut. Rakieta wraz z ładunkiem – japońskim satelitą obserwacyjnym Ziemi – wylądowała w oceanie.
MHI ma Powiedziało Brała już udział w opracowywaniu następcy H-3 — nienazwanej wyrzutni rakiet z odtwarzalnym i nadającym się do ponownego użycia wzmacniaczem pierwszego stopnia. Wydaje się, że celem JAXA jest zmniejszenie o połowę kosztu kilograma powrotu na niską orbitę okołoziemską. ®
„Certyfikowany guru kulinarny. Internetowy maniak. Miłośnik bekonu. Miłośnik telewizji. Zapalony pisarz. Gracz.”
More Stories
Firma zajmująca się planowaniem powierzchni handlowych CADS postrzega technologię jako odpowiedź na Święta Wielkanocne i inne sezonowe wyzwania w 2024 r. — Retail Technology Innovation Hub
Astronomowie odkryli, że woda unosi się w części przestrzeni, która tworzy planetę
Tęskniłam za nim bardzo długo! Satelita NASA i martwy rosyjski statek kosmiczny zbliżają się do siebie na swojej orbicie