Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Firma z Norfolk pomaga pracownikom w Polsce pomagać ukraińskim uchodźcom – Daily Press

NORFOLK – Grupa PRA zatrudnia tysiące pracowników na całym świecie, w tym biuro w Polsce.

W jednej z rozdartych wojną sąsiednich Ukrainy firma z Norfolk wysyłała zaopatrzenie i pomoc uchodźcom przez granicę. Pracownicy polskiego biura zajęci są dostarczaniem żywności, lekarstw i środków medycznych, wolontariatem za granicą, pilnowaniem domów i zapewnianiem schronienia uchodźcom.

„Są inspiracją dla kolegów na całym świecie i jako organizacja jesteśmy zobowiązani do ich wspierania” – powiedział o zespole w Polsce Kevin Stevenson, prezes i dyrektor generalny PRA Group.

Kiedy Stevenson pomagał znaleźć zespół PRA 25 lat temu, powiedział, że chce stworzyć firmę, która będzie postępować we właściwy sposób na dłuższą metę.

Uśpiony pożyczkobiorca przekazał niedawno 50 000 dolarów. Fundusz pomoże zaopatrzyć potrzeby medyczne i edukacyjne, żywność i wodę, odzież, ogrzewanie, paliwo do transportu i wiele innych niezbędnych usług.

PRA Group Poland Country Operations Director Carol Pitka powiedziała w komunikacie prasowym, że firma pracuje nad tym, aby dotrzeć do uchodźców, którzy mają największy wpływ.

Po przekazaniu Stevenson otrzymał wiadomość, że pracownik PRA Group w Kanadzie szuka pomocy, aby pomóc swojemu kuzynowi uciec z LV. Pitka zgłosiła się na ochotnika, by uratować ją i jej 7-letnią córkę na granicy. Obaj bezpiecznie połączyli się ze swoimi rodzinami w Kanadzie, ale dopiero po tym, jak dowiedzieli się o bombardowaniu ich rodzinnego miasta.

„Wypowiadam się również w imieniu całej firmy, gdy mówię, że nie możemy być dumni z głębokiej sympatii, jaką nasz polski zespół ma do reagowania na ten katastrofalny kryzys” – powiedział Pitka.

Sandra J. Penneke, 757-652-5836, [email protected]

READ  Alija Semblinska przemawia po tym, jak nie została wybrana do Eurowizji 2021