Kiedy w przyszłym roku 2024 będziemy mogli zobaczyć planety w najlepszej kondycji? Cóż, ten przewodnik ci powie. Dostarczy także informacji o tym, kiedy dana planeta może przejść blisko innej planety lub jasnej gwiazdy, a także jaką konstelację będzie zajmowała w ciągu roku. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o różnych warunkach, takich jak koniunkcje, opozycje i wydłużenia, występujących w tegorocznym harmonogramie obserwacji nieba.
1. Rtęć
Jak gwiazda wieczorna Rtęć Pojawia się na zachodnim niebie i zachodzi za około godzinę słońce Do. K Poranna gwiazdaPojawia się na wschodnim niebie i wschodzi na około godzinę przed wschodem słońca. W takich sytuacjach musi istnieć jasny i niezakłócony horyzont. Merkury zwykle pojawia się jako jasnożółta lub ochrowa „gwiazda”. Planetę można zobaczyć rano od 5 do 26 stycznia, od 2 do 23 maja, od 30 sierpnia do 19 września oraz od 18 grudnia do 31 grudnia. Ruch Merkurego można także obserwować wieczorami od 10 do 31 marca, od 8 do 29 lipca oraz od 2 do 23 listopada.
To będzie rtęć Najjaśniejsza i najłatwiejsza do zauważenia na wieczornym niebie W okresie od 10 marca do 31 marca oraz Najjaśniejsza i najłatwiejsza do zauważenia na porannym niebie Od 5 stycznia do 26 stycznia i ponownie od 18 grudnia do 31 grudnia.
2. Wenus
Zawsze błyszczące, lśniące miarowym srebrnym światłem, możesz to uchwycić Wenus Rankiem na wschodnim niebie o świcie od 1 stycznia do 8 kwietnia; Wieczory na zachodnim niebie o zmierzchu od 30 lipca do 31 grudnia.
the Najlepszy czas na zobaczenie Wenus na porannym niebie to rok 2024 Przyjdzie od 1 stycznia do 11 lutego Najlepszy czas na oglądanie Wenus na wieczornym niebie to rok 2024 Przyjdzie od 5 października do 31 grudnia. 22 lutego Wenus będzie bardzo blisko… Mars (Przechodzi pod kątem 0,6 stopnia na północ od czerwonej planety). Wenus i Saturn Pojawią się bardzo blisko siebie (Wenus znajduje się zaledwie 0,2°N) rankiem 21 marca.
3 kwietnia Wenus przesunie się zaledwie o 0,3 stopnia na południe Neptun. 5 sierpnia Wenus minie 1,1 stopnia na północ od niebieskawej gwiazdy Regulus, najjaśniejszej gwiazdy w konstelacji Lwa. 22 listopada Wenus minie 1,1 stopnia na północ od Nunki, gwiazdy drugiej wielkości znajdującej się w gwiazdozbiorze Strzelca.
3. Mars
Będzie to kolejny „wyłączony” rok dla Marsa, ponieważ przez większą część 2024 r. będzie on wydawał się stosunkowo ciemny, gdy będzie utrzymywał się na porannym niebie. Mars będzie faktycznie niewidoczny przez pierwsze 10 dni nowego roku, zbyt głęboko zanurzony w jasnym zmierzchu świtu, aby go zobaczyć. W Nowy Rok będzie znajdować się w gwiazdozbiorze Strzelca, w odległości 362,4 miliona kilometrów od planety Ziemia. Grunt. Do Prima Aprilis znajdzie się w gwiazdozbiorze Wodnika i będzie widoczny na południowym wschodzie na kilka godzin przed wschodem słońca, świecąc Ogrom +1,2. 1 lipca będzie widoczna na wschodnim niebie po północy, lekko pojaśniając do +1,0.
W Halloween, późną nocą, na północno-wschodnim niebie można łatwo zobaczyć Marsa wraz z „gwiazdami bliźniaczymi” Bliźniąt, Rolka I Polluxi wskazuje bezpośrednio na tę żółto-pomarańczową planetę, która teraz świeci z jasnością +0,1mag.
Od tego momentu i przez resztę roku jasność Marsa będzie gwałtownie wzrastać w miarę zbliżania się do Ziemi. Zostanie utrwalony na tle gwiazd przestrzeń 6 grudnia wykona pętlę wsteczną jako preludium do swojej pierwszej opozycji od 2022 r., która odbędzie się 16 stycznia 2025 r. W sylwestra, znajdujący się obecnie w gwiazdozbiorze Raka, Mars znajdzie się w odległości 98,6 mln km od Ziemi. Świeci jasnością -1,2mag, czyli nieco słabiej niż… Syriusznajjaśniejsza gwiazda w Nocne niebo; to będzie Najjaśniejszy w 2024 roku.
Mars minie 2,7 stopnia na północ od gwiazdy drugiej wielkości Nunki w konstelacji Strzelca 21 stycznia i przejdzie bardzo blisko Wenus (przechodząc 0,6 stopnia na południe od tego olśniewającego świata) 22 lutego. Mars zbliży się do Saturna (0,4 stopnia na północ) 10 kwietnia i do Neptuna (0,1 stopnia na południe) 29 kwietnia. 4 sierpnia czerwona planeta minie 4,9 stopnia na północ od jasnej, pomarańczowej gwiazdy Aldebaran i przesunie się o 0,3 stopnia północ. Jowisz 14 sierpnia.
