Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Hiszpania pokonała rządową Polskę i awansowała do finału

Roberto Batista Aguirre żałuje, że nie był w stanie pokonać dziewiątego na świecie Huberta Hurricanesa, który znokautował upragnioną Polskę i poprowadził Hiszpanię do finału Pucharu ATP wczoraj z obrońcami tytułu z Rosją lub Kanadą.
Przed rozpoczęciem półfinałów w Sydney Hiszpania miała dużą przewagę, duży cios dla Polski, Kamil Majjarsak ogłosił, że uzyskał pozytywny wynik testu na Kovit-19 i był odizolowany przez siedem dni.
Majchrzak wygrał do tej pory wszystkie trzy gumy singli i został zastąpiony przez specjalistę od duetów Johna Zielinsky’ego jako zły zamiennik. Przegrał 6-2, 6-1 z numerem 20 na świecie Pablo Carreno Pusta w 53 minuty, wysokiej jakości thriller 2-6, 7-6 (7/5).
„To mecz, który na zawsze zapamiętam. Myślę, że dzisiaj obaj możemy wygrać. On naprawdę zasługuje na wiele dobrych rzeczy. Ale to jest nasz sport, to jest tenis” – powiedział Batista Aguirre. „Właśnie wygrałem dzisiaj i myślę, że też na to zasłużyłem, zrobiłem wiele dobrych rzeczy na boisku i pod koniec meczu grałem bardzo agresywnie.
Wysoki Harrocks starał się podtrzymać nadzieje swojego kraju i zagrał w niesamowitym tenisie w ostatnim secie, oszczędzając pięć punktów meczowych dzięki odważnemu oddawaniu strzałów. Ale Bautista Agut był nieugięty i ostatecznie zakończył mecz crossowym forhendem.
Chociaż Harrocks wysłał 24 asy, pokonał linię – niektóre z tych rakiet osiągały prędkość 225 km (139 mph) – w swojej samotności. Hiszpan popełnił jednak mniej wymuszonych błędów i zdobył więcej punktów niż Polak.
To już drugi raz, kiedy Rafael Nadal i Batista Aguirre prowadzili mecz otwarcia Open 2020, w którym Novak Djokovic przegrał z Serbią. W tym roku są bez Nadala, który rozgrzewa się do Australian Open w Melbourne, ale Batista Aguirre bez wysiłku podniósł Hiszpanię na pierwsze miejsce, a Carreno Pusta okazał się imponujący, zajmując drugie miejsce.
Obaj gracze wygrali wszystkie cztery mecze singlowe w tym sezonie i są bezbłędni. Zilinsky nigdy wcześniej nie grał w grze pojedynczej na poziomie ATP Tour, a na drodze do zwycięstwa zdobył sześć asów i 22 zwycięstwa z Kareno Pustą, któremu nie udało się zdobyć punktu przełamania.
„Zawsze ważne jest, aby znaleźć rytm na początku roku, dla pewności siebie” – powiedział Carreno Busta, który jeszcze nie upuścił zestawu. „Jestem podekscytowany tym meczem i gram dobrze. Czuję się bardzo dobrze tutaj, w Australii, na tym sądzie w Sydney. Chcę kontynuować w ten sposób ”.
Przed meczem Majchrzak wyraził pozytywną decyzję Kovitu, ale powiedział, że druga polska drużyna może kontynuować. „Odczuwam niewielkie objawy i nie mogę się doczekać powrotu do sądu, gdy pozwoli na to australijski protokół bezpieczeństwa” – powiedział.
To pierwszy pozytywny przypadek odnotowany w konkursie. Rosja, kierowana przez Daniela Miedwiediewa, zmierzy się dziś z Kanadą, kierowaną przez Feliksa Agar-Aliasima i Denisa Shapovalova.

READ  Alija Semblinska przemawia po tym, jak nie została wybrana do Eurowizji 2021