Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ze względu na strajki granica polsko-ukraińska pozostanie zamknięta do końca roku

Ze względu na strajki granica polsko-ukraińska pozostanie zamknięta do końca roku

Polscy przewoźnicy planują wprowadzić zakaz wszelkich przejść granicznych między Ukrainą a Polską od 3 listopada, powołując się na nadmierną konkurencję wynikającą z „liberalizacji ruchu międzynarodowego między Ukrainą a UE”.

Według Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu UkrainyBlokada miałaby trwać dwa miesiące i rozciągać się od jednego punktu kontrolnego do wszystkich przejść granicznych między Ukrainą a Polską.

Pierwsza blokada odbędzie się na punkcie kontrolnym Korsova, 77 kilometrów (48 mil) na zachód od Lwowa.

Stowarzyszenie stwierdziło jednak, że blokada będzie się zmieniać między różnymi punktami kontrolnymi, co doprowadzi do dużych opóźnień i komplikacji.

Polscy przewoźnicy domagają się zaostrzenia przepisów wobec przewoźników zagranicznych, takich jak wycofanie systemu zezwoleń dla przewoźników ukraińskich, zaostrzenie kontroli przewoźników zagranicznych przez europejskich ministrów transportu (EICMT), oddzielne kolejki graniczne dla unijnych ciężarówek pokrytych i pustych, ograniczenia. Rejestracja firm w Polsce, dostęp do systemu „Shiliak”, który pozwala na przekroczenie granicy przez mężczyznę lub wolontariusza w przypadku finansowania z zagranicy, a także w okresie stanu wojennego.

Polska jest jednym z najgłośniejszych zwolenników Ukrainy od chwili, gdy inwazja była nieuchronna Milion Ukraińscy migranci są zarejestrowani w kraju, ale konkurencja w różnych sektorach czasami prowadzi do napiętych stosunków.

READ  Moc OZE w Polsce rośnie, ale nadal dominuje węgiel - raport - EURACTIV.com