Bloomington Wydział dziewięciu Indiana University otrzyma nagrody Fulbrighta dla amerykańskich stypendystów za rok akademicki 2022-23 od Departamentu Stanu USA i Rady Stypendiów Zagranicznych Fulbrighta.
Są wśród ponad 800 obywateli USA, którzy będą mieli możliwość prowadzenia badań lub nauczania za granicą w następnym roku akademickim w ramach tego programu. Dołączają do sieci tysięcy absolwentów Fulbrighta, w tym 61 laureatów Nagrody Nobla, 89 laureatów Nagrody Pulitzera i 40, którzy pełnili funkcję szefów państw lub rządów.
„W imieniu Indiana University gratuluję każdemu z naszych wykładowców, którzy niedawno otrzymali stypendium Fulbrighta” – powiedziała prezydent IU Pamela Witten. „Jesteśmy dumni z ich dążenia do doskonałości w swoich dziedzinach i jesteśmy wdzięczni za możliwość wzbogacenia ich badań i nauczania. To uznanie wykładowców z całego naszego uniwersytetu i różnorodność dyscyplin jest w pełni zasłużone i stanowi kontynuację prawie 45-letniej historii IU wydawania zwycięzców Fulbright Award, których praca wzmacnia naszą globalną społeczność.
Reprezentuje odbiorców Fulbrighta z IU College Bloomington, IUPUI, IU Kokomo i IUPUC. Odbiorcami i ich projektami są:
Susan BabichD., profesor w Szkole Zdrowia Publicznego im. Richarda M. Fairbanksa w IUPUI, prodziekan ds. zdrowia na świecie i p.o. przewodniczącego ds. zdrowia na świecie. Wiosną 2023 r. pojedzie do Chorwacji, aby współpracować z kolegami z Rijeki w celu ustanowienia nowego specjalistycznego programu studiów magisterskich w zakresie zdrowia publicznego, który zapewni absolwentom niezbędną wiedzę i umiejętności w dziedzinie zdrowia publicznego. Będziesz także uczyć i mentorować studentów i wykładowców.
Dawid Bosko, profesor nadzwyczajny w Hamilton-Lugar School of Global and International Studies w IU Bloomington, pojedzie do Hiszpanii jesienią 2022 r. i będzie miał siedzibę na Uniwersytecie w Kadyksie. Prowadzić będzie badania nad współpracą w zakresie bezpieczeństwa morskiego z prof. Alejandro del Valle Galvez, ekspertem prawa morskiego. Projekt jest kontynuacją badań przeprowadzonych przez Bosco w ostatnich latach i będzie opierał się na jego najnowszej książce „Projekt Posejdona: Walka o zarządzanie oceanami świata”.
Józefa Colemana, dziennikarz i profesor praktyki w Szkole Komunikacji Masowej IU Bloomington, pojedzie do Tokio latem 2022 i wiosną 2023 roku, aby zbadać rozwój społeczności imigrantów w Japonii. Rząd japoński złagodził kontrolę imigracyjną w nadziei na przyciągnięcie zagranicznej siły roboczej w celu rozwiązania problemu niedoboru siły roboczej w miarę starzenia się populacji. Coleman zbada motywacje i doświadczenia poszczególnych imigrantów oraz zbada wyzwania związane z osiedleniem się w społeczeństwie, które od dawna uważa się za monoetniczne.
Elżbieta Colin Dunn, profesor na Wydziale Geografii w College of Arts and Sciences w IU Bloomington, wiosną i latem 2023 roku pojedzie na Uniwersytet Warszawski w Polsce. We współpracy z Kijowską Szkołą Główną zaoferuje hybrydę kurs na globalną ludzkość i pomoc dla wysiedleńców. Domyślny składnik wprowadzi ukraińskich uczniów do rozmowy z polskimi uczniami, którzy uczestniczą osobiście. Od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę prowadzi prace terenowe nad odpowiedziami ochotników na wojnę i ma nadzieję kontynuować te badania w terenie. Dodatkowo będzie pracowała nad swoją książką „Wojna Crowdsourced”.
Rebecca Manring, profesor na Wydziale Studiów Religijnych, College of Arts and Sciences oraz w programie IU Bloomington’s House of India Studies, a także na wydziale literatury porównawczej, będzie prowadzić badania terenowe związane z Dharma-mangalem, eposem z Bliskiego Bengalu, który jest sąsiadem w tłumaczeniu . Nagroda pozwoli jej na dwie kolejne wiosny udać się do Bengalu Zachodniego, aby świętować i dyskutować z uczestnikami o dwutygodniowym festiwalu ku czci boga Dharmy.
