Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ewe-ston Mamy problem: owca Shaun nazwany astronautą podczas misji księżycowej NASA |  nowości naukowe i technologiczne

Ewe-ston Mamy problem: owca Shaun nazwany astronautą podczas misji księżycowej NASA | nowości naukowe i technologiczne

Iwi-Stone masz problem? Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) wybrała pierwszego astronautę, który poleciał na księżycową misję NASA Artemis I: Owcę Shauna.

Kosmiczny Manat nie jest obcy kosmosie po swoich wyczynach UFO w Big Screen Farmagedon, Space Manatee zajdzie dalej niż jakikolwiek przyjaciel z farmy (lub człowiek).

Shaun, który pochodzi z pobliskiej Mossy Bottom Farm Londynzostało przydzielone miejsce na pokładzie Artemis I i naukowcy są z tego zachwyceni.

W ramach misji odbędzie się pierwszy lot statku kosmicznego Orion NASA, który okrąży Księżyc i powróci do Europejskiego Modułu Serwisowego Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Ta misja nie zawiera ludzkiej załogi, ale raczej będzie kontrolowana z ziemi z jej odciętym specjalistą jako jednym z pasażerów.

Celem jest misja Artemidy W końcu umieścił na Księżycu pierwszą kobietę i kolejnego mężczyznę.

Dyrektor ESA ds. Eksploracji Ludzi i Robotów, dr David Parker, powiedział: „To ekscytujący czas dla Shawna i dla nas w ESA.

„Bardzo się cieszymy, że został wybrany do tej misji i rozumiemy, że choć może to być mały krok dla ludzi, jest to ogromny skok dla rasy ludzkiej”.

Orion i jego europejski moduł serwisowy zostaną wystrzelone przez Space Launch System z Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego na Florydzie.

Statek kosmiczny wejdzie na niską orbitę okołoziemską przed wystrzeleniem górnego stopnia rakiety, aby przenieść go na orbitę księżycową.

Czytaj więcej: „Megarocket” NASA ożywa – ale tylko na krótko, zagrażając wystrzeleniu

Shaun przeleci nad Księżycem, ponieważ jego statek wykorzystuje grawitację księżycową, aby nabrać prędkości i przemieścić się 70 000 kilometrów (43496 mil) za Księżyc, prawie pół miliona kilometrów od Ziemi — dalej niż jakikolwiek człowiek lub owca kiedykolwiek podróżował. .

Bezprecedensowy, Shaun rozpoczął program szkolenia i zapoznawania astronautów ze statkiem kosmicznym Orion i jego europejską jednostką serwisową w 2020 roku, podróżując do różnych miejsc w Europie i USA, aby zobaczyć różne aspekty misji.

Doświadczył nawet nieważkości na pokładzie prywatnego odrzutowca Airbus „Zero G” A310 podczas jednego z jego równoważnych lotów.

Owce Xuan

„Firma Aardman jest podekscytowana dołączeniem do ESA w tworzeniu historii poprzez wprowadzenie pierwszego „jagnięciny” w kosmos”, powiedziała Lucy Wendover, dyrektor ds. marketingu firmy Aardman.

„Jako jeden z pierwszych astronautów, którzy dowodzili misją Artemis, Shaun jest liderem w eksploracji Księżyca, co jest wielkim zaszczytem dla naszego mistycznego poszukiwacza przygód!

2022 to 15. rocznica pierwszego serialu Shauna, więc czy jest lepszy sposób na świętowanie niż podróżowanie dalej niż jakakolwiek owca.