Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Tom Poland: Każdy stan potrzebuje Johna Mulhouse’a | Tom Polska

Każdy stan potrzebuje kogoś, kto odnotuje, co stracił. Każdy stan potrzebuje Johna Mulhouse’a. Nigdy nie spotkałem Johna, ale jesteśmy w kontakcie, łączy nas tak wiele – piękno porzucenia, stopnie UGA z Augustą, Georgią, Links i Carolina Bay.

Dobrze się czyta „Opuszczony Nowy Meksyk: miasta duchów, niebezpieczna architektura i ukryta historia” Johna. Myśl, że zawsze będziemy cierpieć, poddaje się porzuceniu. To kwestia czasu.

Znalazłem Johna na jego blogu „City of Dust”, poświęconym dokumentacji fotograficznej opuszczonych historycznych budynków i opuszczonych miejsc na granicy Georgia-South Carolina. Po przeprowadzce do Nowego Meksyku w 2009 roku, City of Dust zaczęło badać historię całych miast, z obszarami wiejskimi w dużej mierze zapomnianymi przez wszystkich, ale nadal przez tych, którzy tam mieszkają i je kochają. Korzystając z filmu i New Mexico Atlas & Gazetteer, John zebrał tysiące zdjęć przedstawiających przeszłość stanu widzianą z teraźniejszości. Poluje na miasta-duchy, puste domy, niekończące się asfaltowe wstążki i nie tylko.

Jak powiedziałem, każdy stan potrzebuje Johna Mulhouse. Jedźmy z Johnem i udajmy się na zachód, aby zobaczyć piękne osoby, które porzuciły naukę.

Widzimy ruiny Saloonu Spurs na autostradzie 60. W Lake Valley opuszczony strażnik na pustyni, gdzie kopalnia Bridal Chamber wyprodukowała 2,5 miliona uncji srebra, nie mógł znaleźć swoich drzwi. Tutaj górnik odkrył litą jaskinię z chlorku srebra o szerokości 26 stóp i wysokości 12 stóp. Górnik nie zdał sobie sprawy z tego, co odkrył i sprzedał roszczenie za kilka tysięcy dolarów. „Ruda była tak bogata, że ​​nie trzeba jej było topić. Płomień mógł stopić srebro z sufitu”.

Postaw się na Route 66 w Guerrero, tajlandzkim mieście duchów, w którym zginął I-40. John pisze: „Wyciągnięcie zrujnowanego (w większości) opuszczonego Guerrero jest jak wpadnięcie w katastrofę lat dwudziestych. Zapomnij o półfinałowych gwizdach, są tylko stare samochody i stare domy, stosy ubrań i gazet, które twierdzą, że dziesiątki lat temu wszyscy aspiranci byli entuzjastami utraconego pożądania. „

READ  Zakwestionowany art. 17 w polskiej sprawie C-401/19 - Prawo autorskie

Spodoba ci się zdjęcia Johna. Kolorowe lub czarno-białe są drapieżne. Pierwszy kościół prezbiteriański w Tajpej jest symbolem równin pod pustynnym niebem z chmurami różu, błękitu, żółci i szarości. Ten wers z „cichego, łatwego poczucia” Eagles sprawia, że ​​myślisz.

Miękka książeczka, która liczy 160 stron i zawiera 150 zdjęć. Jeśli chcesz osobiście i z bliska przyjrzeć się starym zachodnim krajom, pokochasz książkę Johna. Zasadzki, strzelanina, kopalnie srebra, salony i wiele innych zaspokoją Twoje pragnienie. Nie zapomnij przeczytać o hotelu St. James w Simiron, który jest nadal otwarty. Uważany jest za jeden z najbardziej nawiedzonych hoteli w kraju i taki powinien być. Dwadzieścia sześć osób zginęło w samym salonie. „Wszyscy, od Buffalo Billa, Claya Allison i Jane Gray, spędzili tam noc”. Może. John zwraca uwagę, że wiele twierdzeń, które słyszysz na Zachodzie, nie jest do końca prawdziwych.

W książce Johna rezonują ze mną trzy zdania, które odnoszą się do każdego porzuconego stanu. „Każde miejsce, które fotografowałem, było niespodzianką. Odkryłem, że te porzucone pary zastępują się swoimi zapomnianymi historiami. Ten proces dał mi pewność siebie. „

„Nadzieja” to słowo. Nadal tu jesteśmy, ale porzucenie, prędzej czy później, nas dogoni. Na razie możesz nadepnąć na buty Johna. Uzyskaj podpisane egzemplarze jego książki bezpośrednio lub sprawdź u swojego ulubionego sprzedawcy. Odkryj prowokacyjny blog Johna City of Dust, w którym John pisze: „Zagubione i cudowne zniszczenie Ameryki. Nieutwardzona droga, której nigdzie nie ma, tak, to mój dom. ”

To jest moje.

Tom Poland jest autorem 12 książek i ponad 1000 artykułów w czasopismach. Na południe od gazet w Georgii i Południowej Karolinie, co tydzień pisze artykuły o jej mieszkańcach, tradycjach, sposobie życia i zmieniającej się kulturze, a także często mówi o grupach w Południowej Karolinie i Georgii. Odwiedź polską stronę internetową pod adresem tompoland.net Lub napisz do niego [email protected].