Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Król Stożek!  Polska jednym z największych eksporterów lodów na świecie – First News

Król Stożek! Polska jednym z największych eksporterów lodów na świecie – First News

Według danych GUS w ubiegłym roku Polska sprzedała 95 tys. ton lodów o wartości 21 211,7 mln.
Zachodni Kalimantan / DFN

Według nowego raportu Polska jest jednym z największych światowych eksporterów lodów.

Z danych GUS, podawanych przez Polski Instytut Ekonomiczny, wynika, że ​​udział Polski w światowym eksporcie wynosi 5 proc., zajmując siódme miejsce.

W pierwszych czterech miesiącach 2021 r. wzrost eksportu lodów był wyższy niż w poprzednich latach i wyniósł 44 proc. rocznie. Zachodni Kalimantan / DFN

Ponadto do 2020 r. wartość polskiego eksportu lodów wzrastała o 18 proc. rocznie.

Z danych wynika również, że w ubiegłym roku Polska sprzedała 95 tys. ton lodów o wartości 21 211,7 mln.

Z raportu firmy wynika również, że eksport lodów rośnie coraz szybciej.

Prawie połowa lodów sprzedawanych za granicą trafiła do Niemiec (26 proc.), Francji (13 proc.) i Wielkiej Brytanii (10 proc.).Zachodni Kalimantan / DFN

W pierwszych czterech miesiącach 2021 r. wzrost eksportu lodów był wyższy niż w poprzednich latach i wyniósł 44 proc. rocznie.

Analitycy stwierdzili, że wartość sprzedaży lodów za granicą w tym okresie wyniosła 88 88 milionów.

Polska jest jednym z europejskich liderów w produkcji lodów.

W pierwszych czterech miesiącach 2021 r. wzrost eksportu lodów był wyższy niż w poprzednich latach i wyniósł 44 proc. rocznie.Zachodni Kalimantan / DFN

W raporcie napisano: „Według Eurostatu (Urząd Statystyczny UE) nasz kraj jest piątym co do wielkości producentem w UE, z wolumenem sprzedaży 228,7 mln litrów w 2019 roku.

Prawie połowa lodów sprzedawanych za granicą trafiła do Niemiec (26 proc.), Francji (13 proc.) i Wielkiej Brytanii (10 proc.).

Lody „Made in Poland” cieszą się popularnością wśród konsumentów tak odległych jak Kolumbia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Gambia, Australia czy RPA.