Wreszcie wczesnym rankiem 18 grudnia słabnący, garbaty księżyc przesunie się bezpośrednio nad Marsem. W północnych częściach Ameryki Północnej, Księżyc W rzeczywistości będzie to zaciemniać lub zasłaniać planetę.
4. Jowisz
W 2024 r. Jowisz będzie bardzo jasny i będzie miał srebrzystobiały połysk. Rok rozpoczyna się w konstelacji Baran Baran następnie przechodzi do Byk Byk 28 kwietnia, gdzie pozostanie do końca roku.
Wieczorami od 1 stycznia do 26 kwietnia będzie jasno świecić, a także porankami od 8 czerwca do 6 grudnia. Od grudnia wieczorne oglądanie znów będzie idealne. Od 7 do 31 grudnia.
że to Najjaśniejsze w 2024 r. znajdą się pomiędzy Od 14 listopada do 28 grudnia. 7 grudnia Jowisz znajdzie się w opozycji do Słońca. Przejdzie 9 lipca pod kątem 4,8 stopnia na północ od gwiazdy pierwszej wielkości Aldebaran i będzie zaledwie 0,3 stopnia na południe od słabszej gwiazdy. Mars 14 sierpnia.
5. Saturn
Saturn świeci jak żółtawo-biała „gwiazda” o umiarkowanej jasności. Ale słynne pierścienie można zobaczyć tylko za pomocą teleskopu.
Pierścienie osiągnęły największe nachylenie w stronę Ziemi w październiku 2017 r., ale obecnie szybko zbliżają się do naszego pola widzenia. Przesuną się na krawędź Ziemi wiosną 2025 r. Proces rozpocznie się w 2024 r. w granicach konstelacji Wodnika, nosiciela wody, a planeta pozostanie tam do końca roku.
Saturna można złapać wieczorem od 1 stycznia do 11 lutego, rano od 17 marca do 7 września, a następnie ponownie wieczorem od 8 września do 31 grudnia. Najjaśniejszy Saturn w 2024 roku Przypadnie on od 25 sierpnia do 1 października. 8 września Saturn stanie twarzą w twarz ze Słońcem. Saturn i Wenus pojawią się bardzo blisko siebie (przy temperaturze Saturna zaledwie 0,2 stopnia na południe od Marsa) rankiem 21 marca, a 10 kwietnia znajdą się 0,4 stopnia na południe od Marsa.
6. Uran
Uran może być dostrzeżony gołym okiem przez osoby posiadające dobry wzrok, czyste i ciemne niebo oraz wiedzę, gdzie dokładnie go szukać.
W najjaśniejszym miejscu planeta ta świeci o jasności +5,6mag i można ją łatwo zidentyfikować za pomocą dobrej lornetki. Mały teleskop może odsłonić jego mały, zielonkawy dysk. Uran Cały rok 2024 spędza w gwiazdozbiorze Barana Barana. Można go oglądać wieczorami od 1 stycznia do 27 kwietnia, rano od 31 maja do 16 listopada i ponownie wieczorami od 17 listopada do 31 grudnia. Jest najjaśniejsza w 2024 roku Odbędzie się ono w dniach 15 października – 21 grudnia. 16 listopada Uran znajdzie się w opozycji do Słońca.
7. Neptun
I wreszcie, Neptun spędzi cały rok 2024 w gwiazdozbiorze Ryb. W szczycie +7,8 ten niebieski świat można zobaczyć tylko za pomocą dobrej lornetki lub teleskopu. Idealny do oglądania będzie na niebie wieczorami od 1 stycznia do 1 marca, porankami od 3 kwietnia do 19 września, a następnie ponownie wieczorami od 20 września do 31 grudnia.
Jest najjaśniejsza w 2024 roku Odbędzie się od 23 lipca do 19 listopada. A opozycja 20 września. Dwie doskonałe okazje do obserwacji Neptuna nadejdą: 3 kwietnia, kiedy Wenus przesunie się o 0,3 stopnia na południe od Neptuna, i ponownie 29 kwietnia, kiedy Mars przejdzie przez ścieżkę Neptuna. Zaledwie 0,1 stopnia na południe od Neptuna. Należy pamiętać, że w porównaniu do Neptuna Mars będzie ponad 500 razy jaśniejszy, a Wenus będzie około 58 000 razy bardziej olśniewający.
„Certyfikowany guru kulinarny. Internetowy maniak. Miłośnik bekonu. Miłośnik telewizji. Zapalony pisarz. Gracz.”
More Stories
Firma zajmująca się planowaniem powierzchni handlowych CADS postrzega technologię jako odpowiedź na Święta Wielkanocne i inne sezonowe wyzwania w 2024 r. — Retail Technology Innovation Hub
Astronomowie odkryli, że woda unosi się w części przestrzeni, która tworzy planetę
Tęskniłam za nim bardzo długo! Satelita NASA i martwy rosyjski statek kosmiczny zbliżają się do siebie na swojej orbicie