Firma zajmująca się akcesoriami technicznymi wysłała na Ukrainę ładowarki o wartości 70 000 funtów, aby pomóc ofiarom wojny w utrzymywaniu kontaktu z rodzinami.
Firma Juice z siedzibą w Banbury ściśle współpracuje z Polskim Czerwonym Krzyżem (PCK), aby zapewnić szereg sprzętu transportowego rodzinom uwięzionym w oblężonych miastach oraz osobom przekraczającym polską granicę. Ich darowizna obejmuje przenośny power bank, kable do ładowania i inne praktyczne akcesoria techniczne.
Wszystkie podarowane maszyny zostały w całości wysłane przez członków zespołu Juice, zanim zostały dostarczone do polskiej granicy przez partnera spedycyjnego IFE Global Logistics. Duża liczba powerbanków została również nagrodzona przez EE, detalistę Juice. W sumie podarowany sprzęt wystarczy do pełnego naładowania 7070 telefonów komórkowych.
Aby pokazać jeszcze większą solidarność, każdy element został opieczętowany naklejką w kształcie serca w kolorach ukraińskiej flagi, której towarzyszył napis „Jesteśmy z wami”.
Współpracując z PCK, Jolyon Bennett, założyciel i dyrektor generalny Juice, optymistycznie podchodzi do dawania osobom uwięzionym lub uciekającym przed konfliktem szansy na pozostanie w kontakcie z bliskimi, szczególnie w sytuacjach separacji.
Powiedział: Kiedy rozpoczęła się inwazja, wszyscy czuli się nieszczęśliwi i bezradni. Zdecydowanie tak. Ten wysiłek darowizny zrodził się z rozmów z przyjaciółmi o tym, co możemy zrobić na małym poziomie. W Juice staramy się jedynie skierować nasze zasoby na robienie czegoś pozytywnego.
„My, biznesmeni, jesteśmy odpowiedzialni za to, co możemy. Jestem również bardzo dumny z moich pracowników, tak wiele czasu poświęcili na obsługę całego ładunku. To też nie było łatwe, ponieważ frachtowce są uważane za towary niebezpieczne.”
Dodał: „Znowu słyszeliśmy, że przesyłki dotarły na Ukrainę, że podarowane przez nas powerbanki zostały dostarczone do miast, niektóre bez prądu. Nie wyobrażaliśmy sobie, że będziemy w stanie dostarczyć nasze produkty na Ukrainę. byliby to tylko ludzie na granicy, którzy je odbierali.
Jolyn przez całe życie mieszkał w Oksfordzie i wpadł na pomysł na Juice mieszkając w Jericho.
„Jolene prowadzi biznes w wyjątkowy sposób, zależy mu, dlatego przyciąga ludzi, którzy chcą naprawdę zmienić świat” – powiedziała Jane Carly, koleżanka Joleen.
Od momentu powstania w 2012 roku Juice jest zasilany wyłącznie energią odnawialną. W lipcu 2020 r. firma stała się pierwszym brytyjskim producentem akcesoriów do telefonów komórkowych, który usunął z opakowania wszystkie jednorazowe tworzywa sztuczne. Obecnie starają się wykorzystywać w samych produktach wyłącznie materiały pochodzące z recyklingu.
Podążaj za nami zatrudnienie FacebookI Świergot, Instagram I TIK Tok
Masz dla nas historię? Prześlij nam swoje wiadomości i zdjęcia tutaj
„Certyfikowany guru kulinarny. Internetowy maniak. Miłośnik bekonu. Miłośnik telewizji. Zapalony pisarz. Gracz.”
More Stories
Sztuczna inteligencja w gospodarce: szansa, wyzwanie i… as w rękawie branży hazardowej
Najważniejsze Wyzwania i Trendy Gospodarcze 2025: Co Czeka Polską Ekonomię?
DogeCoin – Historia, Popularność i Znaczenie w Świecie Kryptowalut