Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pierwszy kurs z podstaw zasobów kosmicznych

Pierwszy kurs z podstaw zasobów kosmicznych

Aby ustanowić długoterminową obecność człowieka na Księżycu i wysłać ludzi na Marsa i do zewnętrznego Układu Słonecznego, załogowa eksploracja kosmosu będzie zależeć od zrównoważonego wykorzystania zasobów.

Pięciodniowy interdyscyplinarny kurs Podstawy zasobów kosmicznych, oferowany przez University of Adelaide Centrum zasobów kosmicznych Andy’ego ThomasaUczestnicy mogli stać się ekspertami w tej ważnej dziedzinie.

Kurs jest pierwszym tego rodzaju w Australii i jest otwarty dla każdego, kto ma doświadczenie w naukach ścisłych, inżynierii, zawodach i naukach społecznych.

„Ta ekscytująca nowa dziedzina, wykorzystanie zasobów kosmicznych, ma kluczowe znaczenie dla odblokowania kolejnej fali ludzkiej eksploracji Układu Słonecznego” – powiedział profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Adelaide John Colton, dyrektor Centrum Zasobów Kosmicznych im. Andy’ego Thomasa.

„Kurs zapewnia dogłębne zrozumienie pola i analizuje jego krytyczną konieczność dla dalszej eksploracji kosmosu przez człowieka.

„Zastanowimy się nad głównymi prawnymi aspektami zasobów kosmicznych, różnymi miejscami docelowymi, konkretnymi zasobami, proponowanymi metodologiami oraz znaczeniem korzystania z zasobów zlokalizowanych poza światem w celu ułatwienia dłuższego czasu trwania i dalszej eksploracji kosmosu”.

Kurs na terenie kampusu University North Terrace, osobiście i online, od poniedziałku 17 do piątku 21 października 2022 r.

Omówione zostaną obszerne tematy, w tym równania startowe i rakietowe: mechanika orbity. rolnictwo lotnicze, prawo i budownictwo; Psychologia głębokiej przestrzeni i techniki górnicze w różnych środowiskach.

„To ekscytujące nowe pole, wykorzystanie zasobów kosmicznych, ma kluczowe znaczenie dla odblokowania kolejnej fali ludzkiej eksploracji Układu Słonecznego. Kurs zapewnia głębokie zrozumienie pola i analizuje jego krytyczną potrzebę kontynuowania ludzkiej eksploracji kosmosu. ” Profesor John Colton, dyrektor Centrum Zasobów Kosmicznych im. Andy’ego Thomasa na Uniwersytecie w Adelajdzie.

Dyskusję poprowadzą liderzy w swoich dziedzinach wiedzy o kosmosie, w tym:

  • Profesor Charles Al-Ashi, który jako dyrektor Laboratorium Napędów Odrzutowych nadzorował uruchomienie 24 misji w kosmos. Profesor El-Ashi jest adiunktem na Uniwersytecie w Adelajdzie.
  • Profesor Kiran Bhajanagar jest dyrektorem NASA Center for Advanced Measurements in Extreme Environments.
  • Profesor Hurdi Miyamoto z Uniwersytetu Tokijskiego, geolog planetarny wykonujący kilka misji na asteroidy/księżyc.
  • Sam Ximenes, dyrektor generalny i architekt Astroport, firmy zajmującej się infrastrukturą powierzchni księżyca.
  • Mark Senter, współzałożyciel Asteroid Enterprises i Deep Space Industries;
  • Kirby Aiken: Globalny prezes National Space Association i współzałożyciel Deep Space Industries.

Kurs będzie dotyczył takich pytań jak:

  • Jaki jest obecny stan międzynarodowych wysiłków w kosmosie?
  • Jakie są cele podróży: Księżyc, Mars i małe obiekty, takie jak asteroidy i komety?
  • W jaki sposób korzystanie z zasobów na miejscu wspiera te wysiłki?
  • Czym są te zasoby i gdzie są?
  • Jak możemy uzyskać do niego dostęp i z niego skorzystać?

Więcej informacji o kursie Podstawy zasobów kosmicznych można znaleźć na Uniwersytecie w Adelajdzie stronie internetowej.

Centrum Przemysłu Kosmicznego Australii Południowej z dumą wspiera inauguracyjny kurs Podstawy Zasobów Kosmicznych, który będzie rozwijał wiedzę fachową i krytyczny potencjał oraz opierał się na silnej reputacji stanu jako środka ciężkości działalności kosmicznej.

O Centrum Zasobów Kosmicznych im. Andy’ego Thomasa: adelajda.edu.au/atcsr/

Centrum Zasobów Kosmicznych im. Andy’ego Thomasa (ATCSR) łączy siły badawcze Uniwersytetu w Adelajdzie w dziedzinie eksploracji, wydobycia, produkcji i inżynierii, aby sprostać długoterminowym wyzwaniom eksploracji planet, przy jednoczesnym zapewnieniu krótkoterminowego zastosowania na Ziemi.

Osiągnięcie tego celu wymaga fundamentalnego przemyślenia technologii, procesów i infrastruktury wymaganych do zapewnienia ciągłego i zrównoważonego dostępu do energii, paliw i zasobów dla operacji pozaziemskich oraz bezpiecznego środowiska dla załóg misji.