Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Znaczenie migracji do Greater Sudbury

Znaczenie migracji do Greater Sudbury

Największe miasto, Sudbury, jest najbardziej zaludnionym ośrodkiem miejskim w północnym Ontario. Jest również drugim co do wielkości w Kanadzie i znajduje się na tradycyjnym terytorium Ojibwe.

Znane jako główne centrum wydobywcze, Sudbury odgrywa ważną rolę w gospodarce nie tylko prowincji Ontario, ale całego kraju. Społeczność oferuje również szereg ważnych usług obejmujących szeroki obszar na północy, w tym handel, opiekę zdrowotną, edukację, finanse i usługi profesjonalne.

„Mamy trzecią co do wielkości populację frankofońską w Kanadzie (poza Quebec) i jesteśmy domem dla ludzi o różnym pochodzeniu etnicznym. Mamy dużą populację pochodzenia włoskiego, fińskiego, polskiego, chińskiego, greckiego i ukraińskiego, żeby wymienić tylko kilka, co czyni nas jedną z najbardziej zróżnicowanych i zróżnicowanych społeczności językowych i kulturowych w Kanadzie”, mówi Enrique Baracco, urzędnik ds. rozwoju imigracji w City of Greater Sudbury.

Wyzwania

W 2016 r. obszar Greater Sudbury liczył 164 689 mieszkańców, według Census Canada. Niektóre z ujawnionych szczegółów były dość wymowne, w tym fakt, że ponad 1 na 5 osób zatrudnionych jest w wieku powyżej 55 lat.

Populacja wyraźnie się starzeje. W sektorze transportu ponad 30% pracowników było w wieku 55 lat i więcej, aw administracji publicznej, usługach profesjonalnych i finansach 27% pracowników znajdowało się na granicy emerytury. Ponadto starzejąca się siła robocza stanowi realne zagrożenie dla lokalnej gospodarki. Oczekuje się, że w ciągu najbliższych 15 lat 36 000 osób odejdzie na emeryturę, podczas gdy tylko 25 000 osób będzie mogło ich zastąpić.

Oczywiście posiadanie tak dynamicznej gospodarki wiąże się z własnym zestawem wyzwań i możliwości. Jednym z takich wyzwań jest potrzeba zwiększenia siły roboczej w celu wsparcia wzrostu gospodarczego Greater Sudbury. Szansą będzie skorzystanie z międzynarodowej imigracji i talentów; Jest to jeden z wielu dostępnych zasobów wspierających lokalne potrzeby społeczne i gospodarcze.

szanse

Największą szansą Greater Sudbury jest przyciągnięcie ludzi spoza tego obszaru – w szczególności studentów, pracowników, właścicieli firm, młodzieży i rodzin.

READ  Solers Consulting zlokalizowana jest nad brzegiem Warty

Migracja może pomóc społeczeństwu prosperować i prosperować. Dodanie 500 nowych imigrantów do lokalnej siły roboczej o średnich dochodach wygenerowałoby 41 milionów dolarów nowych wydatków. Obejmuje to 4 mln USD wydatków na żywność w sklepach spożywczych i restauracjach, 5,5 mln USD na koszty transportu i 7 mln USD na koszty mieszkaniowe (czynsz, kredyt hipoteczny, elektryczność i podatki od nieruchomości).

Wraz z innymi wysiłkami na rzecz wzmocnienia siły roboczej, zwiększenie liczby imigrantów osiedlających się w Greater Sudbury jest strategicznym posunięciem, aby zapewnić, że potok talentów jest wystarczająco duży i silny, aby sprostać wymaganiom lokalnego przemysłu i stanowić źródło dla nowych przedsiębiorców. Ci imigranci mogą przybyć jako studenci, pracownicy i właściciele firm, którzy odgrywają ważną rolę w gospodarce i zwiększają popyt na lokalne towary i usługi. To jeden z powodów, dla których Sudbury jest częścią Program pilotażowy imigracji wiejskiej i północnejZostał stworzony, aby pomóc społecznościom przyciągnąć i zatrzymać wykwalifikowanych pracowników z zagranicy, aby zaspokoić potrzeby rozwoju gospodarczego i rynku pracy.

