Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Druga znacząca transakcja dla Noffer energy na polskim rynku energii odnawialnej

Druga znacząca transakcja dla Noffer energy na polskim rynku energii odnawialnej

Zgodnie ze swoim planem strategicznym, Nofar Energy (NOFR) ogłosił dziś drugą znaczącą umowę w Polsce po wejściu na polski rynek energii odnawialnej. Knopf poinformował, że nabył portfel projektów fotowoltaicznych o łącznej mocy 185 MW. Na początku tego tygodnia firma poinformowała, że ​​podpisała umowę z Electrum SP. Z OO jest wiodącym graczem na polskim rynku energii odnawialnej. Zgodnie z umową obie firmy będą wspólnie posiadać w Polsce spółkę zajmującą się uruchamianiem, rozwojem, zarządzaniem i utrzymaniem projektów fotowoltaicznych (PV) i energetyki wiatrowej o mocy 1250 MW. Rozszerzenie działalności Noffera w Polsce obejmuje istniejące projekty, spółki i tereny deweloperskie Noffera w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Rumunii, Włoszech i Izraelu.

(Zdjęcie: Sean Caleb / Getty Images)

Czytaj więcej: Wiatry oceaniczne i główna siła napędowa ogłaszają współpracę w ramach pierwszego we Francji przetargu dotyczącego pływającego morskiego wiatru

W ramach nowej umowy Nofar Europe (90%) podpisał umowę na zakup w Polsce portfela projektów fotowoltaicznych o łącznej mocy 185 MW, które znajdują się na różnych etapach budowy i rozwoju. Projekty pochodzą ze stronicowanych nieruchomości, które aktualizują je do RTB. Firma planuje przyłączyć projekty do sieci energetycznej do 2023-2024. Portfel składa się z 14 projektów o mocach od 1 do 68 MW. Przewidywany koszt budowy wszystkich projektów w portfelu wynosi 96,6 mln euro, a ich przewidywane roczne przychody szacowane są na 11,7 mln euro. 7,8 mln.

Natav Tenne, dyrektor generalny Nofer Energy, „Obecna umowa i partnerstwo z Electrum, jak wcześniej ogłaszaliśmy, przyspiesza rozwój Nofer w Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Rumunii, Hiszpanii i Izraelu. Unikalny model biznesowy, plan przedsiębiorstwa i globalna obecność pozwalają nam tworzyć dodatkowe platformy wzrostu dla rentowny wzrost przy jednoczesnym inwestowaniu w bieżącą działalność w celu zapewnienia ciągłego szybkiego wzrostu.”

Rynek Energii Odnawialnej w Polsce

W lutym 2021 r. polski rząd przyjął Politykę energetyczną Polski do 2040 r. (PEP2040). Polityka zakłada, że ​​do 2030 r. energia elektryczna z węgla zostanie zmniejszona z 66% do 56%, emisja CO2 o 30%, a udział OZE w energetyce wzrośnie z 13% do co najmniej 23%. Te kamienie milowe będą budować morskie elektrownie i jednocześnie generować więcej energii z energii jądrowej. Ponadto polski rząd podjął kroki w celu zamknięcia wszystkich kopalń węgla w kraju do 2049 roku.

READ  Polska przyłącza się do bojkotu posiedzenia OBWE na zaproszenie rosyjskiego ministra

Oczekuje się, że polski rynek energii odnawialnej będzie znacząco rósł w ciągu najbliższych kilku lat, między innymi zgodnie z celami polityki. Niezależna firma konsultingowa szacuje, że do 2025 r. powstanie 11,3 gigawatów nowych projektów wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych (słonecznych i wiatrowych). Do 2030 roku moc wzrośnie o 25,7 gigawatów w porównaniu do dzisiejszej energii elektrycznej. Z tej mocy 10,3 gigawatów będzie pochodzić z elektrowni słonecznych, 9,4 GHz z lądowych elektrowni wiatrowych, a reszta z morskich elektrowni wiatrowych. Oczekuje się, że do 2025 r. energia elektryczna ze źródeł odnawialnych wyniesie 21% i 42% do 2030 r., w porównaniu do 13% w 2021 r.

Powiązany artykuł: Nofer Energy wchodzi na polski rynek energii odnawialnej z dużą inicjatywą

2021 TECHTIMES.com Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie rozmnażaj się bez pozwolenia.