Firma założona w Polsce Jetsona I otrzymała 15 milionów dolarów na zaprojektowanie i rozwój nowoczesnych modeli latających samochodów. Co ciekawe, jednym z inwestorów, który wsparł start-upy, jest słynny piosenkarz Will.i.am, lider zespołu Black Eyed Peas, MamStartup. Raporty.
- Jetson, którego współzałożycielem jest Thomas Battan, jest pionierską firmą eVTOL, której misją jest zmiana sposobu, w jaki ludzie podróżują. Celem firmy jest zapewnienie każdemu dostępu do nieba dzięki pierwszemu na rynku „latającemu samochodowi”, Jetson ONE, bezpiecznemu i dającemu mnóstwo frajdy osobistemu elektrycznemu pojazdowi powietrznemu, którego dostawy rozpoczną się już w 2024 roku.
„Jetson ma misję ponownego zdefiniowania przyszłości ruchu lotniczego i transportu. Oferujemy nowe, ekscytujące sposoby podróżowania, które rozwiążą wiele problemów, ostatecznie czyniąc nasze miasta lepszym miejscem do życia. Wierzę, że rynek amerykański stanowi wielką szansę dla Jetsona.”
komentuje Tomasz Battan, współzałożyciel i CTO.
- Jetson prowadzi piękny zakład badawczo-rozwojowy i produkcyjny w Arezzo w Toskanii. Firma sprzedała już ponad 300 egzemplarzy za łączną cenę 98 000 USD, z wpłatą zaliczki w wysokości 8 000 USD w celu zarezerwowania numeru seryjnego.
„Jestem dumny, że jestem częścią rodziny Jetson i wspieram misję firmy polegającą na demokratyzacji lotnictwa i otwarciu nieba dla wszystkich. Idealny samolot osobisty do krótkich lotów z punktu do punktu wkrótce stanie się rzeczywistością.”
will.i.am powiedział.
- will.i.am jest jednym z głównych inwestorów spółki. Oprócz tego, że jest znanym amerykańskim piosenkarzem, jest także przedsiębiorcą technologicznym i konsultantem firm motoryzacyjnych. Nazwiska pozostałych aniołów biznesu nie zostały ujawnione.
- W następstwie nowej kampanii zbierania funduszy Jetson wkrótce rozpocznie rundę finansowania Serii A, zanim pierwsze dostawy rozpoczną się w 2024 r.
„Certyfikowany guru kulinarny. Internetowy maniak. Miłośnik bekonu. Miłośnik telewizji. Zapalony pisarz. Gracz.”
More Stories
GIP i KKR należą do firm chcących przejąć udziały w polskim oddziale Cellnex
Rozszerzanie współpracy poza obronność o gospodarkę i energetykę
GIP i KKR należą do firm chcących przejąć udziały w polskim oddziale Cellnex