James MendesDr, przewodniczący wydziału i adiunkt na Wydziale Chemii IUPUC, wiosną 2023 r. pojedzie do Bratysławy na Słowacji. Będzie współpracował z Ivanem Simkoviciem, głównym naukowcem Słowackiej Akademii Nauk, nad system kompozytów do druku 3D z chityny, naturalnego polimeru. Mogłoby to stanowić ramy dla odnawialnych i biokompatybilnych materiałów drukowanych 3D. Planują również kilka programów informacyjnych w okolicznych szkołach i uczelniach, aby omówić najnowsze zastosowania druku 3D.
Joanna Neteska, profesor nadzwyczajny literatury i kultury polskiej w Zakładzie Języków i Kultur Słowiańskich i Wschodnioeuropejskich na Wydziale Nauki i Sztuki IU Bloomington, w Warszawie w Polskim Instytucie Studiów Zaawansowanych. Jej uwaga skupi się na opracowaniu nadchodzącej książki „Pamięć polsko-żydowska w postkomunistycznej Polsce i dziedzictwo komunizmu pięćdziesiąt lat po marcu 1968”. Jej prace rzucą światło na warunki polsko-żydowskiej pamięci kulturowej w postkomunistycznej Polsce i będą wymagały doprecyzowania słownictwa dla przyszłych wydarzeń.
Kathy Parkison, emerytowana profesor School of Business Administration, Department of Economics w IU Kokomo, planuje podróż do Aszchabadu, stolicy Turkmenistanu, jesienią 2022 i wiosną 2023 roku. Podczas Fulbrighta w Gruzji w 2005 roku zdobyła wykształcenie ekonomiczne program i cele do replikacji w innym miejscu. Ma również nadzieję na współpracę z nauczycielami, wykładowcami i Ministerstwem Edukacji Turkmenistanu w trakcie i przed nabożeństwem.
Jürgen SchipperDr, profesor na Wydziale Nauk o Ziemi i Atmosfery w College of Arts and Sciences w IU Bloomington, pojedzie do Mediolanu i Bolonii wiosną 2023 roku i będzie współpracował z Claudio Pellegrini w Instytucie Oceanografii. Schipper i Pellegrini od lat pracują wspólnie nad analizą wysokiej rozdzielczości osadów i paleoklimatów rdzeni pasa mułu adriatyckiego.
„Wybrani wydział to wybitni eksperci w swoich dziedzinach studiów, a ta prestiżowa nagroda pozwoli im zaangażować się w badania za granicą, poszerzyć swoje sieci zawodowe i wzmocnić relacje z międzynarodowymi instytucjami partnerskimi” – powiedziała Hannah Buxbaum, wicekanclerz ds. międzynarodowych. . „Gratulujemy im wszystkim i jesteśmy dumni, że będą reprezentować Indiana University na całym świecie”.
Indiana University Bloomington od siedmiu lat jest uznawany za najlepszego producenta Fulbrighta dla amerykańskich studentów i przez sześć kolejnych lat był numerem jeden w programie American Scholars Program. Długa tradycja laureatów Nagrody Fulbrighta rozpoczęła się w IU w 1951 roku, a od 1979 roku uniwersytet co roku gości laureatów nagród. Ich nagrody i międzynarodowa praca nadają IU wyróżnienie i perspektywę.
Od ponad 75 lat program Fulbrighta zapewnia ponad 400 000 uczestnikom – wybranym ze względu na zasługi akademickie i potencjał przywódczy – możliwość wymiany pomysłów i znalezienia rozwiązań wyzwań stojących przed naszymi społecznościami i naszym światem.
Informacja: Nowości w IU
„Certyfikowany guru kulinarny. Internetowy maniak. Miłośnik bekonu. Miłośnik telewizji. Zapalony pisarz. Gracz.”
More Stories
Najważniejsze Wyzwania i Trendy Gospodarcze 2025: Co Czeka Polską Ekonomię?
DogeCoin – Historia, Popularność i Znaczenie w Świecie Kryptowalut
GIP i KKR należą do firm chcących przejąć udziały w polskim oddziale Cellnex