Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Tydzień w relacjach inwestorskich: Kryptowalutowy chaos, zawirowania na londyńskim rynku i reakcja giełd UE na polską panikę rakietową

Gdy firmy kryptograficzne potykają się, uwięzionych jest więcej pieniędzy detalicznych. Powiedział Bloomberg (paywall) w raporcie. W następstwie upadku FTX infekcje rozprzestrzeniły się w całej branży. Crypto pożyczkodawca BlockFi, który wstrzymał wypłaty klientów, podobno przygotowuje się do złożenia wniosku o upadłość. Napływ inwestorów, którzy przelewali pieniądze w kryptowaluty, gdy ceny gwałtownie wzrosły w zeszłym roku, stoi w obliczu kryzysu egzystencjalnego, ponieważ upadek FTX odbija się echem w całej branży. Odzyskiwanie pieniędzy od upadających firm kryptograficznych to długi i skomplikowany proces, a postępowanie upadłościowe trwa miesiące, a nawet lata. A klienci coraz bardziej martwią się, kiedy – jeśli w ogóle – będą mogli uzyskać dostęp do swoich funduszy.

Wydaje się jednak, że inwestorzy instytucjonalni czerpią korzyści z „ekstremalnej słabości cenowej” obserwowanej w przestrzeni kryptowalut po upadku FTX i jej siostrzanej firmy Alameda Research. To jest wg cryptoglobe.com, raportowanie z badań CoinShares dotyczących przepływów pieniężnych aktywów cyfrowych. Według raportu, kryptowalutowe produkty inwestycyjne odnotowały największy napływ w ciągu 14 tygodni w zeszłym tygodniu, w sumie 42 miliony dolarów. Firma napisała, że ​​napływy rozpoczęły się później w tygodniu po załamaniu cen kryptowalut z powodu kryzysu płynności w FTX.

– Akcje spadły w Stanach Zjednoczonych w czwartek wraz ze wzrostem stóp procentowych, ponieważ przedstawiciele Rezerwy Federalnej wskazywali, że według Rezerwy Federalnej podnoszenie stóp procentowych w celu spowolnienia inflacji jest dalekie od zakończenia. CNBC. Dow Jones Industrial Average spadł o 0,7 procent, Standard & Poor’s Index spadł o 1,2 procent, a Nasdaq Composite spadł o 1,4 procent. Louis, prezes Rezerwy Federalnej z St. Louis, James Bullard, powiedział w czwartkowym przemówieniu, że „stopa procentowa nie jest jeszcze w obszarze, który można uznać za wystarczająco restrykcyjny. Wydaje się, że zmiana nastawienia w polityce pieniężnej miała jedynie ograniczony wpływ na obserwowaną inflację, ale rynek stopy procentowe Wskazuje, że w 2023 roku spodziewana jest deflacja.

READ  Polski deweloper organizuje spotkanie łańcucha dostaw dla projektu morskiej energetyki wiatrowej o mocy 1,2 GW

— Tymczasem podzielona kontrola Kongresu USA po wyborach w połowie kadencji może zapewnić wiatr w żagle dla akcji pod koniec krwawego roku, agencji Reutera. Jednak, powołując się na inwestorów, dodał, że inflacja i Rezerwa Federalna prawdopodobnie pozostaną głównymi motorami rynku. „W ekonomii i na rynkach to polityka napędza wyniki, a nie polityka” – powiedziała Lauren Goodwin, ekonomistka i strateg ds. portfeli w New York Life Investments. Podzielony rząd „sprawia, że ​​poważne zmiany w polityce są mało prawdopodobne, a stabilność polityki zwykle uspokaja inwestorów”.

Z raportu wynika, że ​​po drugiej stronie Atlantyku Londyn stracił pozycję najcenniejszego europejskiego rynku akcji BBCPowołując się na dane Bloomberga. Uważano, że przyczyną odwrócenia trendu był słabszy funt, obawy przed recesją w Wielkiej Brytanii i zwiększona sprzedaż u francuskich producentów dóbr luksusowych. To pierwszy raz, kiedy Paryż wyprzedził Londyn od czasu rozpoczęcia bicia rekordów w 2003 roku.

