Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polski Eurocash uczestniczy w Arhelionie

Polski detalista Eurocash Dobiegł końca Inwestycja w celu zakupu 49% udziałów w sieci detalicznej Arheln prowadzącej ponad 100 sklepów w północno-wschodniej Polsce.

Inwestycja w Arhelin jest zgodna ze strategią rozwoju grupy, gdyż ma na celu stworzenie największej sieci supermarketów w sklepach własnych i własnych w Polsce.

Arheln to jedna z największych regionalnych sieci supermarketów w Polsce, działająca w województwach podlaskim, mazowieckim, lubelskim i vormyosko-mazurskim.

Grupa istnieje od 1991 roku i zatrudnia blisko 2000 osób, a do 2020 roku przychody ze sprzedaży przekraczają 500 mln zł.

Detalista liczy, że wsparcie największych hurtowych dystrybutorów żywności w Polsce oraz doświadczenie i wiedza zespołu pomogą w szybkim rozwoju sieci sklepów Arhelon.

„ Lata współpracy ”

Członek Zarządu Grupy Eurocash Jacek Ovsarek pochwalił nowego partnera firmy, mówiąc: „Dzięki naszej wieloletniej współpracy w branży dystrybucji hurtowej mieliśmy okazję poznać filozofię działania tej sieci.

„Mamy wielki szacunek dla ludzi, którzy stworzyli ten system na nowo i skutecznie nim zarządzali na wysoce konkurencyjnym rynku”.

Umowa

Zgodnie z porozumieniem stron Eurocash w przyszłości kupi dodatkowy 1% udziałów w Arhelionie, zwiększając tym samym swój udział do 50%.

Określa również warunki współpracy Arhelon z Grupą Eurocash, w tym ukierunkowanej działalności Arhelin w ramach własnych struktur sieci Telegate Center pod logo Polgi Shops Arhelon i Telegate Center.

Transakcja obwarowana jest szeregiem warunków, w tym zgodą naczelnika urzędu konkurencji i ochroną konsumentów.

© 2021 European Supermarket Magazine – Twoje źródło najnowszych wiadomości ze sprzedaży detalicznej. Artykuł autorstwa Connora Forrelli. Kliknij Rejestracja Rejestrować ESM: European Supermarket Magazine.

READ  Sophia Hartley Edward Little / Levitt / Polska przecina St. Domes / Gray-NG / Windrobe / Manmouth