Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Doskonałość bez granic  Najmniej rozwinięte kraje

Doskonałość bez granic Najmniej rozwinięte kraje

Inni poszukiwacze przygód na świeżym powietrzu są znani ze swoich nieubłaganych ambicji. Rob Carlin uruchomił Superior Wellness w swojej sypialni w Chesterfield ponad dziesięć lat temu, kiedy sprowadził kontener chińskich wanien z hydromasażem. Była to niewykorzystana nisza na rynku zdominowanym wówczas przez modele amerykańskie. Dziś chce stać się największą marką wanien z hydromasażem na świecie.

Carlin ma obecnie specjalnie wybudowany zakład w Chinach, w którym produkuje się około 20 000 wanien z hydromasażem rocznie. Jej 250 partnerów dystrybucyjnych rozmieszczonych jest w Wielkiej Brytanii, Europie, USA i Kanadzie. Obrót osiągnął 57 milionów funtów w 2022 roku, z czego około 50 procent sprzedaży pochodziło spoza Wielkiej Brytanii.

Jednak nadal nie był gotowy, aby usiąść i cieszyć się. „Chcę, żebyśmy się nadal rozwijali” – mówi. „Chcę otworzyć siedzibę w USA, na rynku wartym miliardy dolarów. Wciąż wiele możemy zrobić”.

Wydaje się, że ci przywódcy nie znają żadnych ograniczeń. Dlaczego powinni? Dzięki nowoczesnym platformom e-commerce i logistycznym wszystko jest możliwe, o ile są one uzbrojone w atrakcyjną ofertę i możliwość realizacji swoich pomysłów.

W 2014 roku Alan Ruck wprowadził na rynek Moasure, innowacyjne narzędzie pomiarowe oparte na ruchu, które może obliczać odległość, powierzchnię, wysokość i objętość. Mo Hussain dołączył do Rock w 2018 roku, a duet od początku skupiał się na globalnej bazie klientów, korzystając z usług producentów kontraktowych i zewnętrznych dostawców usług logistycznych.

„Ostateczna wielkość rynku to każdy dom na świecie” – mówi Rock. Mimo że zaczynaliśmy z „kilku z nas w Warwick”, aż 70 procent początkowych próśb Moasure o finansowanie społecznościowe pochodziło ze Stanów Zjednoczonych. Dziś Unia Europejska jest jej drugim co do wielkości rynkiem i tylko około 5 procent sprzedaży pochodzi z Wielkiej Brytanii. W 2021 roku para uruchomiła niemieckojęzyczną stronę internetową, a w zeszłym roku uruchomiła cztery strony w innych językach: włoskim, hiszpańskim, francuskim i holenderskim.

READ  NCBR uruchamia Fundusz Badań Stosowanych dla Ukraińskich Naukowców

„Jako przedsiębiorca musisz mieć wizję, umieć ją zrealizować i ignorować naiwnych” – mówi Rock. „Ponadto daje satysfakcję, gdy udowodnię, że eksperci w tej dziedzinie się mylą, a oni powiedzieli mi, że to nigdy nie zadziała”.