Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W Polsce legalna aborcja spadła o 90% po usunięciu przez sąd wyjątku dla wad płodu

Bez zmiany prawa około 1000 dzieci w Polsce straciłoby życie w łonach matek, głównie z powodu podejrzenia zespołu Downa – powiedziała prawniczka i psycholog Magdalena Korsekwa-Kaliszuk. Zaufanie grupy.

„Pozwoliło prawu działać i ratować niektórych ludzi” – powiedział.

Chociaż legalne aborcje w Polsce zostały znacznie ograniczone, nie jest jasne, ile nielegalnych aborcji ma miejsce w Polsce. Zwolennicy aborcji Oszacowanie Liczba ta jest w tysiącach, ale twierdzenia tego nie można niezależnie zweryfikować.

Cristina Kagbura z Koalicji Kobiet Proaborcyjnych i Planowania Rodziny powiedziała na stronie internetowej Notatki z Polski Kobiety szukające aborcji kupują pigułki aborcyjne online. Zgodnie z polskim prawem kobiety, które dokonały aborcji, nie podlegają sankcjom karnym, ale osoby, które pomagają im w przerwaniu ciąży, mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej.

Chociaż nielegalne aborcje trwają nadal, nowe przepisy dotyczące legalnej aborcji w Polsce uratują życie – powiedziała Korsekwa-Kaliszuk, prezes Fundacji Prolio Group.

„Dobre prawo ma pozytywny wpływ na postawy ludzi. Z jednej strony utwierdza w przekonaniu, że prawo do życia nie powinno zależeć od rozpoznania schorzenia” – powiedział.

READ  Polska dąży do przywrócenia zawieszonych dostaw gazu rosyjskiej firmy