Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Hanwha Ocean śledzi przesyłki łodzi podwodnych do Kanady, Filipin i Polski – oficjalne

Hanwha Ocean śledzi przesyłki łodzi podwodnych do Kanady, Filipin i Polski – oficjalne

Prototyp łodzi podwodnej Hanwha Ocean można oglądać podczas Międzynarodowej Wystawy Aeronautyki i Obrony w Seulu 2023 (ADEX), 18 października 2023 r. w Cheongnam w Korei Południowej. REUTERS/Ju-min Park/zdjęcie pliku Zdobądź prawa licencyjne

SEONGNAM, Korea Południowa, 18 października (Reuters) – Południowokoreańska spółka Hanwha Ocean (042660.KS) złożyła Kanadzie, Filipinom i Polsce ofertę budowy okrętów podwodnych, poinformował w środę urzędnik tego kraju. Czterech największych eksporterów obronności na świecie.

Kanada bada możliwość budowy nowych okrętów podwodnych i wyraziła zainteresowanie Hanwha Ocean, między innymi zagranicznymi rywalami, powiedział agencji Reuters Kim Seung-min, szef zagranicznej grupy marketingowej Hanwha Ocean zajmującej się marketingiem statków morskich i specjalnych, powiedział w wywiadzie dla agencji Reuters, nie wymieniając nazwisk rywali.

„Teraz sprawdzamy sznurowadła na linii startu przed rozpoczęciem wyścigu” – powiedział Kim podczas Międzynarodowej Wystawy Aeronautyki i Obrony w Seulu (ADEX), największej w kraju wystawy obronności.

Prezydent Korei Południowej Yoon Suk-yeol obiecał wzmożenie wysiłków na rzecz zwiększenia eksportu broni i zabezpieczenia najnowocześniejszych technologii obronnych, mając na celu przekształcenie branży w jednego z czterech największych eksporterów na świecie.

Według zespołu doradców sztokholmskiego Międzynarodowego Instytutu Badań nad Pokojem czterech największych eksporterów broni to Stany Zjednoczone, Rosja, Francja i Chiny.

Hanwha Ocean, wcześniej znana jako Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering, to wiodący południowokoreański wykonawca branży obronnej, który budował okręty podwodne dla marynarki wojennej Korei Południowej i Indonezji.

Hanwha Ocean odpowiedziała w tym roku na pytania Polski dotyczące jej możliwości w zakresie budowy łodzi podwodnych po zarejestrowaniu zainteresowania europejskim przetargiem na budowę trzech okrętów podwodnych, powiedział Kim.

W zeszłym roku Korea Południowa podpisała z Polską – największą w Seulu umowę zbrojeniową o wartości 13,7 miliardów dolarów – kładąc podwaliny pod poważną umowę wojskowo-przemysłową.

Hanwha Ocean konkuruje w sprzedaży łodzi podwodnych z napędem diesla Filipinom, które chcą nabyć dwa okręty podwodne o wyporności 2000 ton, powiedział Kim.

READ  Milla Jovovich i córka Dash „specjalne przeżycie Halloween” jako zombie w Polsce

Rośnie napięcie między Filipinami a Chinami w związku z kwestią Morza Południowochińskiego. Filipiny nie mają obecnie żadnych łodzi podwodnych.

Kim powiedział, że firma zaproponowała dostawę Filipinom okrętów podwodnych wyposażonych w akumulatory litowo-jonowe, które pozwalają im przebywać pod wodą dłużej niż akumulatory kwasowo-ołowiowe, co stanowi przewagę nad francuskimi i hiszpańskimi okrętami podwodnymi.

Raporty Joo-Min Parka; Montaż: Sonali Pal

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Zdobądź prawa licencyjneOtwiera nową kartę