Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Otwarcie granicy”: zakończono przebudowę szlabanu „Kortzova-Krakowice”


Dziś wspólnie z zespołem Ministerstwa Infrastruktury Ukrainy i przedstawicielami polskiego rządu ruszyła pełna eksploatacja zmodernizowanego przejścia granicznego „Korczowa-Krakowiec” na granicy Ukrainy i Polski.

Ponadto, dzisiaj o północy zostanie uruchomione połączenie autobusowe przez nowy dworzec autobusowy.

Podczas gdy zwykłe szlaki handlowe są zamknięte z powodu okupacji na wschodniej i południowej Ukrainie, my rozwijamy inne na zachodzie. Im większa przepustowość granicy ukraińsko-polskiej, tym szybciej produkty rolne, paliwa i smary.

Niestety nadal są problemy z kolejkami. Mamy świadomość, że problemów, które narosły przez dziesięciolecia, nie da się rozwiązać w kilka miesięcy.

Kontynuujemy współpracę z naszymi polskimi kolegami – Ministrem Infrastruktury RP Andrzejem Adamczykiem oraz Szefem Kancelarii Premiera Michałem Dworczykiem, a także dziękujemy za wsparcie w realizacji projektu „Otwarta Granica”,– skomentował minister infrastruktury Ukrainy Ołeksandr Kobrakow.

Co zrobiono w ramach aktualizacji?

  • zaktualizowane pasy ruchu dla samochodów osobowych i ciężarowych;
  • Zmodernizowano skrzydła kontroli celnej i paszportowej;
  • Przedłużenie drogi dojazdowej (A-4) w pobliżu szlabanu.
  • Zbudowano nowy terminal autobusowy, który może obsłużyć 30 lub więcej autobusów.

Prace remontowe prowadzono w ramach projektu „Otwarte granice” zainicjowanego przez prezydentów Ukrainy i Polski i zatwierdzonego przez rządy obu krajów.

Poinformowano, że 20 czerwca w ramach projektu „Otwarta granica” uruchomiono ruch przez zaktualizowany punkt kontrolny „Korczowa-Krakowiec”. W ramach pierwszego etapu modernizacji na punkcie kontrolnym zwiększono liczbę pasów dla ciężarówek z 4 do 10 oraz utworzono dodatkowe skrzydła do kontroli celno-paszportowej.


READ  Kiplinger Personal Finance: po polsku i chroń swoją równowagę | Wiadomości biznesowe