Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dziewięciu członków wydziału IU otrzymało nagrodę Fulbright Scholar Award 2022-23 dla amerykańskich naukowców

Bloomington Wydział dziewięciu Indiana University otrzyma nagrody Fulbrighta dla amerykańskich stypendystów za rok akademicki 2022-23 od Departamentu Stanu USA i Rady Stypendiów Zagranicznych Fulbrighta.

Są wśród ponad 800 obywateli USA, którzy będą mieli możliwość prowadzenia badań lub nauczania za granicą w następnym roku akademickim w ramach tego programu. Dołączają do sieci tysięcy absolwentów Fulbrighta, w tym 61 laureatów Nagrody Nobla, 89 laureatów Nagrody Pulitzera i 40, którzy pełnili funkcję szefów państw lub rządów.

Joseph Coleman rozmawia ze studentami podczas międzynarodowej podróży do Japonii
Joseph Coleman, profesor praktyki w College of Mass Communication, rozmawia ze studentami podczas międzynarodowej podróży prasowej na Okinawę w 2017 roku. Zdjęcie dzięki uprzejmości Media School

„W imieniu Indiana University gratuluję każdemu z naszych wykładowców, którzy niedawno otrzymali stypendium Fulbrighta” – powiedziała prezydent IU Pamela Witten. „Jesteśmy dumni z ich dążenia do doskonałości w swoich dziedzinach i jesteśmy wdzięczni za możliwość wzbogacenia ich badań i nauczania. To uznanie wykładowców z całego naszego uniwersytetu i różnorodność dyscyplin jest w pełni zasłużone i stanowi kontynuację prawie 45-letniej historii IU wydawania zwycięzców Fulbright Award, których praca wzmacnia naszą globalną społeczność.

Reprezentuje odbiorców Fulbrighta z IU College Bloomington, IUPUI, IU Kokomo i IUPUC. Odbiorcami i ich projektami są:

Fałszywy
Susan Babich

Susan BabichD., profesor w Szkole Zdrowia Publicznego im. Richarda M. Fairbanksa w IUPUI, prodziekan ds. zdrowia na świecie i p.o. przewodniczącego ds. zdrowia na świecie. Wiosną 2023 r. pojedzie do Chorwacji, aby współpracować z kolegami z Rijeki w celu ustanowienia nowego specjalistycznego programu studiów magisterskich w zakresie zdrowia publicznego, który zapewni absolwentom niezbędną wiedzę i umiejętności w dziedzinie zdrowia publicznego. Będziesz także uczyć i mentorować studentów i wykładowców.

Dawid Bosko

Dawid Bosko, profesor nadzwyczajny w Hamilton-Lugar School of Global and International Studies w IU Bloomington, pojedzie do Hiszpanii jesienią 2022 r. i będzie miał siedzibę na Uniwersytecie w Kadyksie. Prowadzić będzie badania nad współpracą w zakresie bezpieczeństwa morskiego z prof. Alejandro del Valle Galvez, ekspertem prawa morskiego. Projekt jest kontynuacją badań przeprowadzonych przez Bosco w ostatnich latach i będzie opierał się na jego najnowszej książce „Projekt Posejdona: Walka o zarządzanie oceanami świata”.

Józefa Colemana

Józefa Colemana, dziennikarz i profesor praktyki w Szkole Komunikacji Masowej IU Bloomington, pojedzie do Tokio latem 2022 i wiosną 2023 roku, aby zbadać rozwój społeczności imigrantów w Japonii. Rząd japoński złagodził kontrolę imigracyjną w nadziei na przyciągnięcie zagranicznej siły roboczej w celu rozwiązania problemu niedoboru siły roboczej w miarę starzenia się populacji. Coleman zbada motywacje i doświadczenia poszczególnych imigrantów oraz zbada wyzwania związane z osiedleniem się w społeczeństwie, które od dawna uważa się za monoetniczne.

Elżbieta Colin Dunn
Elżbieta Colin Dunn

Elżbieta Colin Dunn, profesor na Wydziale Geografii w College of Arts and Sciences w IU Bloomington, wiosną i latem 2023 roku pojedzie na Uniwersytet Warszawski w Polsce. We współpracy z Kijowską Szkołą Główną zaoferuje hybrydę kurs na globalną ludzkość i pomoc dla wysiedleńców. Domyślny składnik wprowadzi ukraińskich uczniów do rozmowy z polskimi uczniami, którzy uczestniczą osobiście. Od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę prowadzi prace terenowe nad odpowiedziami ochotników na wojnę i ma nadzieję kontynuować te badania w terenie. Dodatkowo będzie pracowała nad swoją książką „Wojna Crowdsourced”.

