Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Łódź wywraca się u wybrzeży Libii, pozostawiając 35 ofiar śmiertelnych lub przypuszczalnie martwych |  imigracja

Łódź wywraca się u wybrzeży Libii, pozostawiając 35 ofiar śmiertelnych lub przypuszczalnie martwych | imigracja

Agencja Migracyjna ONZ poinformowała, że ​​łódź przewożąca 35 osób wywróciła się u wybrzeży Libii.

Międzynarodowa Organizacja Czerwonego Krzyża poinformowała, że ​​wypadek miał miejsce w piątek w pobliżu zachodniolibijskiego miasta Sabratha, głównego punktu wyjścia dla mieszkańców Afryki odbywających niebezpieczną podróż przez Morze Śródziemne. imigracja.

Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji poinformowała, że ​​z wód wydobyto sześć ciał, podczas gdy 29 innych zaginęło i uznano, że są martwe. Nie było od razu jasne, dlaczego drewniana łódź się wywróciła.

Tragedia jest ostatnią z udziałem ludzi wyjeżdżających z północy Afryka Szukać lepszego życia w Europie. Według Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji tylko w ubiegłym tygodniu u wybrzeży Libii zabito lub uznano, że zmarły co najmniej 53 osoby.

„Istnieje pilna potrzeba specjalnych zdolności poszukiwawczo-ratowniczych oraz bezpiecznego mechanizmu zejścia na ląd, aby zapobiec dalszej śmierci i cierpieniu” – powiedziała Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji.

Śledczy zleceni przez najwyższy organ ONZ ds. praw człowieka znaleźli dowody na możliwe zbrodnie przeciwko ludzkości popełnione w Libii przeciwko ludziom Przetrzymywani w rządowych aresztach i z rąk handlarzy ludźmi.

Według lekarzy bez granic na początku tego miesiąca ponad 90 osób utonęło w przepełnionej łodzi na Morzu Śródziemnym, kilka dni po opuszczeniu Libii.

Ludzie regularnie próbują przedostać się przez Morze Śródziemne z Libii w desperackiej próbie dotarcia do wybrzeży Europy. Kraj stał się dominującym punktem tranzytowym dla osób uciekających przed wojną i ubóstwem w Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Handlarze ludźmi skorzystali w ostatnich latach na chaosie w Libii, przemycając ludzi przez długą granicę tego bogatego w ropę kraju z sześcioma krajami. Następnie ich „klienci” pakowani są do kiepsko wyposażonych pontonów i wyruszają w niebezpieczne morskie podróże.

Według Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji między 1 stycznia a 11 kwietnia na szlaku środkowośródziemnomorskim zginęło co najmniej 476 osób.