Jednak ludność frankofońska w Sudbury jest średnio starsza – 40% jest w wieku powyżej 55 lat. Znaczna liczba imigrantów do Kanady mówi po francusku. W 2016 roku w Greater Sudbury mieszkało 110 frankofonów, którzy przenieśli się do Kanady w latach 2011-2016. W Moncton, New Brunswick, ośrodku miejskim z mniej więcej taką samą populacją, było 645 osób, a w Winnipeg 625. W Ottawie w latach 2011-2016 do Kanady przeniosło się ponad 3000 frankofońskich imigrantów. Przyciągnięcie większej liczby francuskojęzycznych imigrantów może pomóc w zapewnieniu, że francuskojęzyczna ludność będzie się dalej rozwijać w regionie Sudbury.

„Postrzegamy imigrację jako ważne narzędzie do odwrócenia niektórych wyzwań, przed którymi stoi gospodarka Sudbury”, mówi Baracco.

Społeczność stale się rozwija, w oparciu o Wyniki spisu z 2021 r.. W regionie Great Sudbury obserwuje się pozytywne tendencje w zakresie wzrostu populacji, chociaż na niektóre liczby w 2020 r. wpłynął Covid-19. Great Sudbury odnotowało dodatni wzrost populacji o 2,8%, podczas gdy inne społeczności na północy odnotowały ujemny wzrost.

READ  Cotygodniowe zestawienie fuzji i przejęć energii odnawialnej (15-19 sierpnia)

Jak imigracja zmienia miasto Sudbury na lepsze?

Obecnie znajdziesz mieszkańców Sudbury o pochodzeniu indyjskim, włoskim, fińskim, polskim, chińskim, greckim, ukraińskim, niemieckim, hiszpańskim, koreańskim i filipińskim.

Społeczeństwo zmieniło się ostatnio ze względu na przybycie dużej liczby studentów z zagranicy. „Do drugiego kwartału 2018 r. mieliśmy już ponad 4000 nowych studentów w społeczności. W latach 2019 i 2020 ponad 3600 międzynarodowych studentów osiedliło się w Greater Sudbury. Studenci odgrywają ogromną rolę we wspieraniu wielu sektorów, takich jak obsługa klienta i handel detaliczny górnictwo i tak dalej”, mówi Baracco.

Co najważniejsze, nowicjusze są mile widziani w życiu społecznym i mogą szybko rozwinąć silne poczucie kanadyjskiej tożsamości i spójności społecznej. Celem jest zatrzymanie. Szereg organizacji oferuje usługi osiedlania się, aby pomóc nowoprzybyłym w integracji i znalezieniu tego, czego potrzebują, w tym zatrudnienia i zapisania dzieci do szkoły.

Jak pomaga miasto

Jak wspomniano powyżej, miasto jest zaangażowane w: Program pilotażowy imigracji wiejskiej i północnej, przyszłościowy projekt, który pomaga sprowadzić doświadczonych talentów ze świeżymi perspektywami do Greater Sudbury. Program ma na celu rozwiązanie problemu lokalnych niedoborów siły roboczej, zachęca do imigracji i wzrostu populacji oraz jest wyjątkową ścieżką do stałego pobytu dla pracowników międzynarodowych. Wybrani kandydaci muszą zabezpieczyć ofertę pracy w społeczności i spełniać standardy federalne i wspólnotowe.

ten Lokalne Partnerstwo Migracyjne jest kolejnym ważnym mechanizmem. Grupa Greater Sudbury’s, będąca inicjatywą organizacji Immigration, Refugees and Citizenship Canada, jest jedną z kilku w całym kraju, zajmującą się usuwaniem barier dla nowoprzybyłych i pomaganiem im w osiedlaniu się. W tym celu tworzone są duże partnerstwa społeczne między pracodawcami, radami szkolnymi, ośrodkami zdrowia, radami handlowymi, rządem, stowarzyszeniami zawodowymi, organizacjami etnokulturowymi, organizacjami religijnymi, sektorami społeczności i usługami społecznymi.

Imigracja może zapewnić, że region Greater Sudbury pozostanie motorem gospodarczym północnego Ontario. Nowo przybyli mają wiele do zaoferowania i wnoszą istotny wkład w życie obywatelskie, społeczne i gospodarcze społeczności. Baracco mówi: „Nowi przybysze są tutaj, aby zapuścić korzenie i być częścią naszej społeczności”.

READ  Bliższe spojrzenie na estoński CIT w Polsce