Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Korea Południowa-Polska wzmocni partnerstwo przy nowym projekcie lotniskaANI |
Zaktualizowano:
13 grudnia 2021 03:00 Jest

Seul [South Korea], 13 grudnia (ANI / Global Economic): Koreańskie firmy mogą wziąć udział w nowym projekcie rozbudowy lotniska o wartości ok. 10 bilionów dolarów, który wygrał w Polsce.
Ministerstwo Transportu poinformowało 9 listopada, że ​​umowę o zacieśnieniu współpracy przy budowie nowego lotniska w Polsce podpisali minister No Hyung Oak i Marcin Horala, dyrektor ds. projektów lotniska w Ministerstwie Infrastruktury.
Według Ministerstwa Transportu, Polska jest w trakcie tworzenia największego w Europie centralnego lotniska w Barrano, 40 kilometrów na zachód od Warszawy, które osiągnęło limit ze względu na wyższą koncentrację pasażerów zamiast warszawskiego lotniska Sobin.

Korea Południowa i Polska podpisały w lutym memorandum o infrastrukturze transportowej, aby ukształtować nowy plan rozwoju lotniska.
Oba kraje rozmawiały również o współpracy infrastrukturalnej, w tym o nowym projekcie lotniska, podczas szczytu Korea-Polska w zeszłym miesiącu.
Wraz z nowym lotniskiem polski rząd planuje zainstalować różnorodną infrastrukturę, w tym kolejową, drogową i urbanistyczną, a także usprawnić projekty związane z węzłem komunikacyjnym.
Obecnie opracowuje plan podstawowy, szczegółowy plan i wielkość projektu zostaną potwierdzone po ustaleniu planu głównego (MB) w przyszłym roku. Łączna kwota projektu wygrała około 10 bilionów (7,4 mld euro). (ANI / gospodarka globalna)

READ  Czy warto inwestować w Fortissio? Opinie i recenzja brokera