YOHOHOMA — Grupa wolontariuszy kierowana przez 27-letnią Japonkę mieszkającą w Polsce zaczęła dostarczać pomoc humanitarną sąsiedniej Ukrainie, aby wesprzeć kraj podczas inwazji Rosji.
Pomocnicy pytają Ukraińców o potrzebne im zapasy i dostarczają towar bezpośrednio. „Jeśli myślisz, że muszę coś zrobić dla Ukrainy, proszę, przekaż darowiznę” – powiedziała Yumi Yoshida z kanadyjskiej prowincji Kamakura, która kieruje grupą.
Asakao SP jako siła napędowa ich działalności. z oo to firma z siedzibą w Krakowie, w południowej Polsce, kierowana przez Yoshidę, która pełni rolę pomostu między Japonią a Polską, dostarczając informacje, tłumaczenia i wsparcie dla firm wchodzących na każdy rynek. Poza organizacją wsparcie to było możliwe dzięki współpracy ok. 10 osób, w tym wolontariuszy uchodźców japońskich i ukraińskich mieszkających w Polsce.
Kiedy Yoshida i inni zastanawiali się, czy polska organizacja może coś zrobić, zapytali Japonię „Czy jest jakiś sposób, aby pokazać, że datki natychmiast dotarły do lokalnej ludności” i zdecydowali się dostarczać bezpośrednio. Wsparcie w postaci produktów. Darowizny rozpoczęły się 6 marca, a do 11 marca zebrano 960 000 jenów (około 8100 dolarów).
W odpowiedzi na niedawną sytuację lokalną przeprowadzili wywiady z ludźmi i grupami pomocy na Ukrainie. Następnie pierwsza partia towarów, w tym baterie do telefonów komórkowych, śpiwory i ubrania, została zakupiona 7 marca z darowizn i wysłana następnego dnia do stolicy Ukrainy, Kijowa.
Przedmioty te przewożone są na granicę ukraińską przez azylantów w Krakowie, a po dotarciu do oblężonego kraju ukraińscy wolontariusze zaangażowani w deportację kobiet i dzieci dostarczają je na wschodnią Ukrainę i gdzie indziej. Poważny niedobór artykułów pierwszej potrzeby.
W 2014 roku, kiedy był studentem, Yoshida wyjechał do Polski, aby studiować stosunki międzynarodowe. Zainspirowany dostatnią przyrodą i narodowym charakterem Polski postanowił założyć tam firmę. Yoshida wrócił tymczasowo do Japonii, aby uczęszczać na studia magisterskie, ale od tego czasu mieszka w Polsce. Wcześniej odwiedził Lwów na zachodniej Ukrainie i „postrzegał go jako miasto sztuki”.
Yoshida wyraziła zaniepokojenie rosyjską inwazją, mówiąc: „Wielu ludzi straciło środki do życia i nie wiemy, kiedy powrócą do normalności. Ta inwazja nie przyniesie nikomu korzyści i jest nieuzasadniona”.
W Polsce mówi się, że są zbyt zajęci wspieraniem emigrantów do tego stopnia, że nie mogą pomóc tym na Ukrainie. Yoshida powiedział: „Jeśli w Japonii są ludzie, którzy chcą coś zrobić, ale nie wiedzą, co robić, chcemy otrzymywać darowizny i odpowiedzialnie dostarczać towary miejscowej ludności”.
Firma zbiera darowizny przelewem bankowym na swoje konto. Kwota przekazanych pieniędzy i sposób ich wykorzystania będą codziennie aktualizowane na stronie internetowej firmy, a status ruchu i inne informacje będą dostępne na jej stronie na Facebooku i koncie Instagram. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej firmy pod adresem https://news.asagao.pl (w języku japońskim).
(Japoński oryginał Mami Miyajima, Biuro Yokohama)
„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.
More Stories
10 spraw urzędowych, które załatwisz online z Profilem Zaufanym
Why InsFollowPro.com is the Best Place to Buy Instagram Likes
Jak obstawiać baseball u Rabona bukmacher