Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Divitz – Aktualności – Active Wolf 22: 435. CRG wraca do Polski

435. Grupa Reagowania na Nieprzewidziane okoliczności, wrzesień. Agile przeprowadził ćwiczenia Wolf 22 w dniach 11-20, 2022 w Koszalinie, Polska.

Ćwiczenie Agile Wolf to skalowalne ćwiczenie na lotnisku, które zapewnia dużą liczbę i różnorodność możliwości szkoleniowych, zachęca do innowacji i wzmacnia współpracę wokół 435. Skrzydła Operacji Powietrzno-Lądowych i bazy lotniczej Ramstein w Niemczech.

„To ćwiczenie stawia naszych lotników w aktywnym środowisku bojowym, w którym muszą stosować techniki rozwiązywania problemów i testować swoją wiedzę w kontrolowanym środowisku” – powiedział ppłk Matt Stewart, dowódca sił reagowania kryzysowego. „To ostatecznie pozwala naszemu zespołowi doskonalić swoje umiejętności, przekraczać granice i zwiększać gotowość do wydarzeń w świecie rzeczywistym, gdy się pojawią”.

Ćwiczenie rozpoczęło się od zbudowania przez lotników w ciągu dwóch godzin w pełni funkcjonalnej zdalnej bazy, która miała służyć jako baza na czas ćwiczenia. Zdolności takie jak te pozwalają 435. CRG i jego jednostkom partnerskim w ramach 435. AGOW na szybkie rozmieszczenie w dowolnym miejscu w obszarze odpowiedzialności Sił Powietrznych USA w Europie w krótkim czasie.

„Nasz zespół nadal trenuje, aby przetrwać w zawieszonym środowisku” – powiedział starszy sierż. Andrew Gravett, starszy szeregowy lider 435. CRS. „Włożyli w to szkolenie

Zamelduj się dwa razy w roku i ustaw dach nad głową, sieć energetyczną, bieżącą wodę, systemy komunikacyjne i wszystko inne, czego potrzebuje strona.

Ponad 80 lotników z 435. CRG wzięło udział w ćwiczeniach na 39 polach zawodowych i było zaangażowanych w usługi lotniskowe, konserwacyjne, bezpieczeństwa, medyczne, komunikacyjne i inne. Lotnicy z 435. CRG tworzą centrum logistyczne wspierające wspólnych partnerów i sojuszników, którzy mogą szybko dotrzeć do każdej ewentualności, aby zmobilizować operacje podtrzymujące.

„Musimy kontynuować te ćwiczenia, aby upewnić się, że jesteśmy gotowi do wyjścia w mgnieniu oka z możliwością oceny, otwarcia i obsługi lotniska” – powiedział Gravett.

W ostatnim czasie 435. CRG odegrała kluczową rolę we wspieraniu Ukrainy w walce z rosyjską agresją, działając w Polsce.

READ  Koreańska firma inwestuje 627 mln euro w budowę fabryki części do pojazdów elektrycznych w Polsce

„Nasz zespół reagowania na nieprzewidziane okoliczności został rozmieszczony w południowo-wschodniej Polsce, aby ocenić opcje lotnisk i otworzyć bazę powietrzną, która będzie służyć jako główny węzeł logistyczny. 435. CRG została skierowana do przodu i otrzymania wsparcia dla ukraińskich bojowników rozmieszczonych przez Stany Zjednoczone i ich sojuszników i partnerów na Międzynarodowym Porcie Lotniczym Jasionka – powiedział Stewart.

Umiejętność skutecznego wykonania tego monumentalnego zadania zależy od rygorystycznego szkolenia jednostek i wysokiej gotowości.

„Agile Wolf umożliwia członkom naszego zespołu wyciąganie wniosków z rzeczywistych operacji i szkolenie nowych członków na najwyższym poziomie, aby przygotować się na przyszłe nieprzewidziane okoliczności” – powiedział Stewart.

Ćwiczenie Agile Wolf znacznie się rozszerzyło od czasu jego uruchomienia w 2019 r., a kierownictwo 435. CRG poszukuje nowych i silniejszych sposobów na poprawę zdolności i gotowości swoich lotników na wszystkich poziomach.

Data wykonania: 21.09.2022
Data wysłania: 21.09.2022 08:16
Identyfikator historii: 429757
Lokalizacja: Koselin, PLWyświetlenia w sieci: 70
Pliki do pobrania:

domena publiczna