Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska wzywa ambasadora Rosji w sprawie katastrofy lotniczej

Polska wzywa ambasadora Rosji w sprawie katastrofy lotniczej

WARSZAWA (Reuters) – Polska wezwała w środę ambasadora Rosji w związku z incydentem z udziałem rosyjskiego samolotu bojowego i polskiego samolotu straży granicznej nad Morzem Czarnym na początku maja, powiedział rzecznik polskiego MSZ.

Niebezpieczeństwo postawił jednostki patrolu powietrznego NATO w stan najwyższej gotowości i pogorszyło i tak już wrogie stosunki między Rosją a Polską, zdecydowanym zwolennikiem walki Ukrainy z rosyjską agresją.

Rumunia i Polska poinformowały, że incydent miał miejsce 7 maja, kiedy samolot polskiej straży granicznej patrolujący z unijną agencją graniczną Frontex ledwo uniknął kolizji z rosyjskim samolotem bojowym nad Morzem Czarnym.

„Zdecydowanie potępiamy prowokacyjne i agresywne zachowanie strony rosyjskiej, co jest poważnym incydentem międzynarodowym” – napisał na Twitterze rzecznik resortu Lukas Jasina.

Ambasada Rosji w Warszawie nie była od razu dostępna do komentowania.

Ambasador Rosji został wezwany do polskiego MSZ na początku tego miesiąca w związku z raportem byłego rzecznika praw dziecka rosyjskiego wzywającym do zabójstwa polskiego ambasadora.

(Reportaż Anny Włodarczak-Semczuk; montaż: Andrew Havens i Bernadette Baum)

READ  Drużyny ligi rugby z RPA i Polski zmierzą się w meczu otwarcia Warsaw Airlift Cup na Gold Coast.