Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Euroafrica otwiera Centrum Języka Polskiego w Nigerii

Przez Bridget Iquiado

Kierownictwo Euroafrica Educational Services otworzyło swoje centrum językowe, Centrum Języka Polskiego Euroafrica, aby m.in. promować legalną imigrację i stosunki dwustronne.

Ogłaszając to w poniedziałek w Abudży, założyciel Centrum, pan Olakunle Alayaande, powiedział, że celem Centrum Języka Polskiego jest przekazywanie młodzieży w Nigerii języka i kultury polskiej.

„Centrum zapewni, że po wybraniu naszego centrum językowego będziesz w pełni przygotowany do kontynuowania nauki na terenie Polski” – powiedział.

Alliande powiedziała, że ​​ośrodek jest pierwszym polskim ośrodkiem, który powstał w Nigerii.

„Otwarcie Centrum Języka Polskiego to błogosławieństwo, ponieważ uczniowie mogą robić postępy w nauce i iść do przodu w życiu, znajdą nowe sposoby i metody poprawy życia w przyszłości”.

Powiedział, że jeśli studenci zdecydują się na naukę w centrum językowym, będą mieli możliwość nauki intensywnych kursów języka polskiego.

Założyciel powiedział, że ma to na celu umożliwienie szybkiego zrozumienia polskich zdań i konstrukcji w ujęciu semestralnym i rocznym w celu pełnego przejścia do języka.

„Po ukończeniu kursu w naszym centrum językowym kursanci będą musieli zdać test sprawdzający, czy opanowali dany język, czy też nie.

Powiedział: „Będzie do niego dołączone zaświadczenie, które obejmuje kursy i wyniki ich kursów, a zaświadczenie będzie uznawane na terenie Polski”.

wzmacniacz Centrum to dobry pomysł, powiedział Akinremi Bolaji, dyrektor ds. gospodarki, handlu i inwestycji w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Opisał ośrodek jako prywatną inicjatywę w interesie publicznym.

„Ludzie, którzy łączą ludzi, są tym, czego szukają kraje; Europa potrzebuje dziś Afrykanów i vice versa, a ze strony ministerstwa dajemy całe nasze wsparcie.

Bolaji powiedział, że utworzenie centrum przyniesie Nigerii korzyści kulturowe i ekonomiczne.

Powiedział, że Nigeria nie jest przeciwna syndromowi GABA, ale chce, aby Nigeryjczyk postąpił właściwie, czyli wykorzystał legalną i regularną imigrację jako prawo obywatelskie, które nie będzie naruszane.

Powiedział, że rząd skupił się na poruszaniu się w ramach prawa.

„Państwa chcą, abyś przyjechał dobrze zaplanowany, przygotowany i udokumentowany.

„Jeśli sponsorujesz takie ośrodki i otrzymujesz środek transportu, jesteś należycie zarejestrowany, a rząd może śledzić przypadki nadużyć i zajmować się nimi.

„Takie drogi zachęcają do legalnej imigracji i migracji zarobkowej w wyniku zdobytej wiedzy” – powiedział.

Współzałożycielka ośrodka, pani Aleksandra Alinady, powiedziała, że ​​korzyści płynące z nauki języka polskiego lub więcej niż jednego języka mogą sprawić, że jego CV będzie się wyróżniać w miejscach, w których odbywają się zawody.

„Oprócz stanowiska odpowiednie firmy często szukają kandydata, który może zaoferować większą różnorodność kulturową” – powiedziała.

Powiedziała, że ​​nauka języka polskiego jest „absolutnie konieczna, jeśli chce się prowadzić biznes w Polsce”.

„Gospodarka Polski jest jedną z najsilniejszych w regionie, więc zapotrzebowanie na język jest duże” – powiedziała.

Dodatkowym atutem, powiedział współzałożyciel, jest to, że język polski będzie świetną okazją do studiowania wielu ciekawych kierunków polonistycznych.

Mamy marketing, zarządzanie, informatykę, medycynę i pielęgniarstwo.

„Studenci zyskują możliwość wykorzystania wiedzy zdobytej w Nigerii, ponieważ edukacja w Polsce jest na bardzo wysokim poziomie.

„Średnio Polska jest jednym z najlepszych krajów na świecie pod względem jakości edukacji” – powiedziała.

Według nich placówki oświatowe w Polsce uzyskują wysokie noty w międzynarodowych rankingach.

„To jeden z powodów, dla których tak wielu Polaków jest w stanie znaleźć dobrze płatną pracę w innych krajach europejskich czy miejscach takich jak Stany Zjednoczone czy Australia.

„Kształcenie studentów jest obowiązkowe na polskich uczelniach i większość odbywa się w języku polskim” – powiedziała.

Powiedziała, że ​​nauka języka polskiego pomogła jej cieszyć się bogatą kulturą i doświadczeniem podróżniczym, ponieważ język nie byłby barierą.

Fundamentem każdego języka jest jego społeczność, powiedział współzałożyciel, dodając, że polskim posługuje się prawie 50 milionów ludzi na całym świecie, „co czyni go drugim najczęściej używanym językiem słowiańskim”.

Powiedziała, że ​​społeczności polonijne można spotkać na całym świecie, w tym w krajach anglojęzycznych, takich jak Wielka Brytania, Australia czy Kanada. (Naan) (www.nanews.ng)
============

Pod redakcją Grace Youssef