Brytyjska gospodarka jest obecnie w recesji, powiedział kanclerz Jeremy Hunt podczas swojego jesiennego oświadczenia w czwartek. Rząd przedłuża nieoczekiwany podatek od firm naftowych i gazowych działających na Morzu Północnym. Zaznaczył, że podatek został wprowadzony w maju BBC, ale wzrośnie do 35 procent od stycznia 2023 roku i pozostanie na miejscu przez pięć lat. przekazując te same wiadomości, Dźwięk mocy Powiedział, że wytwórcy energii elektrycznej i firmy naftowe z Morza Północnego zostaną dotknięci nieoczekiwanym podatkiem w wysokości 54 miliardów funtów (64,4 miliardów dolarów). „Grozi to całkowitym wyparciem inwestycji z Wielkiej Brytanii” – powiedziały źródła branżowe w odpowiedzi na ogłoszenie.

W wiadomościach ESG uczestnicy rynku finansowego chcą więcej regulacji i lepszego nadzoru, aby pomóc ograniczyć przesadne twierdzenia ESG, zgodnie z Bloomberg. Badanie dotyczące kwestii środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego wykazało, że 53 procent z 550 użytkowników terminali Bloomberg chce więcej przepisów, które pomogłyby im w rozwiązywaniu problemów środowiskowych. Europejczycy bardziej niż Amerykanie opowiadali się za dodatkowymi regulacjami, podczas gdy oba regiony przedkładały kwestie ekologiczne nad kwestie społeczne lub związane z zarządzaniem.

READ  Rozpoczyna się Konferencja Foresight na temat wojny i przyszłości Europy - Visegrad Insight

– Szef kanadyjskiego funduszu emerytalnego o wartości 400 miliardów dolarów powiedział, że jest gotów zerwać kontakty z firmami, które nie są zobowiązane do osiągnięcia zerowych celów netto. Hej ho! Aktualności (za pośrednictwem Bloomberga). Chociaż Rada Inwestycyjna Kanadyjskiego Planu Emerytalnego nie uważa, że ​​zbycie jest właściwą drogą naprzód, zrobi to, jeśli inne wysiłki zawiodą, powiedział dyrektor generalny John Graham podczas panelu na Bloomberg New Economy Forum w Singapurze. Fundusz emerytalny z siedzibą w Toronto jest jedną z największych na świecie prywatnych instytucji inwestycyjnych, inwestujących miliardy bezpośrednio i za pośrednictwem funduszy. Firma zapowiedziała, że ​​rozważy głosowanie przeciwko wszystkim dyrektorom w spółkach, w których występują błędy w nadzorze związane ze zmianami klimatycznymi, różnorodnością płci w zarządach i brakami w ładzie korporacyjnym.

— Rynki europejskie otworzyły się w środę na niższych poziomach po eksplozji w polskiej przygranicznej wiosce, w której zginęły dwie osoby Standardowy wieczór. Początkowo nie było jasne, co spowodowało eksplozję, ale gdy zapadł wieczór, dowody na zdjęciach z miejsca zdarzenia wskazywały, że przyczyną katastrofy mógł być pocisk obrony powietrznej, prawdopodobnie wystrzelony przez Ukrainę. Przesiewacz rynku Reuters poinformował, że rosyjskie rynki otworzyły się w czwartek bez zmian, ponieważ obawy o eskalację NATO osłabły. Akcje rosyjskie były niestabilne na początku tygodnia, gdy Zachód starał się zbadać przyczynę ataku rakietowego, a NATO zwołało nadzwyczajne spotkanie. Ale Kreml pochwalił „ostrożną” reakcję Waszyngtonu na ten incydent i rosyjskie rynki szybko podniosły się po początkowych stratach.

Cyfrowy magazyn zgłosił się do AFP Wcześniej w tym tygodniu chiński gigant e-commerce Alibaba odnotował stratę w wysokości 20,6 miliarda juanów (2,89 miliarda dolarów) w trzecim kwartale, ponieważ firma stanęła w obliczu spowolnienia gospodarczego i działań antymonopolowych. Duża strata netto przypadająca na zwykłych akcjonariuszy wynika przede wszystkim z „niższych cen rynkowych naszych inwestycji kapitałowych w spółki notowane na giełdzie”, podała firma w oświadczeniu, między innymi. Wyniki Alibaby są powszechnie postrzegane jako barometr nastrojów chińskich konsumentów, biorąc pod uwagę jej dominację na rynku.

READ  Jak fryzjerzy i styliści płci męskiej dominują w salonach Abudży