Rebecca Manring
Rebecca Manring

Rebecca Manring, profesor na Wydziale Studiów Religijnych, College of Arts and Sciences oraz w programie IU Bloomington’s House of India Studies, a także na wydziale literatury porównawczej, będzie prowadzić badania terenowe związane z Dharma-mangalem, eposem z Bliskiego Bengalu, który jest sąsiadem w tłumaczeniu . Nagroda pozwoli jej na dwie kolejne wiosny udać się do Bengalu Zachodniego, aby świętować i dyskutować z uczestnikami o dwutygodniowym festiwalu ku czci boga Dharmy.

James Mendes

James MendesDr, przewodniczący wydziału i adiunkt na Wydziale Chemii IUPUC, wiosną 2023 r. pojedzie do Bratysławy na Słowacji. Będzie współpracował z Ivanem Simkoviciem, głównym naukowcem Słowackiej Akademii Nauk, nad system kompozytów do druku 3D z chityny, naturalnego polimeru. Mogłoby to stanowić ramy dla odnawialnych i biokompatybilnych materiałów drukowanych 3D. Planują również kilka programów informacyjnych w okolicznych szkołach i uczelniach, aby omówić najnowsze zastosowania druku 3D.

Joanna Neteska
Joanna Neteska

Joanna Neteska, profesor nadzwyczajny literatury i kultury polskiej w Zakładzie Języków i Kultur Słowiańskich i Wschodnioeuropejskich na Wydziale Nauki i Sztuki IU Bloomington, w Warszawie w Polskim Instytucie Studiów Zaawansowanych. Jej uwaga skupi się na opracowaniu nadchodzącej książki „Pamięć polsko-żydowska w postkomunistycznej Polsce i dziedzictwo komunizmu pięćdziesiąt lat po marcu 1968”. Jej prace rzucą światło na warunki polsko-żydowskiej pamięci kulturowej w postkomunistycznej Polsce i będą wymagały doprecyzowania słownictwa dla przyszłych wydarzeń.

Kathy Parkison

Kathy Parkison, emerytowana profesor School of Business Administration, Department of Economics w IU Kokomo, planuje podróż do Aszchabadu, stolicy Turkmenistanu, jesienią 2022 i wiosną 2023 roku. Podczas Fulbrighta w Gruzji w 2005 roku zdobyła wykształcenie ekonomiczne program i cele do replikacji w innym miejscu. Ma również nadzieję na współpracę z nauczycielami, wykładowcami i Ministerstwem Edukacji Turkmenistanu w trakcie i przed nabożeństwem.

Jürgen Schipper
Jürgen Schipper

Jürgen SchipperDr, profesor na Wydziale Nauk o Ziemi i Atmosfery w College of Arts and Sciences w IU Bloomington, pojedzie do Mediolanu i Bolonii wiosną 2023 roku i będzie współpracował z Claudio Pellegrini w Instytucie Oceanografii. Schipper i Pellegrini od lat pracują wspólnie nad analizą wysokiej rozdzielczości osadów i paleoklimatów rdzeni pasa mułu adriatyckiego.

Hannah Boxbaum

„Wybrani wydział to wybitni eksperci w swoich dziedzinach studiów, a ta prestiżowa nagroda pozwoli im zaangażować się w badania za granicą, poszerzyć swoje sieci zawodowe i wzmocnić relacje z międzynarodowymi instytucjami partnerskimi” – powiedziała Hannah Buxbaum, wicekanclerz ds. międzynarodowych. . „Gratulujemy im wszystkim i jesteśmy dumni, że będą reprezentować Indiana University na całym świecie”.

READ  POCKET.WATCH NABS WYKONAWCA LICENCYJNY POWERHOUSE, MANUEL TORRES PORT, ZOSTAŃ GLOBALNYM KIEROWNIKIEM LICENCJI NA PRODUKTY KONSUMENCKIE

Indiana University Bloomington od siedmiu lat jest uznawany za najlepszego producenta Fulbrighta dla amerykańskich studentów i przez sześć kolejnych lat był numerem jeden w programie American Scholars Program. Długa tradycja laureatów Nagrody Fulbrighta rozpoczęła się w IU w 1951 roku, a od 1979 roku uniwersytet co roku gości laureatów nagród. Ich nagrody i międzynarodowa praca nadają IU wyróżnienie i perspektywę.

Od ponad 75 lat program Fulbrighta zapewnia ponad 400 000 uczestnikom – wybranym ze względu na zasługi akademickie i potencjał przywódczy – możliwość wymiany pomysłów i znalezienia rozwiązań wyzwań stojących przed naszymi społecznościami i naszym światem.

Informacja: Nowości w IU