Zgodnie ze swoim planem strategicznym, Nofar Energy (NOFR) ogłosił dziś drugą znaczącą umowę w Polsce po wejściu na polski rynek energii odnawialnej. Knopf poinformował, że nabył portfel projektów fotowoltaicznych o łącznej mocy 185 MW. Na początku tego tygodnia firma poinformowała, że podpisała umowę z Electrum SP. Z OO jest wiodącym graczem na polskim rynku energii odnawialnej. Zgodnie z umową obie firmy będą wspólnie posiadać w Polsce spółkę zajmującą się uruchamianiem, rozwojem, zarządzaniem i utrzymaniem projektów fotowoltaicznych (PV) i energetyki wiatrowej o mocy 1250 MW. Rozszerzenie działalności Noffera w Polsce obejmuje istniejące projekty, spółki i tereny deweloperskie Noffera w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Rumunii, Włoszech i Izraelu.
(Zdjęcie: Sean Caleb / Getty Images)
Czytaj więcej: Wiatry oceaniczne i główna siła napędowa ogłaszają współpracę w ramach pierwszego we Francji przetargu dotyczącego pływającego morskiego wiatru
W ramach nowej umowy Nofar Europe (90%) podpisał umowę na zakup w Polsce portfela projektów fotowoltaicznych o łącznej mocy 185 MW, które znajdują się na różnych etapach budowy i rozwoju. Projekty pochodzą ze stronicowanych nieruchomości, które aktualizują je do RTB. Firma planuje przyłączyć projekty do sieci energetycznej do 2023-2024. Portfel składa się z 14 projektów o mocach od 1 do 68 MW. Przewidywany koszt budowy wszystkich projektów w portfelu wynosi 96,6 mln euro, a ich przewidywane roczne przychody szacowane są na 11,7 mln euro. 7,8 mln.
Natav Tenne, dyrektor generalny Nofer Energy, „Obecna umowa i partnerstwo z Electrum, jak wcześniej ogłaszaliśmy, przyspiesza rozwój Nofer w Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Rumunii, Hiszpanii i Izraelu. Unikalny model biznesowy, plan przedsiębiorstwa i globalna obecność pozwalają nam tworzyć dodatkowe platformy wzrostu dla rentowny wzrost przy jednoczesnym inwestowaniu w bieżącą działalność w celu zapewnienia ciągłego szybkiego wzrostu.”
Rynek Energii Odnawialnej w Polsce
W lutym 2021 r. polski rząd przyjął Politykę energetyczną Polski do 2040 r. (PEP2040). Polityka zakłada, że do 2030 r. energia elektryczna z węgla zostanie zmniejszona z 66% do 56%, emisja CO2 o 30%, a udział OZE w energetyce wzrośnie z 13% do co najmniej 23%. Te kamienie milowe będą budować morskie elektrownie i jednocześnie generować więcej energii z energii jądrowej. Ponadto polski rząd podjął kroki w celu zamknięcia wszystkich kopalń węgla w kraju do 2049 roku.
Oczekuje się, że polski rynek energii odnawialnej będzie znacząco rósł w ciągu najbliższych kilku lat, między innymi zgodnie z celami polityki. Niezależna firma konsultingowa szacuje, że do 2025 r. powstanie 11,3 gigawatów nowych projektów wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych (słonecznych i wiatrowych). Do 2030 roku moc wzrośnie o 25,7 gigawatów w porównaniu do dzisiejszej energii elektrycznej. Z tej mocy 10,3 gigawatów będzie pochodzić z elektrowni słonecznych, 9,4 GHz z lądowych elektrowni wiatrowych, a reszta z morskich elektrowni wiatrowych. Oczekuje się, że do 2025 r. energia elektryczna ze źródeł odnawialnych wyniesie 21% i 42% do 2030 r., w porównaniu do 13% w 2021 r.
Powiązany artykuł: Nofer Energy wchodzi na polski rynek energii odnawialnej z dużą inicjatywą
2021 TECHTIMES.com Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie rozmnażaj się bez pozwolenia.
„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.
More Stories
Why InsFollowPro.com is the Best Place to Buy Instagram Likes
Jak obstawiać baseball u Rabona bukmacher
W ślad za Łotwą, Polska rozważa wprowadzenie zakazu importu rosyjskiego, białoruskiego zboża – Euractive